Защо заспивам бързо, след като съм пила но шпа?

  • 1 878
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
 Здравейте! След болки в корема пих но шпа и след около половин час ми се приспа. А по принцип заспивам трудно. Пих го два дни и заспивах лесно. Ако съм спала през деня, вечер заспивам в късните часове и то трудно. Но една събота, след като бях дремнала през деня, реших да опитам пак-изпих вечерта едно хапче но шпа и след малко вече ми се спеше. Във форума пишат много момичета и жени, които пият поради други причини но шпа, забелязвали ли сте такава зависимост?

# 1
  • Мнения: 2 011
Aз лично не съм забелязала такива зависимости. Има малка вероятност да ти спада малко кръвното налягане и да се отпускаш за това и да ти се приспива ( а може и така да си си втълпила) Simple Smile
 

# 2
  • Мнения: 3 157
Всички болкоуспокоителни приспиват малко или много. Такъв им е механизма на действие, подтискат центъра на болката в мозъка, съответно и дейността на самия мозък. На мен ми се приспива и от аулин, ибопруфен.
Понеже имам проблеми с безсъние си взимам понякога антихистаминови против алергия за да заспя по-лесно. Някои от тях приспиват също.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
При но шпа има нещо друго. То сваля кръвното. Аз лично се унасям ако взема повече от две. Причината е, че имам ниско кръвно и като изпия две и се унасям. Но шпа действа на спазмите на гладката мускулатура. Смених го с нурофен.

# 4
  • Мнения: 65
   Явно факта, че е болкоуспокояващо, ми действа приспивно.

Общи условия

Активация на акаунт