41 ОУ "Св. Патриарх Евтимий" - гр София - тема за информация 2

  • 73 789
  • 270
  •   1
Отговори
# 255
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Честито на приетите. И мой племенник е приет.

# 256
  • Мнения: 3 046
Някой може ли да сподели актуална информация за занималнята? До кой клас има занималня и до колко часа е? Които деца не ходят на занималня, как организирате следобедите, кои частни центрове ползвате?

# 257
  • София
  • Мнения: 2
Отварям на ново темата за първи клас в 41 ОУ. Синът ми е приет там и разпределен в 1Б клас. Бих била много доволна ,ако някой има повече информация относно учителите, които поемат първокласниците тази година. Че за сега всичко е в пълна мистерия, включително и кога ще се състои родителската среща.

# 258
  • Мнения: 3 046
Помня, че едната учителка, която ще поеме 1ви клас е Казакова, възрастна госпожа, беше на занималня, другата е Дайреджиева (или нещо подобно), която преди години беше по физ. култура. Племенницата ми учеше там и затова информацията ми е от преди години, може би 2013-2015г. беше.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 686
Seti Beti, Дайреджиева по физическо? Сигурна ли сте? Тя водеше занималня на сина ми в първи клас, сефте чувам да е била по физическо.

matsa_1980, моите деца, а и всички приятелски са в диапазона 7-12 клас и да Ви кажа честно нямам идея кои са били с четвърти клас миналата година и не знам кои ще вземат първи клас. Повече мога да помогна ако имате конкретни имена.
На добър час, да случи на учители и другарчета!

# 260
  • Мнения: 4
Здравейте,

Дъщеря ми ще е първолак тази есен и се колебаем между 41-во и 20-то училище.

Доколкото разбрах ще има 3 паралелки тази година в 41-во.
Едната е с хореография (което май представлява народни танци и нищо повече) и допълнителен час по музика.
Друга е с час по религия и английски.
Трета е с час по религия, английски и час по изобразително изкуство доколкото успях да се ориентирам.

Моля за актуални впечатления от 41-во училище.

- Какви са ви впечатленията от учителите и от атмосферата ?

- Как е нивото на обучение?
От резултатите от НВО след 7-ми клас последните 10-тина години - 41-во е в около 30-то място (източици: http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp  и  https://danybon.com/obrazovanie/rezultati-izpiti-7-class-bg-2022/#google_vignette).
От резултатите от НВО след 4-ти клас от 2022 е доста зле - около 110-то място от 179 училища в София (https://danybon.com/obrazovanie/klasacia-nvo-4-class-bel-22/).

- Някой може ли да каже какво се учи 4 години по религия? Това ми звучи като много безмислен предмет.

- Относно хореографията - децата радват ли се на тези часове или им идва в повече по 2 часа седмично години наред?

- Изобщо - кажете от какво сте доволни и от какво не сте доволни.

Ще съм много бладорен на всякакви актуални мнения и впечатления за 41-во училище (а също и за 20-то, ако някой може да сподели - това е темата: https://www.bg-mamma.com/?topic=1247278.90 )

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Не знам дали е по темата.
Аз съм учила в 41-во и тогава (преди много години 😊) си беше едно съвсем нормално и хубаво училище. После се преместих в друго. Точно след като се преместих въведоха този "предмет" Религия. Тоест от доста отдавна вече го имат в програмата. Като отивах да си посещавам класа видях, че в час по Религия им преподаваше поп! А моите съученици ми се похвалиха, че са им направили параклис зад училището!

Вече толкова години тази религия се е запазила като предмет там. Не знам, мен лично това ме отказа от училището. Но като изключим това (ако не Ви пречи), вярвам че си е все така хубаво училище. Имам познати, на които детенцето е там и са доволни.

# 262
  • София
  • Мнения: 2 686
orange!, писах Ви на лични.

# 263
  • Мнения: 10 688
Здравейте ..
Някой, който е посетил вчерашната родителска среща за кандидат-първокласници, би ли споделил информация какво са казали?
Благодаря предварително!

