Кранево

  • 54 074
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 028
Ами не е близо, редовно носехме детето, тогава на 3, ако не ни се чака бусчето. Ако ви се чака, няма проблем да сте с него. To e на около 30 минути. Ние бяхме само със закуска, която си беше ок. Басейните са малки, наистина, с вътрешната част, с която са свързани, са по-големи, но само външната част не е много голяма. Има хубава детска площадка. Детският кът не струва. Иначе не ми харесаха съвсем обикновени битови неща - в банята се събираше вода, защото сифона беше високо и непрекъснато газехме във вода, колкото и да се стараехме да не пръска, по едно време ми идваше да си купя моп и да забърсвам, естествено ми мина Simple Smile Заради това и вратата на банята беше подута и не се затваряше добре. Ей такива дреболии, които на цената, която тогава платихме, бях ок, но на цената, която ми предложиха следващата година, прецених, че определено не си заслужава. Шумно не ми е било до полунощ, по-рано приключваха шумовете, но бяхме извън сезона - в края на юни.

# 91
  • Мнения: 133
Sunny, благодаря за рецензията! Храната как е, ако имате впечатления от ресторанта? Извън хотела има ли на достъпно разстояние места за хапване? Вие къде се хранехте? За деца хубаво ли е? Има ли достатъчно занимания? А, и завесите ми се струват малко рехави, аз, ако не е тъмно, сутрин се будя от слънцето, надявам се да са достатъчно плътни.

# 92
  • Мнения: 15 028
Хранехме се в центъра. Горе-долу колкото до плажа беше разстоянието. Ние си избирахме различни места, докато накрая почнахме да повтаряме едно. На детето му харесва, близо до плажа има конна база, имаше рикши, имаше и някакви въртележки и колички. Завесите не помня какви са били, не ми е пречело. А менюто в ресторанта не беше много разнообразно. Каквото сме поръчвали, беше вкусно, но ни сме любители на морски дарове и предпочитаме по-богато морско меню.

# 93
  • Мнения: 133
Благодаря! Понеже не мога да се нарадвам на късмета си, че попаднах на човек, който може да ми даде информация от извора, така да се каже, само отново да попитам за плажа, дали е хубав и чист, и водата как е и спирам да досаждам!

# 94
  • Мнения: 15 028
Плажът на Кранево за мен е най-хубавият, на който съм била в България. Реално частта, на която бяха шезлонгите и чадърите на Терма Палас, е към края на плажа и е съвсем близо до плажа на Албена, ние даже ходихме пеша до там веднъж. Не знам до колко мога да съм критерий. Преди да отидем там, четох толкова положителни мнения, че на място леко се учудих от някои неща. Аз ти казах, че забележките ми са чисто битови и прецених, че съотношението цена-качество за мен не е добра. Ако бяха запазили старата цена, сигурно щях да се прежаля пак Simple Smile Иначе питай, колкото искаш.

# 95
  • Мнения: 133
Sunny Flowers Rose безкрайно благодаря!

# 96
  • Мнения: 1 181
Върнахме се от Кранево, сега да дам отзиви за х. Зора. Съвсем приличен хотел. Реновирани стаи, чисто, нова баня, климатик, хладилник, тераска със масичка и столове. Всеки ден изхвърлят кошчето и зареждат тоалетна хартия. Бяхме с пакет закуска и вечеря - храната е без избор, каквото са готвили за деня, но беше вкусна. На обяд сядахме също на бистрото на хотела, имат обедно меню на съсвсем прилични цени. Плажа е близо, центъра също. Басейна е малък и сравнително студен, поне когато ние бяхме там. Това се сещам, ако някой нещо конкретно го интересува да пита.

# 97
  • Мнения: 4 208
Някой ходил ли е по плажа от Кранево до Албена пеша?
Колко време отнема ходенето? Какво може да се види в Албена?

# 98
  • Мнения: 15 028
Ние сме ходили. Но зависи от коя част на плажа на Кранево тръгваш. Той плажа е доста дълъг. От края на Кранево, който е до Албена, не отнема повече от 15-20 минути, ние бяхме с малко дете, за възрастни може и по-бързо. Аз честно казано не видях нищо интересно в Албена, почитателите на Албена могат да дадат повече информация.

# 99
  • Мнения: 4 208
Ние сме ходили. Но зависи от коя част на плажа на Кранево тръгваш. Той плажа е доста дълъг. От края на Кранево, който е до Албена, не отнема повече от 15-20 минути, ние бяхме с малко дете, за възрастни може и по-бързо. Аз честно казано не видях нищо интересно в Албена, почитателите на Албена могат да дадат повече информация.
Благодаря за инфото! Ходихме и ние тази сутрин. По-скоро плажната ивица на Балтата ни хареса, кулата качихме, от колкото Албена.

Кажете къде от Кранево човек може да си купи книга?

