На море в Гърция 2013 – VI

  • 88 112
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • London
  • Мнения: 292
По темата, в дилема съм !
Намерила съм студио в Полихроно с външен басейн, две стаи и на 400 метра от плажа , и друго в Сарти на 150 метра от плажа пак две стаи, но без басей ... Не знам кое да избера ...

Хубав ден и моля, нека битките да бъдат прекратени.

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 10:22 от Vivi

# 706
  • София
  • Мнения: 15 287
Момичета, трих и редактирах постове. Скандалите в тази хубава тема са повече от нелепи.  Peace

ПП Момичета, престанете. Явно не разбирате от намеци. Не мога цял ден да вися в тази тема, за да трия. Стига вече. Ако цената да има мир тук е да бъдат наложени банове, ОК - ще ги има. И без това някои потребителки отдавна са ги заслужили.

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 10:44 от Vivi

# 707
  • София
  • Мнения: 6 745
Моля, кажете нещо повече за Антигони биич хотел? Хотела чист ли е, че сме с бебе на 7 месеца. Плажа пясъчен ли е, има ли таралежи, оси и други гадинки, плитко ли е?
Ние бяхме юни м. в него и вече писах, че го препоръчвам, с удоволствие бих се върнала пак там. Simple SmileХотелът е изключително чист и поддържан, стаите се чистят ежедневно, кърпи се сменят всеки ден, мисля, че спалното бельо на 2 дни. Плажът е пясъчен, много широка и хубава ивица, свободни шезлонги колкото искаш, вкл. на 1ва линия имаше към 10,30-11 ч., не бих казала, че е плитко - общо взето бързо става дълбоко, не съм виждала таралежи, защото камъни и скали наблизо няма, оси и др. също, имаше малко комари вечер, така че вземете репелент. Ако нещо друго те интересува - пиши.  Peace

# 708
  • Мнения: 5 112
По темата, в дилема съм !
Намерила съм студио в Полихроно с външен басейн, две стаи и на 400 метра от плажа , и друго в Сарти на 150 метра от плажа пак две стаи, но без басей ... Не знам кое да избера ...

Аз винаги съм се чудила кому е нужен басейн, при положение, че морето в Гърция е  Heart Eyes

Аз съм в ново приключение с нашето студио. Уж намерихме, резервирахме и трябваше да преведем пари. Както и миналата година, решихме през познат грък с гръцка карта, за да спестим транзакционните разходи. Той обаче се забави  ooooh! Едва днес е превел парите. И сега се чудя дали са ни запазили студиото или не  Confused

# 709
  • София
  • Мнения: 12 374
Cheeky Monkey, определено бих избрала Сарти пред Полихроно  Peace Басейн не разбирам защо ти е, морската вода е страхотна в Гърция  Simple Smile

Иначе онзи ден бяхме в Полихроно - селцето пращи по шевовете, плажа е гъз до гъз - такова нещо не бях виждала в Гърция никога  Shocked Единствено по крайщата на плажа имаше повече свободно място, но там пък има много, ама много камъняци. Градчето е готино иначе, в един през нощта когато се връщахме от таверната беше пълно по улиците с хора. Но на плажа е страшно. Отидохме и до съседното Ханиоти, плажа много ми хареса, но и там имаше доста хора.

И друга съществена разлика - в Полихроно и Ханиоти, а и в Неа Фокея, където също разгледахме, е осезаемо по-мръсно отколкото на Ситония. Особено в Ханиоти мръсотията беше очевадна, не толкова на плажа, колкото в самото градче. Преливащи и смърдящи кофи за боклук, боклуци разпиляни из улиците...неприятна гледка. Изненадах се, признавам си  Rolling Eyes Още повече, че това дойде след двете седмици, които изкарахме в Неос Мармарас, където пък, въпреки тълпите туристи, беше доста чисто.

Вчера късно се прибрахме от почивката, а на мен вече пак ми се пътува  Simple Smile Доволна съм, че решихме да останем още малко и да посетим Касандра, все го отлагахме. В Полихроно отседнахме тук:

http://www.booking.com/hotel/gr/anemos.en.html

Доста поувехтял хотел, далече от плажа. Но пък стаята беше голяма и светла. Имаше изглед към морето, в далечината. Като за юли беше евтиния - 39 евро и някакви центове за студиото плюс закуска, която всъщност беше изненадващо добра. Стояхме една нощ, ползвахме го за база. А, и собственика беше много мил и любезен  Simple Smile

# 710
  • Мнения: 0
Току що съобщиха, че Гърция влиза в сериозна стачка, това може ли да ми обърка пътуването ?

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:04 от Vivi

# 711
  • София
  • Мнения: 12 374
Blackisback, защо просто не им се обадиш  newsm78 За две минутен разговор сметката ти няма да се натовари чак толкова много, звъняла съм в Гърция от БГ и знам. Или просто им пиши и ги питай. Тук надали можем да кажем - да, запазено е студиото, или пък - не, изпуснали сте го  Peace

Къде сте резервирали, ако не е тайна? Ние бяхме две седмици в хотел Пефко, в Парадисос.

# 712
  • London
  • Мнения: 292
Благодаря момичета,  bouquet

Виви  bouquet

По темата, басей ми е нужен, защото ненавиждам жега, да се пържа и да  стоя на плажа,изкарвам около час и половина , а мъжа ми и детето на (9г.) най-важно било!!! да има басейн за да си седяли постоянно, съм си била заминавала рано от плажа. Flutter

Ъ-ъ-ъ мен мръсотията май не ме тревожи толкова, така или иначе имам висок праг на търпимост и как ли не, в града в който живея ме научи, че ... мр'ста я има на всякъде. Whistling
Ако сме с кола , представлява ли трудност да се местим по плажовете на Касандра или всичко е като в Полихроно, гъч?
Повече ме интересува да има приятни места за подхапване, шляене и да не ми се налага да си играя с дъщеря ми.


Благодаря за насоките,
 благодаря за темата.

Искам да помоля някой да ме "светне" какво да не изпуснем за ядене ... hahaha, за пиенето ясно.

# 713
  • Мнения: X


Искам да помоля някой да ме "светне" какво да не изпуснем за ядене ... hahaha, за пиенето ясно.


Мисля  в миналата тема на дълго и на широко обсъждахме това и слюноотделяхме. Ако не го намериш пиши на лични. Ще се опитам да ти дам линк.

П.С. Излъгах без да искам. Намерих си последния пост по темата. Попрочети назад от него:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=710336.msg24970633#msg24970633

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:06 от Анонимен

# 714
  • София
  • Мнения: 12 374
Cheeky Monkey, плажовете на Ситония определено са по-добри от тези на Касандра. И не са толкова пренаселени. На Калогрия, което ми е един от любимите плажове на Ситония, дори в пиков час няма толкова хора, колкото имаше в Полихроно. Нито на Трани Амуда/Ливрохио, друг мой любим плаж. Е, на Портокали има страшно много хора, винаги и по всяко време, но той е със статут ''cult"  Simple Smile

Иначе и на Касандра, и на Ситония можеш да си джиткаш от плаж на плаж, не е проблем, разстоянията са малки, а пътя в повечето случаи, много живописен  Peace

Мусака, гемиста - пълнени домати/чушки, вездесъщите гироси, всякакви там пържолки и котлети (за месари като мен  Mr. Green ), любимата ми хориатики (гръцка салата), още по-любимата ми бугаца (сладка/солена баница)....аз основно карам на това в Гърция. Доста традиционно, но ми е вкусно. И пресен, уханен хляб, с едри, черни като очите на циганка маслини, фета и една Алфа за разкош...ммм. Морски неща не ям, мразя ги, за морските вкуснотии ще ти разкажат другите момичета  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 6 745
Таис, какво е Алфа? newsm78

# 716
  • София
  • Мнения: 12 374
Гръцка бира  Simple Smile Като Mythos, само че на мен Алфа-та ми харесва повече. По-мека ми е  Peace

# 717
  • София
  • Мнения: 1 260
Пак ще оплискваме мониторите май    Mr. Green

Cheeky Monkey Ако сте на Касандра посетете Захос в Касандрино, за ето това:




Ммммм, че огладнях.

И най-накрая май се научих как да поствам снимки  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 91
От морските - октопод на грил естествено (маринован и натюр), скариди на грил, чушки и домати пълнени с ориз и морски продукти, пълнени калмари ( с ориз и скариди, с фета и домати). Тези са моите любими Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 12 374
Тодоричка, на мен мъжът ми никога няма да ми прости, че бяхме толкова близо до Захос, а така и не отидохме да си похапнем там (това е евфемизъм, по-скоро щяхме да се натъпчем  Mr. Green ).
От плажуване и разглеждане на околностите, някак не остана време да се отиде до Касандрино. И сътветно вечеряхме в една таверна в Полихроно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт