Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-2

  • 85 350
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 53
Здравейте,
Исках да попитам за хотелската част на клиниката.
Дали почна да работи и за нощувка за двама къква е  цената?

# 736
  • Мнения: 1 569
Днес ходих при Ташков в Надежда - да се запознаем. Е вярно беше колкото за запознанство, но струващо 40лв.  Rolling Eyes На видеозона погледна главата, измери я и каза, че беба си отговаря точно на 32 седмици и това му беше прегледът.  Shocked Каза нещо, което малко ме притесни, макар да знам, че не трябва - бебето "не било голямо". Викам какво значи да не е голямо, щом си отг. на седмиците? Той вика "да, просто не е едро бебе". Пита колко съм родила Пандата и като казах 3180 прогнозира, че и това вероятно ще е толкос. Малко се притеснявам щото дъщеря ми си тръгна самичка 6 дни преди термин, а сега док иска да вади бебето 10 дни преди термин, тоест според мен може да не е достатъчно пораснала.  Confused Принципно каза, че може да се чака и сама да си тръгне (както принципно ми се иска), но ми обясни какво можело да стане от контракциите след като първото раждане било секцио. Изрази се на един високомедицински език, дето единственото, което разбрах беше, че има редица рискове с второ секцио да се чака до последно и да се прави "по спешност". Иначе каза, че мога да се уговоря той да е на секциото, ако е планово, но ако тръгнело по спешност през нощта "си изключвал телефона". Което значи ли поне, че ако е по спешност през деня пак ще дойде? Малко съм объркана от цялата тази несигурност.  Confused

# 737
  • София
  • Мнения: 2 621
♥Пандичка♥, аз също ходя при д-р Ташков на ЖК. Отделно си ходя при д-р Сигридов на частно. Все още ми е рано за разговори за раждане, така че не знам как стоят реално нещата с уговорките, но съм останала с впечатление покрай приятелки, че почти всички лекари поемат сериозен ангажимент предимно към пациенти, които са се проследявали при тях през цялата бременност. Един вид- познават се добре. Иначе за д-р Ташков чувам предимно положителни отзиви, но решавайки да родим в "Надежда" си поемаме риска да родим при който и да е:) Надявам се, че всички лекари са добри.

# 738
  • Мнения: 65
Здравейте отново, в крайна сметка се реших на планово секцио за другата седмица (обясниха ми ,че е рисковано след едно секцио вече да се ражда нормално). Малко ми е притеснено,защото имах контракции на един от последните записи на тонове.Предписаха ми магнезий , но днес отново чувствам странни неща (леки контракции, бодежи). Дано да се удържим с бебка до другата седмица.  baby_neutral Имам уговорка с д-р Генадиева. Дано всичко мине наред. Ще разказвам после!  Hug

# 739
  • Мнения: 0
Пандичка, в Надежда няма избор на екип и лекаря поема ангажимент към теб за определен ден, но ако се наложи спешно секцио, то се прави от лекаря, който е на смяна. Такъв беше и моят случей, бях пациентка на д-р Ташков и имах дата за секцио, но бебето тръгна по-рано и ме изроди д-р Белкин. Мога да те уверя, че на когото и да попаднеш ще бъдеш в сигурни ръце!!!
Успех и леко раждане!

# 740
  • София
  • Мнения: 297
Пандичка, ако си спомняш и аз като теб исках бебето само да си избере рождения ден (при мен така и стана), но си запазих дата 1 седмица преди термина при д-р Сигридов за всеки случай. В крайна сметка преди да родя вече бях убедена, че е по-добре всичко да е планово, за да няма изненади. При мен предния ден разкритието беше вече 5 см. и д-р Генадиева каза, че няма да издържа до сутринта (а бебето е седалищно и нормално не мога да родя). Стана ми мъчно, че няма да ме оперира д-р Сигридов, въпреки че и Генадиева и Личева са много добри професионалисти. За моя радост той дойде (беше 22:30 вечерта). Не знам дали до тогава имаше прегледи и просто е бил още в болницата (имаше още няколко секции по спешност при него и към 16:00 часа за прегледи бяха стигнали до 2ри номер), но е факт, че постоянно го информираха за състоянието ми и че той ми беше казал, че ще го извикат дори и да започна да раждам през нощта (не мислехме че това ще се случи). Така че наистина е важно да си се следяла при лекаря, който искаш да оперира. Аз също ходех на ЖК  при Ташков, но там прегледите са 1 на месец и съм сигурна, че за 3-4 прегледа не ме е запомнил, за да поема ангажимент към мен. Моят съвет е да си го планираш при него, за да си спокойна, а ако все пак бебчо тръгне по-рано, ще си в добри ръце при всеки от лекарите там  Peace

