Белгия - 26 тема

  • 114 649
  • 827
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 866
Здравейте на всички,

Много благодаря Мик! Задръж още малко и можем ние да купим всичко каквото имате защото ние нямаме нищо. Само че съм малко предубедена и не искам много от рано да купувам бебешки неща, че всичко се случва, да не дава Господ! Така или иначе смятам първо в този форум да потърся всичко и чак след това ще прибягна до сайтовете, които си пуснала. Още веднъж много благодаря   bouquet

Хубава вечер мами!!!

# 436
  • Белгия
  • Мнения: 307
Здравейте на всички,

Много благодаря Мик! Задръж още малко и можем ние да купим всичко каквото имате защото ние нямаме нищо. Само че съм малко предубедена и не искам много от рано да купувам бебешки неща, че всичко се случва, да не дава Господ! Така или иначе смятам първо в този форум да потърся всичко и чак след това ще прибягна до сайтовете, които си пуснала. Още веднъж много благодаря   bouquet

Хубава вечер мами!!!



Много ще се радвам, ако ти хареса нещо от нещата на моите бебоци. Аз и без това с такова темпо ги публикувам тези обяви, че скоро нищо няма да продам:).

# 437
  • Мнения: 1 866

Няма да се притесняваш, Мик, при всички положения ще имаме нужда поне от количка за разходки и от кошница за кола на първо време. Единствено все още се чудя дали няма доста скъпичко да ми излезе да раждам в Белгия, имайки предвид, че се налага секцио, чувам страшни цифри  Crazy

При всички случай ще пиша, за да сте в течение!

Поздрави и пожелания за още малко по-топла пролет!

# 438
  • Мнения: 2
Момичета мъжа ми току що получи документи за попълване за беластинг за 2013г.Много интересно,но той през 2013 е работил само от 16.10до 15.12 за една БГ фирма в Белгия и то защото дойдохме тогава тук.После започна на друго място за белгийска фирма като контракта му е от 16.01.2014г и въпроса ми е сега накъде.Мисля си да отида до беластинг бюрото и да им обясня как седят нещата.Вие какво ще ме посъветвате?

Щом мъжът ти е регистриран в Белгия,е редно да попълва данъчна декларация.Ще идете в данъчното с лимозата и А1 док. преведен на френски или фламански.Ще искате от Бг работодателя да ви изкара док. от НОИ в БГ.Също се превежда.Със всички тези док . в Беластинга.Това го казвам от личен опит.Мъжът ми за 2012 год. също беше командирован тук.Минахме по тази процедура с Беластинга.След представяне на всички док. получихме отговор ,че сме на 000
Няма нужда от всичко това, имайки се предвид, че не са пребивавали 180 дни в страната.
Съветът ми е да попълни декларацията, като посочи нулев доход. Дори не е необходимо да се ходи до данъчните, аз поне в тази ситуация не бих отишла.  Simple Smile

# 439
  • Мнения: 2

Няма да се притесняваш, Мик, при всички положения ще имаме нужда поне от количка за разходки и от кошница за кола на първо време. Единствено все още се чудя дали няма доста скъпичко да ми излезе да раждам в Белгия, имайки предвид, че се налага секцио, чувам страшни цифри  Crazy

При всички случай ще пиша, за да сте в течение!

Поздрави и пожелания за още малко по-топла пролет!

Зависи от застраховката, която имате и болницата, която изберете. Ако имате Хоспиталия + и изберете болница, която не е частна (напр. Едит Кавел или останалите под "шапката" на Ширек, докторите там не са конвенционирани, което означава, че застраховката не покрива напълно хонорарите им, тъй като те не са плафонирани) няма да Ви остане почти нищо за плащане. Ако работите към белгийската национална система, ще имате право на 4 месеца платен майченски (в сила от 01.03.2013) като в началото сумата се изплаща от работодателя, а после от мютюела (мисля, че в началото е 70% от заплатата, а после става 60, но не съм сигурна, не помня). Освен това, към националната система получавате и еднократна сума от + - 1900 евро за детето (сумата е различна от детските, на които ще имате право в последствие), така че това също би помогнало за покриване на фактурите. Хоспиталия + Ви дава право и на самостоятелна стая и мисля, че покриват част от разходите, ако таткото иска да остане с вас. За Клиника Европа също съм чувала много добри отзиви, но и тя е частна.
Гинекологът/жката, която Ви следи къде изражда?

# 440
  • Мнения: 2
В този сайт може да се намери много полезна и съвсем актуална информация за всичко, което вълнува чужденците в Белгия. Пускам линк към информация за здравеопазването
http://www.xpats.com/medical-matters

# 441
  • Мнения: 1 866
Здравейте на всички,

Много благодаря на итал... за информацията, която ще проуча. Като цяло не мога да кажа, че съм доволна от лекарите тук, съжалявам... Предишната ми бременност в България беше къде къде по-обгрижвана. Може би наистина не съм попаднала на добър лекар засега.

