Отговори
# 60
  • UK
  • Мнения: 5 999
Момичета, имам нужда от консултация, ако някоя от вас или ваша позната е изпадала в такава ситуация. Тъй като имах спукване на киста ме оперираха. Сега обаче се чудя дали заради това опериране ще мога, живот и здраве, да родя нормално или ще ми се наложи да съм с цезарово сечение? Знам, че повечето ще коментират, че трябва да се обърна към гинеколожката си за такъв тип въпроси, но съм на преглед чак на 10-11 юли, а тази тема не ми дава мира  smile3515 Ще съм благодарна на всички, които се отзоват.  newsm51 Hug

Е тя тази операция на киста коремна ли Shocked беше?
Аз мисля, че няма проблеми за нормално раждане
Thinking

# 61
  • Мнения: 735
Относно кистата момичета, аз преди да забременея никого не съм имала, сега ми откриха някаква, но доктора каза, че била съпровождаща бременността и щяла да изчезне към трети, четвърти месец. И аз се ошашках като чух киста, но щом доктора каза, че е нормално, да видим, утре съм на преглед отново, дано всичко да е наред Simple Smile

И аз съм в тази ситуация 1:1.
За сега моята киста си стои същите размери.
Дано и на двете ни към 3-4 месец кистите  да се резорбират както казват лекарите.

# 62
  • Мнения: 15
mammalche, съжалявам че и на теб се е случвало  - това с кървенето и благодаря, че го сподели, защото и мнението на докторката ти ме успокоява все пак.
Вики, благодаря и на теб. Разбира се и за темичката, а кооолко мило звучи..
Относно мазилата и аз съм с Mamma Donna, но още не го ползвам редовно, въпреки че корема щръкна вече /е имам си и тлъстичко, но определено формата е друга/.

# 63
  • Мнения: 8
Момичета, имам нужда от консултация, ако някоя от вас или ваша позната е изпадала в такава ситуация. Тъй като имах спукване на киста ме оперираха. Сега обаче се чудя дали заради това опериране ще мога, живот и здраве, да родя нормално или ще ми се наложи да съм с цезарово сечение? Знам, че повечето ще коментират, че трябва да се обърна към гинеколожката си за такъв тип въпроси, но съм на преглед чак на 10-11 юли, а тази тема не ми дава мира  smile3515 Ще съм благодарна на всички, които се отзоват.  newsm51 Hug

Е тя тази операция на киста коремна ли Shocked беше?
Аз мисля, че няма проблеми за нормално раждане
Thinking

kokona20, да. След като кистата се е спукала ми е напълнила корема с кръвениста течност и се наложи да ме "отварят", за да я махнат. Абе гадна работа  no но все пак ме радва, че и ти като мен смяташ, че няма да се налага да ме режат отново... искам да си родя нормално, с нормалните болки и т. нат.  Crazy

# 64
  • Мнения: 1
На мен ми отстраниха 6 миоми и лекарят каза, че мога да родя по естествен път. Мисля, че и при теб няма да има проблем. Но наистина трябва да се консултираш.  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 0
Момичета иа з да се включа по темата. Сега се връщам от док и се оказа че имам киста 7.8 см. Даде ми направление за болница. Каза да отида на консултация и там ще решат дали да ме наблюдават или да ме оперират. Първо каза че няма опасност за бременността, после каза: "лошото е че има упойка" ?!
Другия вариант след моето мрънкане, че не искам да оставам в болница ми предложи да ме види след 1-2 седмици пак и да я мерим . МОЛЯ  ВИ посъветвайте ме как да постъпя  Cry

# 66
  • Мнения: 2
NaTi_, аз лично бих изчакала и бих отишла след 2 седмици пак да ме види.

# 67
  • Мнения: 650
Момичета иа з да се включа по темата. Сега се връщам от док и се оказа че имам киста 7.8 см. Даде ми направление за болница. Каза да отида на консултация и там ще решат дали да ме наблюдават или да ме оперират. Първо каза че няма опасност за бременността, после каза: "лошото е че има упойка" ?!
Другия вариант след моето мрънкане, че не искам да оставам в болница ми предложи да ме види след 1-2 седмици пак и да я мерим . МОЛЯ  ВИ посъветвайте ме как да постъпя  Cry
Пробвай с втори доктор, второ мнение, повтарям се, но на мен ми казаха, че няма място за притеснение и кистата сама ще изчезне в 3- 4 месец.

# 68
  • Мнения: 735
Момичета иа з да се включа по темата. Сега се връщам от док и се оказа че имам киста 7.8 см. Даде ми направление за болница. Каза да отида на консултация и там ще решат дали да ме наблюдават или да ме оперират. Първо каза че няма опасност за бременността, после каза: "лошото е че има упойка" ?!
Другия вариант след моето мрънкане, че не искам да оставам в болница ми предложи да ме види след 1-2 седмици пак и да я мерим . МОЛЯ  ВИ посъветвайте ме как да постъпя  Cry

Аз също имам киста, но по-малка 4-5мм. Моята лекарка каза, че тези кистата не е опасна и към 3-4месец вероятно ще се резорбира от само себе си. А иначе, ако тръгнело да се маха има вероятност от прекъсване на бремеността.
Моят съвет е да се консултираш с друг лекар.

# 69
  • Мнения: 0
моята док каза че се притеснява, защото е толкова голяма и ако била 2-3 см нямало проблем. Обаче аз четох и за случаи от по 10-12 см които се резорбират. Много съм уплашена... не искам упойки и операции притеснявам се за бебчо. Може би да отида на консултация с направлението и оттам да видим какво се случва. Препоръча ми майчин дом ... а там при кой ?? нззз  smile3511 smile3518

# 70
  • Мнения: 2
Д-р Асен Николов, той е и шеф на Родилното. Мога да го препоръчам с две ръце!

# 71
  • Мнения: 6 395
А ие сигурни ли сте, че тези кисти не са жълтито тяло  newsm78, защото то се резирбира към  края на трети месец, до тогава може да достигне големина над 10 см....

# 72
  • Мнения: 0
Док каза, че е киста на десния яйчник  newsm78 Но аз мисля че операцията е много краен вариант. Вие ? Мога да се опитам да кача снимка ако на някой му е интересно

# 73
  • Мнения: 6 395
Я кячи снимка, според мен в хубаво да направиш консултация с още един лекар, преди взимане на решени.

# 74
  • Мнения: 97
Сладурковци, много ви благодаря за пожеланията, да ви се връщат многократно! Живи и здрави и с най-хубавите бебета през януари! newsm30 newsm30 newsm30

Общи условия

Активация на акаунт