# 741
  • Мнения: 0
Здравейте,

Моля, ако някоя от Вас е раждала в болница "Надежда" и е с кръвна група с отрицателен резус фактор, да сподели, дали от болницата са и поставили инжекция "АНТИ Д ГАМА ГЛОБУЛИН". Доколкото знам, поставянето и е задължително и се полага по здравна каса, но в някои болници не разполагат с нея и карат майките да си ги купуват. Самата инжекция струва около 180 лв., а и трудно се намира.

Така и не успях да се свържа с болницата да ги попитам.

Предварително благодаря!

# 742
  • Мнения: 6
Здравейте на всички!Имам едно питане ако знае някой да каже!Аз съм пациентка на д-р Стаменов и беба е ин витро ,но съм при Сигридов на ЖК!Няма да ходя скоро та да попитам!Има ли как да запазя час за д-р Сигридов когато отида ,за моя близка,която е родила преди 1г в Тина Киркова бившата,но има проблеми след секциото от там,та иска да се прегледа в Надежда!Дали док преглежда и такива жени за стандартен преглед или да я запиша при друг там и  ако има при кого?Моля ви да ми помогнете! Simple Smile

# 743
  • Мнения: 383
Здравейте,

Моля, ако някоя от Вас е раждала в болница "Надежда" и е с кръвна група с отрицателен резус фактор, да сподели, дали от болницата са и поставили инжекция "АНТИ Д ГАМА ГЛОБУЛИН". Доколкото знам, поставянето и е задължително и се полага по здравна каса, но в някои болници не разполагат с нея и карат майките да си ги купуват. Самата инжекция струва около 180 лв., а и трудно се намира.

Така и не успях да се свържа с болницата да ги попитам.

Предварително благодаря!
Ivelina_ne, имат налична инжекцията, нищо не се плаща. Въпреки че не беше задължително поставянето й в моя случай и една от сестрите след манипулацията ми каза, че трябва да си я платя, в крайна сметка се оказа, че не дължа нищо. Предполагам че се поема от касата.
Скрит текст:
Не съм раждала - правиха ми кюретаж с втори мисед. Не беше задължителна, поради ранната гс, но ми я поставиха за мое успокоение.

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Любка, преди време питах Сигридов да ми препоръча лекар за моя приятелка, която я направиха на луда за наличието или липсата на хламиди и месеци не можа да се установи има или няма. Той ми каза, следващия път да я доведа с мен. Та я заведох веднъж, той я прегледа. После й е казал пак да дойде с мен за някакво друго изследване. Така че питай него най-добре.

# 745
  • Мнения: 1
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами! Виждам, че всички тук са доста патили, с опит, затова искам да попитам за препоръки и мнения към кой доктор да се насоча за проблеми свързани с евентуално настъпване на менопаузата. Вероятно добре е да бъде гинеколог-ендокринолог. Не съм от София и затова искам като ще е в София, да е при точния човек! Благодаря предварително!

# 746
  • Мнения: 4 569
Знаете ли каква е цената на прегледа ? http://invitro-bg.com/bg/vsichki-zaedno/137/1110/
И точно 50 години ли е границата за изследване?

# 747
  • София
  • Мнения: 2 621
Здравейте. Някой правил ли е втора ФМ при д-р Сигридов? Какво включва, дава ли някакъв документ на пациента от прегледа и т.н?

# 748
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте. Някой правил ли е втора ФМ при д-р Сигридов? Какво включва, дава ли някакъв документ на пациента от прегледа и т.н?

аз съм правила втора ФМ при Михова, предполагам е същото. Проверяват пак всичко и ти дава документ да .

# 749

Общи условия

Активация на акаунт