Хубав ден на всички!

# 442
  • Мнения: 2
В Едит Кавел родилното отделение е много добро. Ако можете да си го позволите финансово, Ви съветвам да изберете тази болница. Условията в болницата нямат нищо общо с тези в България. Таткото присъства на раждането без да си плаща  Laughing В зависимост от застраховката Ви, може да се окаже напълно достъпно. Просто проверете. Можете да се свържете и със самата болница и те да Ви ориентират какво да очаквате с оглед на застраховката Ви като цена.Мога да Ви дам имената на доктори от тази болница, които са страхотни, в това число и на моята гинеколожка. Тя е малко по-хладен тип, обсебена на тема не напълняване по време на бременност, но пък е невероятен професионалист. Приятелката ми роди при нея без нито един шев, а бебето беше с усукана пъпна връв и се наложи използването на форцепс. Друга моя приятелка също реши да ражда при нея, сега юни месец.

# 443
  • Мнения: 33
Здравеѝте момичета,

Предстой ми скорошно преместване в Белгия, може ли някой да ми помогне с информация за здравното осигуряване и за гимназиялното образование в Белгия (на бг. език).  Синът ми заваршва 6 ти клас в Гърция и може би от септември ще учи в Белгия. Предварително благодаря.

# 444
  • Мнения: 1 866
Здравейте на всички!

Отново благодаря на итал   bouquet Може да ми пуснете координати на лични. Ще се обадя да видя какво и как стоят нещата в тази болница. Аз предпочитам някой лекар, който да не е като робот, все пак ние сме хора! Студените лекари не ме предразполагат по никакъв начин каквито и специалисти да са...

За образованието след 6-ти клас могат да кажат по-знаещите, мойте деца са малки все още.

А здравната система е сложна, но ще се оправите. Мога да дам координати на един агент от Euromut, който ни даде пълни разяснения какво и как става.

С пожелания за хубав ден!

# 445
  • Мнения: 918
Здравеѝте момичета,

Предстой ми скорошно преместване в Белгия, може ли някой да ми помогне с информация за здравното осигуряване и за гимназиялното образование в Белгия (на бг. език).  Синът ми заваршва 6 ти клас в Гърция и може би от септември ще учи в Белгия. Предварително благодаря.

Дай повече информация за езиците например и в коя част на Белгия ще бъдете. След 6 клас в Белгия се навлиза в нов образователен етап, нерядко се сменя училището.
Моят син завършва 5 клас и тепърва ще бистрим този въпрос. Нашето училище е основно и ще трябва да си търсим ново.

# 446
  • Мнения: 4 840
Shimbite, аз също имам разни бебешки неща, от които бих искала в един момент да се отърва - количка, кошара, маса за повиване,... Фамилията чакаме ново попълнение, но в БГ, та ако те не проявят желание, с удоволствие ще ти ги дам.

Между другото, аз съм раждала в Едит Кавел (моят чаровник) и една демо версия по спешност в болницата Етербек-Иксел точно година по-рано. Важен е лекарят, който те изражда, а в моя случай - основната роля изигра кинезитерапевтката. Иначе условията и на двете места бяха много добри. Персоналът също.

# 447
  • Мнения: 1 866
Здравейте на всички,

Благодаря на Италиатс за информацията, опитах да отговоря на лични, но ми даде грешка  newsm78
Благодаря и на Нединка!   bouquet

Момичета, много сте мили всички! Аз затова го обичам и този форум Laughing

Желая хубав ден на всички и доскоро!

# 448
  • Мнения: 0
Здравейте приятели! Имам един въпрос на който много ще се радвам ако някой има информация. Въпросът ми е следния. При подписване на договор за наем на апартамент в белгия , в договора са посочени имената на трима наематели, варборга т.е двата месеца предплатен наем , който служи за гаранция обаче, е сключен между банката и само един от наемателите .въпросът ми е-при желание за напускане на жилището варборгът може да се изтегли от хазяйна и наемателя който всъщност по документ е вкарал парите, или трябва да присъстват всички посочени в договора за жилището.т.е договора за наем и дотовора с банката за внесената сума  вървят заедно или, няма значение колко човека живет в къщата , важното е по документ кой е внесъл парите.
Надявам се да имате отговор. Благодаря ви предварително!

# 449
  • Мнения: X
Здравейте мами!Имам един въпрос и се надявам да намеря отговор тука HugБратовчедка ми роди второто си дете в Гент и не се е прибирала от доста време в БГ,самооосигурявала се е и по нейни думи може да взима майчивство оттук тоест от България.Упълномощила едно лице да и движи нещата тука и искам да попитам какво е нужно оттам и каква е процедурата за да си получава майчинството тука-доколкото разбрах тя има нужните документи и вноски,но човека тука и е казал,че и трябва документ от болницата в която е раждала,на мен пък нищо не ми е ясно но тя ме помоли да се поинтересувам как стоят нещата !Моля ако някой е минал по този път да ми отговори Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт