На море в Гърция 2013 – VI

  • 88 114
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 287
  Това Касандрино в моето семейство е известно като "столицата на месото". И съм твърдо "за" да не бъде пропускано при възможност.

# 721
  • София
  • Мнения: 216
Оххх, тодоричка отново ми предизвика обилно слюноотделяне с тези кокореци Grinning
Аз харесвам много и барбунчета, тези вкусни червени рибки  Simple Smile

# 722
  • Мнения: 287
От морските - октопод на грил естествено (маринован и натюр), скариди на грил, чушки и домати пълнени с ориз и морски продукти, пълнени калмари ( с ориз и скариди, с фета и домати). Тези са моите любими Simple Smile

   И също- прости пържени калмари, нямам там горна граница!

    Като стана дума за гръцка манджа- голямо оживление настъпи!!! Аз съм споменавала, че преди Гърция спретвам диетка. Не толкова от суета на плажа, а за да имам там мегдан да качвам кила  Simple Smile,

# 723
  • София
  • Мнения: 12 374
Anna BelJoy  Hug

# 724
  • Мнения: 91
Виж как спряха дразгите Mr. Green Laughing
На мен всичко ми е вкусно там. Не си падам по сладките неща, но солените Heart Eyes Не знам от въздуха ли е , от продуктите, или просто аз съм си лакома Laughing

В тази връзка да питам - направиха ли най-накрая истински гръцки ресторант в София? Да не е Кумбаре, ако може Mr. Green С оригинални продукти, непретенциозна обстановка и автентично меню.

Още нещо: Фантата в Гърция е безумно вкусна! По принцип не пия газирани сладки напитки, но там не пропускам. Ако не сте обърнали внимание на съдържанието - портокаловият сок е 20%, докато на нашата родна е около 3 Laughing Особено харесвам негазираната със синия етикет Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 1 765
Милост нямате, опитвам се да диетувам, а темата "храна" ме залива отвсякъде, слюноотделям като пощуряла..... Crazy

Аз обичам всичко от гръцката кухня  Blush и никога не успявам да опитам от всичко...знам, че ще горя в ада, заради чревоугодничество, знам...посипвам с пепел глава и отивам да се срамувам в ъгъла.  Tired

Иначе: всичко морско на грил, патладжани, чушки, домати, тиквички, салатите, бугаца, галактобуреко, едно реваненце, което сервират с топка сладолед, сувлаки, гирос, маслини ....и т.н.

# 726
  • Мнения: 287
  За София хубав гръцки ресторант не знам. Ама в Пловдив на два пъти вечеряме напоследък в такъв и съм доволна много. Точно такъв, какъвто описваш, sol y arena. Дали бива да го кажа кой е ....? Или ще ме трият?

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:45 от Anna bel

# 727
  • София
  • Мнения: 12 374
Оо, реваненцето с топката сладолед и на мен ми е от любимите  Heart Eyes И понеже мъж ми не обича много-много сладко, намазвам и с втора порция  Mr. Green

Анна Бел, казвай кой е ресторанта в Пловдив, мисля че не би трябвало да е проблем  Peace

# 728
  • Мнения: 287
  Миконос, до гребната база.

# 729
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

В тази връзка да питам - направиха ли най-накрая истински гръцки ресторант в София? Да не е Кумбаре, ако може Mr. Green С оригинални продукти, непретенциозна обстановка и автентично меню.


Има едно малко гръцко ресторантче на Стамболийски, точно срещу KFC. Но менюто не е много богато. Има гръцко домашно вино.
Гръцката закусвалня в Лозенец затвори още миналото лято, там собственикът готвеше гръцки ястия и беше много вкусно. Доколкото знам, той е имал още едно заведение някъде около Дома на киното, но не знам неговата съдба. Ако някой знае други заведения нека сподели, и аз се интересувам.  

# 730
  • Мнения: 91
Говорете ми, говорете ми Laughing

# 731
  • София
  • Мнения: 1 260
За гръцки ресторант скоро отзиви имаше в темата за заведенията:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534093.705

Още нещо: Фантата в Гърция е безумно вкусна! По принцип не пия газирани сладки напитки, но там не пропускам. Ако не сте обърнали внимание на съдържанието - портокаловият сок е 20%, докато на нашата родна е около 3 Laughing Особено харесвам негазираната със синия етикет Heart Eyes

Никога не пропускаме да се заредим с фанта като си тръгваме от Гърция. Тук не се и сещаме за нея, но тамошната наистина е много готина. Има и една напитка - газоза или нещо от сорта беше, тя също е много готина.

# 732
  • Мнения: 287
   А бе тая фанта, мъжът ми я пие там като змей! А тук не я и помирисва. Аз щото газирано не пия, не съм я опитвала даже. Там карам на бира  Simple Smile!
   Тази година по ваш съвет солидно хапнах таханите.  С мед, с какао, натюр, всякакви.  Нямам думи!

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 13:05 от Anna bel

# 733
  • Мнения: 91
Их, пропуснах ги тези тахани, ще ги потърся тук.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 745
Ооо, ужасни сте, и аз съм на диета! Grinning
Наскоро ядох един много вкусен октопод, с доматен сос и патладжани, като яхнийка беше, много ми хареса, но забравих гръцкото име.
Другото, което обичам, са козунаците от главната на Солун. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт