2 АЕГ "Томас Джеферсън" - ИНФОРМАЦИЯ

  • 137 107
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 478
 Сградата е само на гимназията, но паралелките са доста. А за съжаление понятието " минимален бал"  се оказа величина относителна....

# 61
  • София
  • Мнения: 802
Доколкото ми е известно, във всички държавни училища се учи на две смени. Или нещо изпускам?  newsm78

# 62
  • Мнения: 2 134
В основните са до обяд, но тези, които се съчетават с 12 клас са на смени.
Синът ми учи в основно, което е до 7 клас и са само до обяд.Мисля, че за всички е
за предпочитане , а за след обяд - школи,спорт - свободно време.
Двусменния режим е неудобен и с пътуванията рано сутрин и прибирането вечер,
особено зимата, а не всеки живее на пешеходно разстояние и има удобен транспорт.
Дано децата да нямат проблеми с пътуването, защото съм се нагледала на случки.

Последна редакция: сб, 08 мар 2014, 13:33 от Красива Белла

# 63
  • София
  • Мнения: 4
Красива Бела, провери как е в Първа англ., там учат на някакви блокове от 9 до 14 ч., не знам дали имат смени. В нашето училище не са на кабинетна система, защото всеки кабинет си е направен за целта, а и са по 7 нови паралелки на година, няма къде да се съберат всички. Ако не си виждала сградата, тя не е толкова голяма и висока като стандартните. Иначе и аз съм на мнение, че е по-удобно да се учи само първа смяна, но това е положението. Ето сега сме втора смяна, за нищо не стига времето, вечер ходя да я посрещам на спирката. Но това е, базата не позволява. То хем да се приемат повече деца, хем да учат една смяна, няма как.

Последна редакция: сб, 08 мар 2014, 14:53 от Mariaroni

# 64
  • Мнения: 2 134
Първа англ. винаги е била на смяни, ползват сградата с 112 СОУ .
Предположих, че като нова сграда ще се избегнат смените,а сградата
съм я виждала само на сайта и много се зарадвах, че е построено училище,
нещо по-различно от МОЛ !
Да попитам и за транспорта - близо ли са спирките до училището ?

# 65
  • София
  • Мнения: 4
Сградата е много хубава, раздвижена, с големи пространства вътре, но е доста по-малка от другите уч-ща. Примерно има един салон за физическо, в който понякога се събират по 3 класа, което за зимата е проблем. За пролетта има доста игрища на открито и е ОК. Транспорт има колкото искаш, на макс. 5 мин. разстояние - трамвай 7, авт. 204,102 , от пазара 76 и др. които не знам.

# 66
  • Мнения: 93
До училището има всякакъв удобен транспорт - тролеи 2,8 и 9; автобуси 102,204,76,74, 64; трамваи 1 и 7 Simple Smile

# 67
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А за съжаление понятието " минимален бал"  се оказа величина относителна....
В смисъл?
Понеже ние усилено четем табличката на МОН от класиранията за миналата година, за да се ориентираме, а дъщеря ми има желание за това училище, стана ми интересно какво имаш предвид Peace Simple Smile.

# 68
  • София
  • Мнения: 478
Имам предвид добре познатото  не само за английската явление "парашутизъм", благодарение на което класовете се оказаха от 26 деца след второ класиране  на 32-33 . Познавам хора, които си избираха лежерно паралелки в повече от едно училища от тези в топ 5 , при това с бал над единица по-нисък от минималния за всяка паралелка на гимназията, доста след финала на кампанията.

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
E, това е ясно. За нас, обикновените хорица обаче, ориентир си остават  посочените официално минимални балове Tired Confused.

# 70
  • Мнения: 43
Не, не е така! Всички родители трябва да се надигнем и да остояваме правата си! Учениците трябва да са 26! То и с 26 учителят не може да обърне внимание на всички, какво остава за 32-33!! Това, че са си платили кеш на директорката не ме интересува! Като родители трябва да държим на качественото образование! А много добре знаем, че в днешно време децата не са това, което ние бяхме! По тази причина работата с 32-33 деца е неефективна! Да не говорим, че тези до 32-33 са по-глупави, мързеливи и разчитата на мама и тати да им оправят оценките и бакиите при разговорите си с директорката!

# 71
  • Мнения: 5 674
Не, не е така! Всички родители трябва да се надигнем и да остояваме правата си! Учениците трябва да са 26! То и с 26 учителят не може да обърне внимание на всички, какво остава за 32-33!! Това, че са си платили кеш на директорката не ме интересува! Като родители трябва да държим на качественото образование! А много добре знаем, че в днешно време децата не са това, което ние бяхме! По тази причина работата с 32-33 деца е неефективна! Да не говорим, че тези до 32-33 са по-глупави, мързеливи и разчитата на мама и тати да им оправят оценките и бакиите при разговорите си с директорката!
Съгласна с теб, но какво предлагаш. Ние на 1 родителска среща повдигнахме въпроса и той се разби в стена.

# 72
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Приятелка на дъщеря ми разказваше, как нейна позната й казала, че от тази година ще има отделна паралелка за парашутисти Shocked. Поне няма да пречат на останалите Mr. Green.

# 73
  • Мнения: 93
Вашите деца как вървят с материала по английски, че в нашия клас само препускат из модулите (след като главната учителка решила да премести класното 2 седмици по-рано), ту се връщат назад, после напред. На моя син вече в главата му е каша ...

# 74
  • София
  • Мнения: 7 242
Приятелка на дъщеря ми разказваше, как нейна позната й казала, че от тази година ще има отделна паралелка за парашутисти Shocked. Поне няма да пречат на останалите Mr. Green.
Няма да се учудя... На 2 АГ й се носи славата, като училище с много парашутисти. Няма начин и съответните органи да не го знаят, но явно никой няма интерес да направи нещо по въпроса. Жалко, защото е едно от училищата с най-голяма публичност.

Общи условия

Активация на акаунт