Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 060
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 064
На дъното на таблицата е фризьорството, а почти на върха са журналистите. Моята фризьорка си докарва около 3 пъти повече от мен. Според същата таблица архитектите взимат по-малко от журналист и почти равно на редактор, което пълна смешка за Бг. Това имах предвид. Аз затова харесвам Германия - там нещата са си на мястото и много неща са подчинени на нормалната логика. 

# 361
  • Мнения: 1 064
Ние сме в летен застой, но не сме забравили, че някои имат да се хвалят къде са приети, накъде ще заминават децата... Хайде, още ли нямате новини?  Hug Hug Hug

# 362
  • Мнения: 633
Ние сме в летен застой, но не сме забравили, че някои имат да се хвалят къде са приети, накъде ще заминават децата... Хайде, още ли нямате новини?  Hug Hug Hug

Дъщеря ми е приета психология, ако това се брои Simple Smile Нали иска да се прехвърли от право в психология. Не съм много във възторг, но тя е доволна. Все пак се яви на изпита по наказателно право, след като разбра, че е приета - минал много добре, според нея. Днес май трябваше да има друг изпит от правото, чудеше се дали да ходи.

# 363
  • Мнения: 1 064
Ирена, честито.  Hug Hug Hug Hug  Много ми е приятно като виждам деца, които твърдо и категорично знаят какво искат.  Peace  И сега какво ще стане  - започва отначало първи курс? Ами положените изпити по право губят ли се?

# 364
  • Мнения: 633
Ирена, честито.  Hug Hug Hug Hug  Много ми е приятно като виждам деца, които твърдо и категорично знаят какво искат.  Peace  И сега какво ще стане  - започва отначало първи курс? Ами положените изпити по право губят ли се?
Да, започва от първи курс. Надявам се поне някои от изпитите по право да й свършат работа и в новата специалност. Знам, например, че в групата им по криминология повечето студенти бяха с психология. Засега тя иска да се ориентира към тази част от психологията, която е свързана с работата на полиция, социални работници и т.н. Предполагам, че и някои други изпити ще й бъдат плюс - като наказателно право, основни човешки права. Но като цяло си е една загубена година по отношение на ученето. Затова не съм много във възторг, но тя си взема решенията.
Иначе годината не е загубена като трупане на опит, контакти и т.н.

# 365
  • Мнения: 1 064
Със сигурност годината не е загубена, само обучението е леко оскъпено  Laughing

# 366
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте,
записвам се като майка на неориентирана тинейджърка, която май се е насочила към Германия след 2 години.
Инфото тук е безценно просто, благодаря на всички, които споделят.

# 367
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вместо запис от мен в тази тема. За статистиката завършена Немска езикова в Ловеч и взет сертификат С1 ниво. Кандидатсвахме в три унита Берлин, Дрезден ,Аахен. Първите две през Униасист, за Аахен во електронен път самостоятелно. Прието е детето в Дрезден и Аахен, но мечтата му беше Берлин. Време не остана да чакаме отговор и на 24 ще пътува за Аахен. Сърцето ми се свива, като знам, че ще го пратим в неизвестното. Cry Сега трескаво търсим хотел на сносна цена поне за първите 2-3 дни. Повечето квартири са свободни от 1 септември и чак тогава ще може да ги обикаля.

# 368
  • Мнения: 14 418

I am the same Честито!Каква специалност записвате.

# 369
  • Мнения: 3 410
Вместо запис от мен в тази тема. За статистиката завършена Немска езикова в Ловеч и взет сертификат С1 ниво. Кандидатсвахме в три унита Берлин, Дрезден ,Аахен. Първите две през Униасист, за Аахен во електронен път самостоятелно. Прието е детето в Дрезден и Аахен, но мечтата му беше Берлин. Време не остана да чакаме отговор и на 24 ще пътува за Аахен. Сърцето ми се свива, като знам, че ще го пратим в неизвестното. Cry Сега трескаво търсим хотел на сносна цена поне за първите 2-3 дни. Повечето квартири са свободни от 1 септември и чак тогава ще може да ги обикаля.
Успех на детето, Аахен е чудесен град, ще си похапва шоколад Линд на воля, че нали там им е фабриката и с шоколад ще бори носталгията Peace И самата провинция NRW e благодатна за студенти - билета им осигурява безплатно пътуване за двама из цялата провинция, така че ще обикаля на воля. За квартира ще се опитам да помогна с инфо и ще ти пиша.

# 370
  • Мнения: 1 064

I am the same, честито! И на мен ми е любопитно каква е специалността, че градовете точно съвпадат с нашите надежди.  Laughing Архитектура??? Строително инженерство???

Според мен Аахен е прекрасно място, защото детето ще може да обикаля три държави, само това като бонус малко ли е? А унито е номер едно по всякакви класации. 

# 371
  • София
  • Мнения: 13 149
Не знам дали ви е известно, но в специалност архитектура отделят поне 2 семестъра (а дали не бяха и 3  newsm78)  на катедралата в Аахен.  Laughing  Строили са я май по-дълго и от катедралата в Кьолн и е някакъв архитектурен шедьовър, вплел различни стилове. Студентите от Карлсруе (там имам познато момиче, но сигурно и за други университети е така) ги водят за известно време в Аахен, за да видят наяве наученото през годината.  Wink

Иначе градчето е много красиво, но за съжаление е доста малко. Трудно се намира работа, а ако се намери не е високо платена, поради голямото търсене от страна на студентите.  Sad  Но пък университетът е много добър. И магазинчето на шоколади Линдт.  Wink

# 372
  • София
  • Мнения: 5 566
Да се включа и аз с хубаво мнение за Аахен. Градчето е супер мини, но атмосферата му е чудесна - предимно студентско, с много млади хора. И университетът е с чудесен рейтинг.

I am the same, тъй като най-голямото желание на твоето дете е Берлин, аз все пак стискам палци да получите, че сте приети и в Берлин!  Hug

Близка моя приятелка също чака да получи дали дъщеря й е приета в най-желаното от детето уни - в Мюнхен. Те са получили няколко писма, че са приети, но си чакат Мюнхен. До 30 август все пак има още време. Тя ми каза, че на повечето места записването може да се осъществи онлайн. За Аахен не е ли така? (За Мюнхен също не можело онлайн. Най-добрите унита давали отговори на студентите по-късно).

# 373
  • Мнения: 3 727
Има ли някой получил отговор за Берлин? Ние все още чакаме.Много се бавят тия отговори.
 После ще мислим за записване,надявам се онлайн.

# 374
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте,
искам да попитам при кандидатстване в немски унисверситет освен TOEFL, какъв документ за владеене на немски език също ще трябва? Или не трябва?

Общи условия

Активация на акаунт