# 100
  • Мнения: 5 508
Книга можеш да вземеш от магазин, в който има вестници, но ще е някоя в стил Космополитън и вероятно ще е към списание. Аз поне за толкова години не съм попадала на по-интересни книги, но и винаги си бях с електронната книга Simple Smile

# 101
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За хубави книги, до Варна трябва да се разходиш.
Аз обожавам да се разхождам по плажа до Албена и обратно. Ставам рано сутрин,  отивам до Албена, връщам се, взимам закуски и се прибирам в къщи да ги храня моите Simple Smile 
Има ли други луди като мен?
А цените на чадърите и шезлонгите как се движат този сезон?

# 102
  • София
  • Мнения: 125
Привет, аз попаднах на темата, докато търсех инфо за много хубав ресторант в Кранево, където бяхме снощи - Аякс - и видях, че и тук са го похвалили. Много ми хареса и на мен, бяхме на маса насред тревата (но има и много други, ако някой не държи да е до детската площадка), за децата има къде да тичат, люлки, къщичка, пързалка, езерце - детето стоя на масата точно пет минути, за да яде. Цените са нормални, някои неща бяха и по-евтини от на други места, където вечеряхме.
Сега да се оплача от хотел Зора Сънрайз, където сме до утре - хареса ми само това, че има климатик и е близо до плажа. Вярно е, че зависи от очакванията, но в офертата, която платихме, пишеше друго и сигурно и затова съм разочарована... Ние намерихме този хотел (който е всъщност почивна станция) в сайта lapni.bg (офертата още е валидна, но през телефона не мога да прикача линк, че е по-пипкаво). Отдавна пазарувам от подобни сайтове, за пръв път ми се случва цената на място в обекта да е по-ниска отколкото намалената! А тази, която посочват в lapni.bg за редовна, въобще не съществува в ценоразписа. Платихме 81 лева за тройна стая (детето е на 7, а е безплатно само до три годинки), със закуска, която ни увериха, преди да платим, че е на блок маса. Не намерих отделен сайт на хотела, за ваучера трябва да говориш с туристическа агенция, където знаят как да продават, за разлика от служителите на хотела. Питам - има ли интернет - има, има ли паркинг - има, закуската - на блок маса. Казвам си - добре, за тия пари, има басейн, детето е злоядо, поне за закуска няма да мисля. Не че сме отишли заради това, ама като пише - има ел. кана, тоал. принадлежности, детска площадка - някак си очакваш да ги има, дори и да не ги ползваш. Е, няма ги. Ако детска площадка означава три ръждясали люлки мой набор насред неокосената трева, тоал. принадлежности - една кърпа (с бранд на друг хотел Simple Smile ) и едно сапунче, ел. кана - сигурно в някоя друга стая... Днес ни е последната от общо пет нощувки, още не са ни сменили кърпите, сигурно защото така и така си тръгваме утре... Стаята е тройна, за детето сме платили редовно легло, но на терасата има два стола. Явно е достатъчно голяма да ползва отделно легло, но не и отделен стол. Чаршафите са нови, вярно, но не са изпрани, знаете как миришат нови чаршафи, особено от евтиното турско хасе. В плафона на лампата в стаята е пълно с буболечки. Няма сушилник, а едно мизерно въженце. Някои неща ги бях предвидила, нося си въженце и щипки, бързоварче и чаши (защото и чаши няма), повече кърпи. Матраците са стари и пружинени, изтърбушени и като легнеш, пружината сякаш ти се забива в раменете. Интернет има само в общите части, в стаите е два лева на час. И всичко това можеше и да не ме впечатли чак толкова, ако закуската беше наистина на блок маса и на рецеция цената на тройна стая със закуска (редовната, без намаление) не беше 70 лева (ние даваме по 81, уж с 20 % намаление). Когато попитах защо има такава разлика, отговорът беше - ми то с ваучерите е така, те вземат скъпо, никой не ви е карал да купувате ваучери. Ами нямате сайт, отговарям аз. Имаме, как да нямаме - в сайта Почивка... Закуската е като на пионерски лагер - този хотел не е виждал блок маса - чай (кафето се плащало) и филийка, масло, конфитюр, половин домат, нарязан два часа по-рано, два прозрачни резена шунка и кашкавал, не смея да си помисля с какво качество. И някаква кифла с пудра захар. Видяхме я първата сутрин и не стъпихме повече.
Преди две години бяхме на All inclusive в Мерлин, Лозенец - съжалявам, че тази година не можахме да се организираме навреме да сме пак там, беше страхотна почивка... Почваме отсега да събираме пари пак за там, за догодина Simple Smile
Извинете, че стана дълго и благодаря, че ме прочетохте. Дано да съм била полезна на някого. Хубаво лято на всички Simple Smile

# 103
  • Мнения: 5 508
Да си призная аз се чудя как още им работи кухнята в Зора.
2013 им я бяха затворили за известно време (не знам причината), та гостите се хранеха в съседния хотел "Фрегата". 2015 пак я затвориха временно, защото откриха месо със спори на антракс.
Но пък като знам и как протичат проверките в хотелите там ...

# 104
  • София
  • Мнения: 125
А ако затварят ресторанти за намръщени и сърдити сервитьори, този на Зора ще е от първите...

Общи условия

Активация на акаунт