Фотография за начинаещи - 9 тема

  • 25 055
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
И аз тук с опит за пейзаж:


Някъде край пътя by Veron4e, on Flickr

# 16
  • Мнения: 33
Момичета, дайте едно рамо за днешната снимка. Не знам коя да бъде  Thinking
Огън

или вода

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 19:08 от elle_angel

# 17
  • Мнения: 571
Аз съм голям заплес, забравих за проекта вчера  Embarassed

# 18
  • Мнения: 5 710
elle_angel, аз гласувам за огъня, водата ми напомня някаква алхимична реакция, но аз не харесвам много такива замъглявания на  водното движение по принцип

# 19
  • Мнения: 7 008
И аз за огъня.
Бебешки краченца  baby_neutral

DSC_9295 by EowynOfRohan, on Flickr

# 20
  • Мнения: 774
Момичета, дайте едно рамо за днешната снимка. Не знам коя да бъде  Thinking
Огън

или вода


Аз съм за колаж: огън и вода. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 33
И аз първоначално си мислех за колаж  Grinning Ще пробвам дали ще се справя

# 22
  • Мнения: 212
Нещо не можах да се справя с цветната обработка, май и с черно-бялата не успях.
За втори път снимам на това място, дано на третия да бъде ок Simple Smile


DSC_0483 by Фреш, on Flickr

# 23
  • София
  • Мнения: 505
Аз реших да не се включвам в летния проект, защото все още си разучавам фотоапарата, а и не мога да обработвам.

От няколко дни се опитвам да снимам на режим М. Правя няколко снимки с различни настройки и една на ауто. След това, като сравня параметрите на тази снимка, която ми харесва най-много, се оказва, че тя е с подобни или със същите параметри като тази направена на ауто режим. Това много ме обезсърчава и започнах да се чудя защо въобще толкова четох преди това за бленда, скорост и т.н. Сигурно звуча глупаво? Извинявайте.

Ето две пролетни снимки:


IMG_0911 by _bla_bla_, on Flickr                                                                                                                     

IMG_0913 by _bla_bla_, on Flickr

# 24
  • Мнения: 292
 Благодаря за темата. Simple Smile Ето моят трети ден:


3/93 Тебеширено... by Silvia Milanova, on Flickr

Мога ли да ги включа сега всички три кадъра в групата за 93 летни дни? Или вече е минал отреденият ден и не е позволено?

# 25
  • Мнения: 1
Мога ли да ги включа сега всички три кадъра в групата за 93 летни дни? Или вече е минал отреденият ден и не е позволено?
Включвай ги

# 26
  • Мнения: 465
lenilaf, тази снимка е направо по седмичната тема  Mr. Green. Няма ли да се включваш в седмичните предизвикателства?
bla_bla, кураж! Ауто режимът понякога е удобен, но с времето ще започнеш все по-често да му намираш кусури.

Аз нагласих "лятно" две черешки. Резултатът:


# 27
  • Мнения: 5 710



3/93

Имах голямо желание да снимам тази ледена близалка, само че на балкона ми е сто градуса и направих само няколко снимки преди да й се отчупи главата Grinning Беше крива, не направих достатъчно проби с параметрите и ей на третата снимка от проекта:)

Вейда, аз още не разбирам всичко но сигурно ще се включа , да!

# 28
  • Мнения: 22
     Хера, Мимс, аз нямам проблем с часа - в отпуск съм . Simple Smile

Вече се чудя как ще се справя с този проект - а сме още в началото  newsm78


2/93 by Mary__Poppins, on Flickr


3/93 БТР by Mary__Poppins, on Flickr

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 818
Благодаря за новата тема (и форумска, и седмична) Simple Smile

Вейда, трети път, за щастие  Mr. Green. Предлагам следващия път да вземем да се договорим кой какво ще снима по седмичната тема Wink.
Тъй като за мен черешите са знак, че лятото е дошло, ето едни и от мен:

Week Challenge_Summer01 by Mira D, on Flickr

Първите за сезона ягоди (снимани пред 2-3 седмици - то сезонът им приключи, докато се натуткам  Mr. Green)

IMG_0145_R by Mira D, on Flickr

И, последно (днес ми е ден за наваксване със стари неща):

10032013-IMG_0054_R by Mira D, on Flickr

Изчетох много внимателно дискусията за обективите в края на предната тема Simple Smile. Беше ми полезно. Аз искам да си взема някой подходящ за градска фотография (демек като се разхождам като турист да снимам бързо и отдалече, че домашните не са навити да ме чакат по 100 часа). Досега все с китовия се оправям що-годе, ама понякога ми се ще да сляза под 18 мм... Да видим кога ще ме огрее.

Общи условия

Активация на акаунт