Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 965
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. Бранков,
дъщеря ми е на 2г и 2м и вече 4ти път намирам кръв в изпражненията и даже от дупето и капва по 1 капка. По принцип имаме проблемно изхождане и я е страх от самия процес.Преди година лекувахме фисура и от тогава се наплаши и се стиска до последно.Но дори и тогава не е имала кръв.Кръвта е ясна и все едно с вода.Винаги ака трудно независимо от консистенцията.Много се напъва и полага големи усилия.Другото,което ме притеснява,че я гледах много внимателно и цепчица външно никъде няма.Бихте ли ме посъветвали какво да правя?

Много труден проблем. В тези случаи трябва дълго и търпеливо създаване на хигиенни навици свързани с храненето и изхождането. Ще се наложи да разговаряме подробно.

# 436
  • Мнения: 24
Здравейте д-р Бранков, синът ми е роден в 35 г. с. с тегло 1,800кг. Първите 3 месеца повръщаше и спря когато минахме изцяло на кърмене. Започна отново да повръща когато го записах на детска кухня. Водихме го на детски гастроентеролог в Стара Загора и там казаха АБКМ. Наистина след спиране на млечни продукти спря да повръща за месец и нещо, но сега отново повръща понякога. Чудим се трябва ли да го заведем за второ мнение и ако може да ни насочите към лекар. В момента е на 1г.и 4месеца.

# 437
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Бранков, синът ми е роден в 35 г. с. с тегло 1,800кг. Първите 3 месеца повръщаше и спря когато минахме изцяло на кърмене. Започна отново да повръща когато го записах на детска кухня. Водихме го на детски гастроентеролог в Стара Загора и там казаха АБКМ. Наистина след спиране на млечни продукти спря да повръща за месец и нещо, но сега отново повръща понякога. Чудим се трябва ли да го заведем за второ мнение и ако може да ни насочите към лекар. В момента е на 1г.и 4месеца.

Потърсете детски гастроентеролог в Пловдив или в София. В Токуда може да се запишете при д-р Лазарова или д-р Гроздева.

# 438
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте д-р Оги. Синът ми е на 1 год. И 6 месеца, днес за секунди го изпуснах от поглед и взел и нагризал една ампула витамин ц. Изял е според съпруга ми стъкло с големина на нокътя на кутрето, схрускано. Проблема е че сме в царево на море. Обадих се наа личния лекар каза да изчакам, количеството било малко. Моля за съвет да търсим ли лекар в Бургас или да изчакаме?

# 439
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Оги. Синът ми е на 1 год. И 6 месеца, днес за секунди го изпуснах от поглед и взел и нагризал една ампула витамин ц. Изял е според съпруга ми стъкло с големина на нокътя на кутрето, схрускано. Проблема е че сме в царево на море. Обадих се наа личния лекар каза да изчакам, количеството било малко. Моля за съвет да търсим ли лекар в Бургас или да изчакаме?

Изобщо не е проблем. Малко стъкълце най-много да нарани лигавицата, което не е страшно. Но,,, ако имате опасения при коремни оплаквания с болки и спазми (макар че няма да има такива), отивайте директно в Бургаската болница. Попитайте за шефа им д-р Мигаров. Или в частната болница на д-р Маджуров.

# 440
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте д-р Оги. Синът ми е на 1 год. И 6 месеца, днес за секунди го изпуснах от поглед и взел и нагризал една ампула витамин ц. Изял е според съпруга ми стъкло с големина на нокътя на кутрето, схрускано. Проблема е че сме в царево на море. Обадих се наа личния лекар каза да изчакам, количеството било малко. Моля за съвет да търсим ли лекар в Бургас или да изчакаме?

Изобщо не е проблем. Малко стъкълце най-много да нарани лигавицата, което не е страшно. Но,,, ако имате опасения при коремни оплаквания с болки и спазми (макар че няма да има такива), отивайте директно в Бургаската болница. Попитайте за шефа им д-р Мигаров. Или в частната болница на д-р Маджуров.
[/quote
Благодаря ви за бързия отговор и за информацията за лекарите!

# 441
  • Мнения: 646
Др. Бранков,
Занимавате ли се с възрастни пациенти. Мъжът ми е с пъпна херния и е за операция. Търсим кой да я направи. Благодаря.

# 442
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте Докторе,
Вчера ходихме на лекар заради кашлицата на детето и лекарят покрай нея направи цялостен преглед на синът ми,който е на 8.6 м. Не се напипа единият тестис, вечерта при къпане отново го нямаше. Не знам от кога го няма, дълго време бяхме вторачени само в напълното отваряне на пениса и наистина не съм се заглеждала в тестисите. Може ли така да изчезне, може ли да се разбере изобщо имало ли го е, аз мисля че си бяха два просто единият се криеше но сега не се вижда , имаме час за преглед,но чак другата седмица,а аз прочетох страшни диагнози за това нещо.

# 443
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте Докторе,
Вчера ходихме на лекар заради кашлицата на детето и лекарят покрай нея направи цялостен преглед на синът ми,който е на 8.6 м. Не се напипа единият тестис, вечерта при къпане отново го нямаше. Не знам от кога го няма, дълго време бяхме вторачени само в напълното отваряне на пениса и наистина не съм се заглеждала в тестисите. Може ли така да изчезне, може ли да се разбере изобщо имало ли го е, аз мисля че си бяха два просто единият се криеше но сега не се вижда , имаме час за преглед,но чак другата седмица,а аз прочетох страшни диагнози за това нещо.


Възможно е тестисът да е бил в торбичката и после постепенно да се е дръпнал. Или пък да не е бил там изобщо, но да не сте обърнали внимание. На тази възраст колегите по света оперират такива деца, аз още се въздържам и извършвам операцията на 12 - 14 месец на детето.

# 444
  • Мнения: 9 483
smile3501 Абсолютно заслужено!
Огромно БРАВО д-р Оги! Благодаря Ви най-вече за човечността, търпението и отделеното Ви ценно време за нас, тук! bouquet


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1590965

# 445
  • Мнения: 5 531
smile3501 Абсолютно заслужено!
Огромно БРАВО д-р Оги! Благодаря Ви най-вече за човечността, търпението и отделеното Ви ценно време за нас, тук! bouquet


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1590965
bouquet

# 446
  • Мнения: 86
Здравейте докторе!
Кога е удобно да Ви се обадя за сина ми на 1 г. и 10 м.? Има двустранен крипторхизъм и от около 10 дни забелязвам подутина от лявата страна надолу от пъпа.
При ехографско изследване установиха че единият тестис вдясно е прескротално, а другия- вместо вляво е над пениса.
Поздрави!

# 447
  • Мнения: 838
Здравейте д-р Оги,
синът ми /на 5г. и 8м./ на моменти го надува да повръща отвътре, днес повръща следобяд, без да е видимо болен. Реших че може да се дължи на това, че е бил в басейн с минерална вода, но беше минало много време. Просто си има позиви за повръщане на моменти.
На какво се дължи това?
Удачно ли е да му давам Натриев цитрат?

# 448
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте докторе!
Кога е удобно да Ви се обадя за сина ми на 1 г. и 10 м.? Има двустранен крипторхизъм и от около 10 дни забелязвам подутина от лявата страна надолу от пъпа.
При ехографско изследване установиха че единият тестис вдясно е прескротално, а другия- вместо вляво е над пениса.
Поздрави!

Идващата седмица ще преглеждамвсеки ден склед 10.30 без петък.

# 449
  • Мнения: 60
Здравейте проф. Бранков! Синът ми е на 6г и 9м и преди един месец беше опериран от хидроцеле(дясностранно). Сега забелязвам, че десния тестис не се напипва,а преди операцията си беше там и съм силно притеснена.Какво се случва, защо е така? Какво трябва да направим?

Общи условия

Активация на акаунт