Белгия - 26 тема

  • 114 558
  • 827
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 847
Здравейте мами,

За съжаление и двата въпроса по-горе са с повишена трудност и не мога да отговоря  Thinking За какво им е документ от болницата също нямам представа.

Аз разбрах, че за да получаваш майчинство в България трябва да се вземе от Белгия документ Е104 или новият формуляр S041, който предполагам, че се издава от мютюела, но и затова не съм сигурна. Дано да се включи някой по сведующ по въпросите...

Поздрави на всички, лек и успешен ден!

# 451
  • Мнения: 600
  Здравейе момичета ! Не съм влизала отдавна ,но виждам,че темата върви чудесно и без мен  Simple Smile . Имам въпрос , относно премията за раждане. Днес доктора ми каза , на следваща консултация да занеса документ от работата,който той трябва да попълни . Какъв е този документ и как се казва на нидерланд ? Аз знам само,че след като навършиме 7 месец той трябва да даде атест . Това нещо ново ли е ?
 Поздрави на всички и хубава ваканция на прибиращите се в БГ   bouquet

# 452
  • Мнения: 1 847
Здравей Хана,

И в отчетната тема сме заедно  Hug За съжаление не мога да ти помогна с холандския език, но предполагам, че ако попиташ в отдел човешки ресурси или в счетоводството ще ти кажат. Аз бях останала с впечатление, че докторът трябва да ти даде бележка, която да представиш на мютюела (егати грозната дума), но може би се взима тази бележка от работодателя. Това май е този атест, за който говориш  newsm78.

Аз работя, но скоро напускам и ще раждам в България така че не мога много да ти помогна...  Но пожелавам успех и лека бременност!!!

# 453
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Здравейте, знаете ли кога започва лятната разпродажба тази година и по-специално ме интересува дали вече има в Масмехелен вилидж (освен специалните им оферти на някои продукти от някои марки до 30.06)? Благодаря предварително.

# 454
  • Мнения: 240
ronicat, официално разпродажбите в Белгия започват на 1-ви юли, но много магазини започват неофициални доста по-рано. В Маасмехелен вилидж не съм ходила, въпреки че ми е наблизо, но доколкото знам е аутлет център и със сигурност има доста изгодни предложения. Но за най-сигурно отиди в Маастрихт, където със сигурност вече има големи намаления  Wink

# 455
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 10
Здравейте мами,

Редовно ви чета, но не съм писала досега. Ще се радвам, ако някой може да отговори на
въпроса ми. Преди да дойда тук, си мислех, че съм си оправила зъбите, но се оказа, че
в БГ са ми направили доста поразии и сега трябва тук да ги лекувам спешно. Намерих зъболекар, от който съм много доволна, но не съм наясно много с плащанията, т.е. какво покрива здравния фонд. Та въпроса ми е има ли определена сума или услуги за година, за които касата връща част от платеното или не?

# 456
  • Мнения: 163
Здравейте ,някой би ли ми дал информация ,дали госпожата на регистратурата на д-р Сшабан генеколога знае български.Много ми е спешно да си запиша час ,но съм зле с езика. Благодаря предварително

# 457
  • Мнения: 600
 Не знае..те са белгийки...

# 458
  • Мнения: 3
Здравейте мами! Новак съм във форума  Embarassed Обръщам се към някои от вас с молба за съвет и мнение. Отскоро сме в Брюксел. Предстои ми да запиша малкия си син, който е на 6 току що навършени години в училище. Знам, че тук децата започват 1-ви клас на тази възраст. Аз бих искала да го запиша последна година maternel, за да усвои първо езика. Възможно ли е това за тази възраст? Все още търсим постоянно жилище. Оглеждаме се за такова във Woluwe-St-Pierre /близо да апартамента, който разглеждахме имаше училище Ecole Notre-Dame des Grases?), Woluwe-St-Lambert ( Ecole Sainte Jeanne de Chantal?), Auderghem, Watermael-Boitsfort. Бихте ли ми препоръчали училища в тези квартали за предучилищна и първи клас? Кога свършват записванията в училище? По това време ще имаме ли проблеми! Благодаря ви предварително!

# 459
  • Мнения: 1 847
Здравей Робоко,

Искам единствено да те посъветвам да не връщаш детето в матернел след като си е на 6 г., а да ходи направо на училище. ние тръгнахме направо на училище и проблеми не сме имали. Училище не мога да препоръчам, но кварталите, които сте избрали са добри и съответно предполагам и училищата. Notre dame... ми звучи като католическо училище, така че помислете дали искате в религиозно школо или в обикновено. Проблем със записването според мен няма да има. Стига в избраното училище да има места ще ви приемат. Трябва обаче лично да говорите с директор.

Успех и доскоро!

# 460
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия отговор! Като че ли се спрях на комуналното училище в Chant d'oiseau. Но все още се колебая за градината или първи клас. В смисъл, че сега в България щеше да е предучилищна и след още две години като се върнем да е за трети клас и така да си върви с набора, а и сега да не го юркам много докато понаучи езика поне. Дали няма да изостава с материала, ако е в първи клас? Абе още се чудя newsm78
 

# 461
  • Мнения: 351
До колкото разбрах, вие имате намерения да се вращате в Бг след 2 години Thinking а там дали ще ви се признаят класовете завършени тук newsm78

# 462
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен   bouquet и аз реших да се включа в темата и да ви чета редовно,защото виждам че ще се информирам за доста неща понеже и аз съм от скоро в Белгия и тук следя бременноста си и тук ще раждам.  Simple Smile

Сега съм се заела с научаването на езика,че е голям проблем имали някоя от вас която е ходила на училище или курс и кое е по доброто според вас. newsm78

# 463
  • Мнения: 351
Здравейте и от мен   bouquet и аз реших да се включа в темата и да ви чета редовно,защото виждам че ще се информирам за доста неща понеже и аз съм от скоро в Белгия и тук следя бременноста си и тук ще раждам.  Simple Smile

Сега съм се заела с научаването на езика,че е голям проблем имали някоя от вас която е ходила на училище или курс и кое е по доброто според вас. newsm78

Здравей, мила, ако не се лъжа и двете сме в темата за януарските мами  Hug
Ние с ММ се записахме в bon и първо карахме интеграционен курс, после те записват за изучаване на език.Ние учим нидерландски Wink И не е никак скъпо. Можеш да отидеш в някой от офисите на bon и да се запознаете с предимствата. Не се притеснявайте има служители които говорят много езици, дори-турски. Вие в кой град сте?

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 21:08 от Пустинно цвете

# 464
  • Мнения: 600
Здравейте и от мен   bouquet и аз реших да се включа в темата и да ви чета редовно,защото виждам че ще се информирам за доста неща понеже и аз съм от скоро в Белгия и тук следя бременноста си и тук ще раждам.  Simple Smile

Сега съм се заела с научаването на езика,че е голям проблем имали някоя от вас която е ходила на училище или курс и кое е по доброто според вас. newsm78

 Добре дошла   bouquet

Какво имаш в предвид с училище или курс ? ...понеже  курса от по 1, 2 , 3 и 6 месеца също е училище ..

Общи условия

Активация на акаунт