Сан Марино – достъпност, забележителности, хотели и...

  • 10 582
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 3 771
Снимките, които са изчезнали заради фалит на сайта http://www.album.bg/bled/albums/
може да се видят ТУК

Един пост от друга тема, който да помогне и тук....

Сан Марино е независим град-държава
Да, това всеки го знае, но тъй като е в пределите на Италия, няма по-добро време за посещение на тази държавка, от една италианска почивка.
Колкото и да исках да погледна на Ватикана като на отделна държава, аз до последно не я различих от Италия (мое лично мнение). Затова попитах и защо Сан Марино е различен? Усеща ли се индивидуален дух?

Ватикана е много по-различна от Италия отколкото Сан Марино. Но това е друг въпрос.

Герба на Сан Марино

сам говори за себе си и къде е голямата разлика. Която разбира се в голям аспект е историческа.
Италия е независима/като цяло/ от 17 Март 1861, а Сан Марино е република/първата/ от 03 септември 301 !!! Историята на това късче земя е впечатляваща.
Италия е имала и има множество международни спорове, а Сан Марино няма такива.

Погледнато реално Сан Марино не се различава много от Италия. Същите хора, същия манталитет, същия диалект и т.н. Дори Демографските фактори са приблизително еднакви.

Кухнята на Сан Марино също не се различава значително, взаимствана от околностите.
Може да се опита  известния боб с пръжки, заешко задушено или торта Монти с шоколад и лешници. Никога не пропускаме да си напазаруваме вина и шампанско, които са качествени и на много добри цени.

Като стана въпрос за цените, това е важно основание да се разхождаш в тамошните магазини.
Цените по мое виждане са поне 20 % надолу спрямо останалите туристически градове в Италия. Колкото и да е малка страната, шопинга е на ниво, магазините много.

Важно е да се знае, че страната не е само основния град, а много повече. Спокойно и романтично, често приличащо на Тоскана.

Другото, което е важно…на малка площ има изобилие от забележителности, музеи и разнообразие.

Разглеждането не трябва да се ограничава до Сан Марино, а и...



Примерно планината Mount Titano. Височината е доста под 1000 метра, но природата ти стига.
Както и няколко крепости-кули, които се виждат отдалеч.
Освен него има още Фаетано със страхотната църква Сан Паоло. И парка River Park Marano.
Монтеджардино-едно спокойно студентско градче, достатъчно красиво.
Borgo Maggiore-основната част за живеене където не трябва да изпускате пазарите.
Serravalle-най-голямата част от държавата, където също има забележителности за посещение.
Dogana-на границата, приеман често за селище от Италия/както и другите/. Най-близо до морето. Името означава "митници" въпреки, че такива няма. Тук също може да пазарувате в няколко шопинг центъра.

Разбира се има и различия…В Италия има бедствия, тук почти не. Температурите и времето. колкото и да са близки и еднакви понякога се различават.

Аз като голяма фенка на малките държави имам списък, който ми е цел в този живот.
Радвам се, че голяма част са вече посетени, остават само още четири…

Скрит текст:
1   Vatican City   
2   Monaco   
3   Nauru   
4   Tuvalu   
5   San Marino   
6   Liechtenstein   
7   Marshall Islands   
8   Saint Kitts and Nevis   
9   Maldives   
10   Malta   
11   Grenada   
12   Saint Vincent and the Grenadines   
13   Barbados   
14   Antigua and Barbuda   
15   Seychelles   
16   Palau   
17   Andorra   
18   Saint Lucia
................   

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 23:13 от Bled

# 17
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Bled къде се намира пинокио ( от снимките ) Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled къде се намира пинокио ( от снимките ) Simple Smile

Това е дървен магазин/така ги наричам/

http://www.bartolucci.com/en/

Намира се в района на Титано, ако не е преместен.
Има ги в цяла Италия...и не само.

# 19
  • Мнения: 6 304
Много ми е полезна темата, ще почиваме в Римини и единият ден ще отделим на разходка в Сан Марино bouquet

Общи условия

Активация на акаунт