# 264
  • Мнения: 11
Здравейте, единственото предимство на 41-во е, че е малко и е удобно за деца от квартала. И двете ми деца учиха там съвсем скоро и нищо добро друго не мога да кажа. Директорката не е напрамила нищо смислено като развитие, организацията е нулева, връзкарство сред учители. Много разочароващо, с малки изключения сред преподавателите.

# 265
  • Мнения: 1 543
Здравейте, единственото предимство на 41-во е, че е малко и е удобно за деца от квартала. И двете ми деца учиха там съвсем скоро и нищо добро друго не мога да кажа. Директорката не е напрамила нищо смислено като развитие, организацията е нулева, връзкарство сред учители. Много разочароващо, с малки изключения сред преподавателите.

О, то само ако имате представа по другите училища как е... За съжаление, на никоя управа не и стиска да подходи както би трябвало. Може би от най-важните неща са средата, приятелския кръг, горе-долу реномето и близостта.

# 266
  • Мнения: 31
Здравейте, единственото предимство на 41-во е, че е малко и е удобно за деца от квартала. И двете ми деца учиха там съвсем скоро и нищо добро друго не мога да кажа. Директорката не е напрамила нищо смислено като развитие, организацията е нулева, връзкарство сред учители. Много разочароващо, с малки изключения сред преподавателите.

О, то само ако имате представа по другите училища как е... За съжаление, на никоя управа не и стиска да подходи както би трябвало. Може би от най-важните неща са средата, приятелския кръг, горе-долу реномето и близостта.

A знаете ли дали има проблеми от гледна точка на тормоз между децата.

# 267
  • Мнения: 1 543
Здравейте, единственото предимство на 41-во е, че е малко и е удобно за деца от квартала. И двете ми деца учиха там съвсем скоро и нищо добро друго не мога да кажа. Директорката не е напрамила нищо смислено като развитие, организацията е нулева, връзкарство сред учители. Много разочароващо, с малки изключения сред преподавателите.

О, то само ако имате представа по другите училища как е... За съжаление, на никоя управа не и стиска да подходи както би трябвало. Може би от най-важните неща са средата, приятелския кръг, горе-долу реномето и близостта.

A знаете ли дали има проблеми от гледна точка на тормоз между децата.

Има... Не ми се иска да го казвам, но не мога да крия истината.

П. П. Татко18, не мога да Ви пратя съобщение.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 19:02 от Mama2288

# 268
  • Мнения: 31
Здравейте, единственото предимство на 41-во е, че е малко и е удобно за деца от квартала. И двете ми деца учиха там съвсем скоро и нищо добро друго не мога да кажа. Директорката не е напрамила нищо смислено като развитие, организацията е нулева, връзкарство сред учители. Много разочароващо, с малки изключения сред преподавателите.

О, то само ако имате представа по другите училища как е... За съжаление, на никоя управа не и стиска да подходи както би трябвало. Може би от най-важните неща са средата, приятелския кръг, горе-долу реномето и близостта.

A знаете ли дали има проблеми от гледна точка на тормоз между децата.

Има... Не ми се иска да го казвам, но не мога да крия истината.

П. П. Татко18, не мога да Ви пратя съобщение.

Здравейте, Mama2288.Сега вече може да ми пратите съобщение, бях си достигнал лимита от лични съобщения и не можех да получавам нови.

# 269
  • Мнения: 85
Не знам дали е по темата.
Аз съм учила в 41-во и тогава (преди много години 😊) си беше едно съвсем нормално и хубаво училище. После се преместих в друго. Точно след като се преместих въведоха този "предмет" Религия. Тоест от доста отдавна вече го имат в програмата. Като отивах да си посещавам класа видях, че в час по Религия им преподаваше поп! А моите съученици ми се похвалиха, че са им направили параклис зад училището!

Вече толкова години тази религия се е запазила като предмет там. Не знам, мен лично това ме отказа от училището. Но като изключим това (ако не Ви пречи), вярвам че си е все така хубаво училище. Имам познати, на които детенцето е там и са доволни.

Ако наистина има подобна практика е похвално, децата се запознават с основите на православната вяра от малки, включително се учат и на поведение в църква, запознават се с житията на православните светци и с православните традиции покрай всякакви празници - все неща които напоследък едва ли могат да научат в семейството Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт