Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 109 890
  • 725
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 410
Ако изискването за сертификат САЕ е чак за магистратура, децата могат да се явят и в Германия, докато им върви Бакалавърското обучение. Изпита там за студенти е безплатен, докато в БГ честичко се гаврят с децата, за да си платят 2 пъти таксата от около 300лв.

# 301
  • София
  • Мнения: 937
Синът ми взе САЕ през лятото след 10 клас, но беше ходил на курса за подготовка в АВО-3 през годината. Курсът беше около 900 лв, а таксата за явяване- около 300.

В университета, в който учи изискваха минимум В2 (FCE), а за магистърската програма, където се цели искат С1, но покрит преди не повече от 2 години. За съжаление, ще се наложи явяване на TOEFL или IELTS за да кандидатства  Sad. Така че, преценете добре времето за покриване на сертификатите.

# 302
  • София
  • Мнения: 13 127
Ей, намерили са му "цаката".   Wink  Причината да изберем сертификат САЕ пред други беше, че е безсрочен.  Grinning  Дъщеря ми не е споменавала за проблем при магистратурата. Или са уважили документа, или не е имало такова изискване.  newsm78

# 303
  • София
  • Мнения: 217
   Благодаря на майчетата за информацията за общежитията!  Hug
   Изпитът CAE наистина е сериозен. За подготовка синът ми, както децата на Таня67, е учил 7 години в Алианс и 2 години в АВО. Онзи ден в четвъртък се яви на изпита, така че ако някой нещо конкретно го интересува, можем да помагаме. В момента в BG изпита струва 335 лв.
   Да попитам при кандидатстване за общежитие в Германия искат ли да се покаже някъкъв минимален доход на родителите или някаква сума в банка? Предполагам, че за квартири  имат такова изискване?

Последна редакция: сб, 27 юли 2013, 12:45 от kara.k

# 304
  • София
  • Мнения: 937
 
   Да попитам при кандидатстване за общежитие в Германия искат ли да се покаже някъкъв минимален доход на родителите или някаква сума в банка? Предполагам, че за квартири  имат такова изискване?

Не, не се иска нищо за общежитие. За квартирите е по договаряне, там обаче проблемът е доста сериозният кауцион.

# 305
  • Мнения: 633
Май в нашия случай ние най-несериозно сме подходили към изпита по САЕ. Дъщеря ми не е ходила на никакви дългогодишни курсове, само в 11-ти клас от ноември до юни /когато държа изпит/, беше на уроци за подготовка специално за изпита. Тя беше в немска паралелка и англ. език й е втори.

Доколкото знам, и за бакалавърските степени някои британски университети искат САЕ-то да е взет не повече от две години преди началото на обучението, въпреки че сертификатът е безсрочен. Поне дъщеря ми така пресмяташе, че няма смисъл да го държи по-рано от 11-ти клас.

# 306
  • Мнения: 3 410
Ирена, и моята щерка не е ходила на специални курсове, само за подготовката за изпита. Не сте сами Hug

# 307
  • София
  • Мнения: 13 127
На моите дъщери вторият език в училище беше руски. Английският е от курсове.  Wink  Иначе браво, че само с училищните уроци са усвоили езика.

# 308
  • Мнения: 475
Темата силно ме вълнува, ще ви следя с интерес    bouquet

# 309
  • Мнения: 48
Моята дъщеря наесен ще е 10 клас. Още не се е ориентирала какво точно ще учи Rolling Eyes, но иска да е в Германия. И това все пак е нещо.  Wink. Ще следя темата...

# 310
  • София
  • Мнения: 217
   За курсовете по английски, сина ми не е ходил толкова години на английски език, за да се подготвя само за изпита за сертификат, а е ходил за да научи добре езика все пак  Grinning.  При това в АВО две години бяха само с преподавател англичанин.
Браво на децата и на учителите в училище, които са успели добре да ги подготвят.

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 11:44 от kara.k

# 311
  • Somewhere over the Rainbow
  • Мнения: 116
Здравейте! Сега ви открих и ще ви чета с интерес. Някой може ли да ми каже нещо за хохшулето в град Йена - откривам само официални сайтове, а искам инфо от хора, които са имали директен допир до живота и образованието там. Синът ми кандидатства там мехатроника.

# 312
  • Мнения: 1 064
Добре дошли на новите мами  Hug

Дъщеря ми мина подготовката за FCE, но според нея няма смисъл да се явява, след като после ще се явява за по-високото ниво. Щяла да ми спести таксата  Laughing Laughing Laughing  От нея не съм останала с впечатление, че е чак такова препятствие, учи си (и сега на морето попълва тестове), но ми изглежда нещо спокойна  Grinning 
ПС Нашата учителка е специализирана точно в подготовката за този тип сертификати, не знам, може и да е рекламен трик...

# 313
  • София
  • Мнения: 937
От нея не съм останала с впечатление, че е чак такова препятствие, учи си (и сега на морето попълва тестове), но ми изглежда нещо спокойна  Grinning  

Не е препятствие. Ако владее езика неминуемо ще се справи след известна подготовка по формАта.

Blanka, дъщеря ти е доста ориентирана. FCE наистина няма смисъл да се взема, защото най-ниският сертификат, признаван от университетите е САЕ, взет с минимум В.

# 314
  • Мнения: 1 064
Да, явно. Тя е в ЕГ и частни уроци, нива и сертификати са основна тема за разговор (да не ме чуе  Laughing). Преди време се колебаехме дали да бъде частен учител или курс, тя си избра индивидуална подготовка. Като сума ми е все едно. В Лингва мунди курсът струва 600 лева.

Общи условия

Активация на акаунт