Клуб на храбрата шивачка - тема 14

  • 75 431
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 547
мисля, че няма да стане с кръпка, и че сигурно няма да успееш да се справиш така, че да ти харесва после Confused (сори, ако е прозвучало гадно, но ми струва, че спомена, че не си силна в шиенето)
но, много е вероятно някой по-опитен шивач да се справи  Peace

# 556
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Благодаря, ще ида до някой шивач, дано успеем да го оправим някак  Wink

# 557
  • София
  • Мнения: 1 654
мисля, че няма да стане с кръпка, и че сигурно няма да успееш да се справиш така, че да ти харесва после Confused (сори, ако е прозвучало гадно, но ми струва, че спомена, че не си силна в шиенето)
но, много е вероятно някой по-опитен шивач да се справи  Peace

Понеже съм го правила няколко пъти, смятам че е елементарно и не е необходимо
да е шивачка, за да се справи. Зашива на ръка разпраното парче (само горния скъсан слой, не всичките три-четири слоя), отгоре зашива с подходящ конец на ръка, като минава пак само през горния слой, нещо декоративно - етикет, картинка - и готово.
Не са в мен кърпените якета, но нещо такова имам предвид - това е актуалното яке на сина ми,
дебело пухено, и етикет, свален от риза на мъжа ми. Ако якето беше скъсано (надявам се все пак да остане здраво  Grinning), бих постъпила както съм описала по-горе и бих прикачила този етикет. Смятам, че ще се получи дори много симпатично  Peace
Скрит текст:

# 558
  • София
  • Мнения: 547
 Carmela Biscuit, риспект! мрaзя дa шия нa ръкa, освен едрa тропоскa нa рехaв плaт Grinning мисля, че рaзбрaх кaкво имaш предвид, но зa себе си знaм, че нямa дa се спрaвя достaтъчно добре, зaтовa и тaкa съм нaписaлa.
Всеки сaм си преценявa Peace

# 559
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Има варианти,но трябва да се види какво е якето и какво е скъсаното,след това да се умуват варианти,така наизуст е малко като гадаене.Така мисля аз поне де .

# 560
  • София
  • Мнения: 247
Най-лесния и ефектия начин е наистина с "марка" , ако позволява мястото..Иначе с лепенка винаги ще личи.(малко но все пак)

# 561
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам нещо, което си мисла да направя, обаче не нам дали няма само да си похабя плата- това моделче на бурда искам да си го направя без предницата да е от няколко плата.
http://www.burdastyle.de/burda-style/damen/etuikleid-kurzgroesse … pid_486_8324.html
Дали ще стане ако отделните части на кройката сложа едно върху друго и маркирам само краищата?Притесняваме дали тези шевове освен за красота имат и функция като свивки, да не би с тази промяна да не стои елегантно, а да стърчи.

Освен това ми е интересно как зашивате дрехите си на оверлог- първо почиствате елементите по отделно и после с шевна машина съединявате или направо на оверлога двете в едно и се режат резервите.Не ви ли е страх при втория вариант дали пасва ширината на целия модел?

# 562
  • Мнения: 0
Някой може ли да помогне с обяснение как се зашива подплатата на пола с цепка отзад?Шлицът от плат го докарвам, обаче не мога да се оправя с подплатата- тя по същата кройка ли се прави и дясното и лявото парче плат еднакви ли са?

# 563
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам нещо, което си мисла да направя, обаче не нам дали няма само да си похабя плата- това моделче на бурда искам да си го направя без предницата да е от няколко плата.
http://www.burdastyle.de/burda-style/damen/etuikleid-kurzgroesse … pid_486_8324.html
Дали ще стане ако отделните части на кройката сложа едно върху друго и маркирам само краищата?Притесняваме дали тези шевове освен за красота имат и функция като свивки, да не би с тази промяна да не стои елегантно, а да стърчи.

Освен това ми е интересно как зашивате дрехите си на оверлог- първо почиствате елементите по отделно и после с шевна машина съединявате или направо на оверлога двете в едно и се режат резервите.Не ви ли е страх при втория вариант дали пасва ширината на целия модел?



Точно така, шевовете имат функцията на свивки, ако го скроиш както си намислила само ще изхабиш плата Simple Smile
За зачистването - ако платът е тънък, минаваш на машина и след това на оверлог, или всички части минаваш на оверлог и след това сглобяваш, както си решиш. По-принцип за рокли повече от 1 см резерва не е необходима, но си направи проба, ако те притеснява.

# 564
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Някой може ли да помогне с обяснение как се зашива подплатата на пола с цепка отзад?Шлицът от плат го докарвам, обаче не мога да се оправя с подплатата- тя по същата кройка ли се прави и дясното и лявото парче плат еднакви ли са?
     http://self-instructor.blogspot.com/2009/12/blog-post_20.html

# 565
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Някой може ли да помогне с обяснение как се зашива подплатата на пола с цепка отзад?Шлицът от плат го докарвам, обаче не мога да се оправя с подплатата- тя по същата кройка ли се прави и дясното и лявото парче плат еднакви ли са?
     http://self-instructor.blogspot.com/2009/12/blog-post_20.html
Ако шлицът е като на картинката - лесна работа, правиш го както е показано. Ако не е ще обясня. Двете парчета не са еднакви при другия случай.

# 566
  • Мнения: 0
Благодаря ти Polar bear, спести ми нерви и усилия:)

Този шлитц спасяв положението,но аз искам да си направя от този, който ми изглежда по- професионален ( за съжаление и по-труден), където и подплатата е прищипната навътре към плата и въобще не се виждат краищата.Същият принцип се използва и при саката, защото там съвсем се вижда и не може по-лесния. Като се ровя из нета и намерих едно клипче хубаво, обаче там ми се струва,че кройката е друга- по моята в бурда ми изглежда,че стърчат две допълнителни правоъгълничета отстрани на главната част на плата, а на клипа само едно?

# 567
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Тук е горе-долу добре обяснено.
http://www.fashionsewingblog.com/sewing-lining-vent/

Има един такъв момент, че при кройките на Бурда едната половина на плохата стърчи два пъти, колкото другата. При показаното от мен клипче са еднакви.

Ето така изглеждат на бурда плохите.


Ето обяснение и на плохата тип "бурда" - аз лично така ги шия.

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 10:35 от vesi1

# 568
  • Мнения: 1 784
Здравейте мили момичета!
Имам малък проблем с машинат си /дано да е малък/-когато правя тегел зиг-заг шие първите 1-2 см и след това започва да прави или прав тегел,или прескача.Сменях иглите,затягах и отпусках конеца,но проблемът си стои.Сблъсквала ли се е някоя от Вас с този проблем?И как може да се разреши??
Благодаря предварително за отговора!
  bouquet

# 569
  • Мнения: 376
Здравейте мили момичета!
Имам малък проблем с машинат си /дано да е малък/-когато правя тегел зиг-заг шие първите 1-2 см и след това започва да прави или прав тегел,или прескача.Сменях иглите,затягах и отпусках конеца,но проблемът си стои.Сблъсквала ли се е някоя от Вас с този проблем?И как може да се разреши??
Благодаря предварително за отговора!
  bouquet
Сещам се за две причини: машината да има нужда от почистване и смазване или иглата да не е подходяща за плата. Ако шиеш разтеглива материя или изкуствена, която се наелектризира, има специални игли с антистатично покритие.

Общи условия

Активация на акаунт