Проектът за Безусловен Доход- реалност или илюзия

  • 7 973
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Интересно ми е какво мислите за този проект.  Европа говори все по-настоятелно за идеята, тече подписка за въвеждането му в рамките на Еврозоната, а Швейцария е обявила референдум сред населението за месец септември. От няколко месеца в България се разпространява на идеално доброволни начала проект , адаптиран за страната ни, но медиите са заети да показват как Волен ходи на работа с палка или как на Пеевски му се вижда пъпа под ризата.
http://www.youtube.com/watch?v=uiWgHBkMfYg

# 1
  • Мнения: 6 365
Мисля, че никога няма да е напълно безусловен.

Иначе умовете на човечеството са предлагали да има
начин човек да не работи известно време, за да се осъзнае,
да открие себе си и подобни неща.

Въпросът е дали приемливата версия на "безусловен доход" наистина
ще позволи да работиш върху себе си или ще е още по-стабилен
начин за заробване от държави или корпорации.

# 2
  • София
  • Мнения: 29 153
А, тази глупост се бяха пробвали да я пробутат в Клюкарника още преди доста време, доколкото си спомням. Не мога да намеря темата.

# 3
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Това ББД ли е?

Предизвиква физиологична
реакция. Не от приятните.

# 4
  • Мнения: 1 404
Според сегашния проект, за заробване няма място. разпределят се едни пари, които в момента са в основата на данъчните измами и двойни счетоводства, всеки получава някаква минимална, недостатъчна за добър стандарт сума, но все пак-базова, безусловна, независеща от бюрократи, опашки, срокове сума, която може в критичен момент да го спаси-в буквален или преносен смисъл.
milenaka, глупост, велика глупост е да продължава това, което наблюдаваме вече над 20 години преход.

# 5
  • София
  • Мнения: 29 153
...
milenaka, глупост, велика глупост е да продължава това, което наблюдаваме вече над 20 години преход.

Какво общо има едната глупост с другата глупост?

# 6
  • София
  • Мнения: 17 421
Нямам 16 минути да гледам телевизия, може ли резюме с 2 изречения?

# 7
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Това, че все е глупост?
Това, че все едни глави ги раждат?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 810
Я разяснете по-човешки.  Rolling Eyes Няма ли сайт, нещо такова?

# 9
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Нямате ли си гугъл?

http://bbd.bg/?p=410

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 272
Ами дадено е видео, там хората достатъчно аргументирано обясняват.
Жалко обаче, че разговарят с вопиющо неграмотни журналисти, абсолютно неспособни да асимилират думите им.

# 11
  • Мнения: 1 404
По човешки, с две думи: Проектът е адаптация на една идея на немски икономисти. Нещо като пожизнена рента, каквато има в някои арабски страни. Сума, минимална , полагаща се на всеки пълнолетен гражданин на държавата. Използва се за храна и други стоки от първа необходимост, така че в този смисъл наистина не е съвсем безусловна. Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 1 404
Това, че все е глупост?
Това, че все едни глави ги раждат?
Лоана, освен човешки, аз други глави с разум и говорна функция не съм срещала. Ти какво точно имаш предвид? Със сигурност проектът обаче няма нищо общо с мафията, която ни управлява 70 години, ако това е намекът ти.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 810
Благодаря, стана ми ясно.  Mr. Green Аз реших, че е нещо вече функциониращо...то било идеен проект.

# 14
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Това, че все е глупост?
Това, че все едни глави ги раждат?
Лоана, освен човешки, аз други глави с разум и говорна функция не съм срещала. Ти какво точно имаш предвид? Със сигурност проектът обаче няма нищо общо с мафията, която ни управлява 70 години, ако това е намекът ти.

Просто търсих възможните отговори на въпроса какво е общото между двете глупости.
Не се получи по най-добрия начин, съгласна.

Идеята е меко казано абсурдна.

Общи условия

Активация на акаунт