На море в Гърция 2013 – VI

  • 88 106
  • 755
  •   2
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 374
Язък, и аз забравих да потърся таханите  ooooh!
Къде ги има тук, много искам да ги пробвам..

Иначе там се наливам основно с Липтън, този със зелен чай и лимон. И с фрапета, разбира се. И с бира  Simple Smile

# 736
  • Мнения: 287
  Аз пък не съм забелязала фантата със син етикет.

  Параход, май ще трябва пак да се потрудиш по нова тема! Голяма тарапана, голям лаф!

# 737
  • София
  • Мнения: 1 902
Фантата наистина е доста вкусна,аз не пия таквиз неща,но моят изпива количества Mr. Green

sol y arena,има хубав гръцки ресторант в Слатина-Gustosa smile3521 smile3521

# 738
  • Мнения: X
Тахана ни е личното гастрономическо откритие на 2009 г. Пазаруваме винаги големи количетсва, така че да ни стигне до следващото пътуване до Гърция.

Има един гръцки ресторант:

http://maslinata.com/bg/

Чела съм добри отзиви, но лично не съм ходила.

П.С. В Метро продават само натуралния, но той си е обикновен тахан. Другите вкусове само от Масутис в Гърция.

# 739
  • Мнения: 1 126
Искам да питам онези сушените октоподи,  като как ги поднасят след това?
Аз обожавам октопод на скара - (яла съм само тук в БГ в Густоса), но той дали е висял на слънце преди това newsm78

# 740
  • Мнения: 1 765
О, да...фантата, халва не обичам по принцип и изобщо не съм се заглеждала по таханите, обожавам и смокините, които продават с малки камиончета по улиците на курортните селца...
Не знам, сякаш съм била гъркиня в някой от предишните си животи, отваря ми се душата в Гърция, всичко ми е хубаво, даже и жегата понасям по-добре...

Да, май е време за нова тема, гледам, че и балкона е пълен, пращи по шевовете си. Mr. Green

# 741
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета и момчета в шах съм след поста на Belinda. Избирах, избирах, избирах, като за първа почивка в Гърция, и като чета толкова лошите отзиви за Никити и Кастел хриза, все едно всичко на опаки от това, което бях чела във форумите до сега.Не бях срещала лоши отзиви за това градче, възможно ли е толкова да се различават мненията!!! Еми в краен случай и ние ще обикаляме да търсим красотите наоколо:) Simple Smile, няма да си разваляме почивката я!
Ужас!Толкова съжалявам, последното, което съм искала, е да разваля на някого хубавата настройка за почивката...Недей! Въобще не ми се връзвай, на тебе може пък много да ти хареса! Пък и в крайна сметка, ако беше чааак толкова зле, нямаше да се върна супер отпочинала и доволна, нали? Просто за мен лично, сравнени двата ми поредни опита с градчета в района, Сарти и Феникс са две гърди пред Никити и Кастел хриза. При теб може да е друго Simple Smile Пък и в крайна сметка, при тези разкошни плажове, праз голям къде точно ще спиш...
А за плажа на Никити - може пък ние да сме тръгнали в грешната посока. От Кастел хриза слязохме направо надолу и на крайбрежната завихме надясно в посока пристанището. Там е камънак и мизерия, тук никой не може да ме убеди в противното, защото го видях с очите си и не е до субективизъм - просто наистина си е камънак. На наляво изглежда е добре, щом всички казват, че са се къпали и е ставало....Няма да си разваляш настроението заради моя грешен завой я! Hug

# 742
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 945
Кой ме би по главата да влизам в темата... ooooh! И най-вече - да гледам снимката на тодоричка. Трябваше да затворя очи, знаех си. Подстрекателка. Mr. Green Към гръцките вкуснотии да добавя и сладкото от маслини и белени бадеми, мммм... Blush Аз там мога да карам само на рибни и сладки неща. Плюс прясно мляко, тяхното е истинско. Grinning

# 743
  • Мнения: X

А за плажа на Никити - може пък ние да сме тръгнали в грешната посока. От Кастел хриза слязохме направо надолу и на крайбрежната завихме надясно в посока пристанището. Там е камънак и мизерия, тук никой не може да ме убеди в противното, защото го видях с очите си и не е до субективизъм - просто наистина си е камънак. На наляво изглежда е добре, щом всички казват, че са се къпали и е ставало....

Аз не съм разбрала, че говориш за плажа към пристанището. Там действително е кофти. На ляво, т.е. нагоре по улицата има още доста(плажа  е много дълъг) и има прилични места. Не е идеален (писах за дефектите), но става. Ние си намерихме местенце и прекарвахме следобедите там. И по това време няма толкова движение на автомобили по крайбрежната.

lulumba ме подсети, че последния път купих за проба сладко от цели доматчета, от малки цели лимончета и от малки цели портокалчета. Но седят забутани в шкафа и не сме ги пробвали. Ще ги извадя тези дни.

