Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и…..

  • 135 972
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Благодаря Simple Smile Точно това ми трябваше, за да се ориентирам с водния транспорт.

# 586
  • Мнения: 646
Привет отново и от мен!

Има ли някой информация какви са плажовете около Пиетра Лигуре /в т.н. Италианска Ривиера/?
Получих хубава оферта за настаняване, но някак за плаж не мога д анемеря много информация, а погледнат от Google earth изглежда доста дълъг.

# 587
  • Мнения: 74
Здравейте, записвам се и аз в темата. Италия ми е любима дестинация.
След 7 дена заминаваме на екскурзия с кола. Планирали сме 2 дни в Рим, 1 ден Касерта ди Наполи (евентуално Неапол, но не го харесвам много), 1 ден за Капри, 1 за Амалфи, 1 за Помпей и 1 за Соренто. Приемам всякакви идеи и съвети.   bouquet
Някой купувал ли си е artecard?

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 23:53 от scarlette

# 588
  • Мнения: 273
Здравейте, записвам се и аз в темата. Италия ми е любима дестинация.
След 7 дена заминаваме на екскурзия с кола. Планирали сме 2 дни в Рим, 1 ден Касерта ди Наполи (евентуално Неапол, но не го харесвам много), 1 ден за Капри, 1 за Амалфи, 1 за Помпей и 1 за Соренто. Приемам всякакви идеи и съвети.   bouquet
Някой купувал ли си е artecard?
Aз само бих препоръчала да видите Амалфи по вода - с корабче. Движението по тесния път е брутално, няма къде да се паркира. 20 км се пътуват 2 часа с кола... С корабче от Соренто ще се насладите на Позитано и Амалфи, иначе само ще се натоварите психически и нищо няма да видите. Също може да видите и изумрудената пещера. Намира се м/у Позитано и Амалфи.

Приятно пътуване Simple Smile

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 382

Aз само бих препоръчала да видите Амалфи по вода - с корабче. Движението по тесния път е брутално, няма къде да се паркира. 20 км се пътуват 2 часа с кола... С корабче от Соренто ще се насладите на Позитано и Амалфи, иначе само ще се натоварите психически и нищо няма да видите. Също може да видите и изумрудената пещера. Намира се м/у Позитано и Амалфи.

Приятно пътуване Simple Smile
[/quote]
Септември ще бъдем там за 7 дни, би ли ми казала каква е тази изумрудена пещера, защото не ми е познато мястото и търся сега инфо, а за нея не съм чела. И ако може да споделиш нещо за там, например дали е удобно спане в Соренто и пътуване до съседните градчета от там и изобщо дали е добре организиран транспорта там , защото сме без кола и сме зависими.

# 590
  • Мнения: 273

Aз само бих препоръчала да видите Амалфи по вода - с корабче. Движението по тесния път е брутално, няма къде да се паркира. 20 км се пътуват 2 часа с кола... С корабче от Соренто ще се насладите на Позитано и Амалфи, иначе само ще се натоварите психически и нищо няма да видите. Също може да видите и изумрудената пещера. Намира се м/у Позитано и Амалфи.

Приятно пътуване Simple Smile
Септември ще бъдем там за 7 дни, би ли ми казала каква е тази изумрудена пещера, защото не ми е познато мястото и търся сега инфо, а за нея не съм чела. И ако може да споделиш нещо за там, например дали е удобно спане в Соренто и пътуване до съседните градчета от там и изобщо дали е добре организиран транспорта там , защото сме без кола и сме зависими.
[/quote]

Пещерата се казва се Еmerald Grotto https://www.summerinitaly.com/guide/the-emerald-grotto . Честно казано незнам как е транспорта от/до Соренто. Ние бяхме с кола под наем. Соренто е удобно за базов лагер. От пристанището може да хванете корабче за Капри. Има също и корабчета до Исхия, както и до Амалфи и то реално това е най-интересното в района. Т.е спокойно можете и без кола там.

# 591
  • Мнения: 19 021
от Неапол до Соренто има влак Circumvesuviana
От Соренто по крайбрежието на Юг има автобус, който минава през Позитано, Амалфи и стига до Равело
пътят е брутален, но гледките са невероятни и  шофьорите на автобуси са много опитни, няма страшно...

# 592
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Гротта адзурра се казва Laughing, чудя се аз каква е тази Емералд гротто. Laughing

Ето линк с някои полезни неща:

http://www.capritourism.com/

# 593
  • Мнения: 273
Гротта адзурра се казва Laughing, чудя се аз каква е тази Емералд гротто. Laughing

Ето линк с някои полезни неща:

http://www.capritourism.com/


Тази е на о. Капри. Аз говорех за тази до Амалфи Simple Smile

# 594
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Опс, извинявам се много, набързо прочетох, не отворих линка Embarassed и реших, че става дума за Капри.

Гротта делло Змералдо значи. Laughing, т.е изумрудената пещера.

Ето и за тази зона:

http://www.turismoinsalerno.it/grottadellosmeraldo.htm

# 595
  • Мнения: 19 021
оф
във Неапол сме Октомври и предполагам аззурата пак ще е затворена

# 596
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Bradley,
le piu' belle spiagge della Puglia напиши...някъде четох твой въпрос. Grinning

В момента съм с тел.и не мога да пускам линкове.

Както и да е....в Саленто и Гаргано са.

Мисля и Азиа писа и пуска снимки тук, след 30-та стр.бяха...май.

# 597
  • Мнения: 19 021
Bradley,
le piu' belle spiagge della Puglia напиши...някъде четох твой въпрос. Grinning

В момента съм с тел.и не мога да пускам линкове.

Както и да е....в Саленто и Гаргано са.

Мисля и Азиа писа и пуска снимки тук, след 30-та стр.бяха...май.

Grazie mille. Почвам да ровя

# 598
  • Milano
  • Мнения: 3 679
 Grinning
Figurati.

# 599
  • Мнения: 19 021
между другото сме там за Ферагосто, когато предполагам цяла Италия ще е на море...

Общи условия

Активация на акаунт