# 744
  • София
  • Мнения: 18 679
Мм, не знам дали този се води до пристанището, защото до него има поне 10 минути пеша от мястото, за което говоря аз. Не мога да се ориентирам, но ми се струва че е сравнително централно място, защото именно там бяха концентрирани  заведенията, таверните и кафета с чадъри на плажа. Арсанас примерно е там, пред него плажът е кошмар Rolling Eyes Таверната с корабчета-солници също е накрая именно на този участък.
Ох, не знам. Писах с идеята да съм полезна и да дам един по-обективен поглед, различен от всеобщото възхищение от Никити, но започвам да се чудя дали друг път да не си спестявам негатичните отзиви. Хората обичат да четат само хубавото, а и наистина е гадно да развалиш настроението на някой, който тепърва ще тръгва...То очакването е половината очарование Sad

# 745
  • Мнения: X
Мм, не знам дали този се води до пристанището, защото до него има поне 10 минути пеша от мястото, за което говоря аз. Не мога да се ориентирам, но ми се струва че е сравнително централно място, защото именно там бяха концентрирани  заведенията, таверните и кафета с чадъри на плажа. Арсанас примерно е там, пред него плажът е кошмар Rolling Eyes Таверната с корабчета-солници също е накрая именно на този участък.
Ох, не знам. Писах с идеята да съм полезна и да дам един по-обективен поглед, различен от всеобщото възхищение от Никити, но започвам да се чудя дали друг път да не си спестявам негатичните отзиви. Хората обичат да четат само хубавото, а и наистина е гадно да развалиш настроението на някой, който тепърва ще тръгва...То очакването е половината очарование Sad

Точно в тази част действително си права, плажа не става, а и е супер многолюдно, има огромна концентрация на хора (заради заведенията) и коли. Аз говоря за участъка след последната кръчма (забравих и името) и около студията на Филипос. Малко след това е и къмпинга.

Напротив, защо да спираш. Всеки е свободен да си каже мнението. Аз примерно не вярвам на 100% на мнения в които липсва критичност.

# 746
  • София
  • Мнения: 4 398
Белинда какво е това Феникс. Ние миналата година бяхме в Торони, ама не съм очарована, ходихме и до Никити, мнението ми се покрива с твоето, накрая си намерихме местенцето САРТИ.
Тази година май ни се разминава Турция поне засега и се оглеждам за Гърция пак. Засега понеже Сарти е точно това което обичаме китно селце с хубава широка плажна ивица ситен пясък и плитко море, но ми се ще да е друго , та ако може малко да ме светнеш какво е това Феникс или да ми препоръчате друго такова селце като Сарти.
Оглеждам се и за Олимпиади Акти, ако някой е бил натам да сподели как е положението.

# 747
  • Мнения: 864
Момичета и момчета в шах съм след поста на Belinda. Избирах, избирах, избирах, като за първа почивка в Гърция, и като чета толкова лошите отзиви за Никити и Кастел хриза, все едно всичко на опаки от това, което бях чела във форумите до сега.Не бях срещала лоши отзиви за това градче, възможно ли е толкова да се различават мненията!!! Еми в краен случай и ние ще обикаляме да търсим красотите наоколо:) Simple Smile, няма да си разваляме почивката я!
.......
А за плажа на Никити - може пък ние да сме тръгнали в грешната посока. От Кастел хриза слязохме направо надолу и на крайбрежната завихме надясно в посока пристанището. Там е камънак .....
belinda, наистина не си дала шанс на Никити да ти хареса  Grinning Когато за първи път видяхме плажа там, било е някъде в тоя район, там където са концентрирани заведенията, и на мен изобщо не ми хареса. Чудих се какво толкова се прехласват по това Никити. Тогава ходихме само да огледаме плажа набързо. Дадохме му втори шанс обаче и този път огледахме плажа в обратната посока, към къмпинга. Там е приятно, няма нищо общо с плажа в другата час, на която и вие сте били. По-широко е, пясъчно и далеч по-спокойно. Съжалявам, че не направих 1-2 снимки.
Но си права, с тия страхотни плажове на 3-5-10 км от Никити, няма как почивката да е провалена  Sunglasses Така че VILI_Z, вземай си морското настроени, стягай багажа и заминавайте без притеснения  Hug

# 748
  • София
  • Мнения: 18 679
Феникс се казваха студията в Сарти, където бяхме миналата година. Бяха съвсем новички, собственичката каза, че бизнесът й е на 2-3 години и това си личеше. Да не говорим, че момичето цял ден не сядаше и търчеше с един парцал нагоре-надолу.
При Хриза е доста по-износено и по мое мнение тя разчита само на почистването, което гостите сами си правят. Не че имам против - даже ми хареса, че мога да си измета, когато преценя за нужно, но поне след предишните обитатели е редно да удариш един парцал на пода, преди да настаниш новите хора, нали? А в нашия апартамент това не беше направено и ме подразни.
Алексия/ от Феникс/ всяка сутрин миеше двора. Децата ходеха боси целодневно и пак не внасяха мръсно в стаите. У Хриза едни възпитани холандци омазаха със сок от диня цялата маса в двора, пред барбекюто и когато след два дни ние слязохме да си правим бакбекю, сокът все така си беше засъхнал по масата, та се наложи едва ли не да го остържа Laughing
Не че нещо - това са дреболии! Не могат да ми развалят почивката. Но правят впечатление.

Мур, да, явно не съм огледала плажа както трябва. Признавам си вече и млъквам Simple Smile

# 749
  • София
  • Мнения: 1 902
Ух,това никак не е малко Rolling Eyes
аз също много се дразня Mr. Green,моят все ми вика,абе що се нервираш с глупости,ама на Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт