Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 758
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6
Здравейте д-р Бранков,
Имам син на 2г.4м. и насилствено никога не съм му забелвала пишлето. В резултат, в момента то изобщо не е забелено, но започнах да се притеснявам дали не трябва да направим нещо по въпроса.
Записах час за преглед при Вас на 14 юни, но, ако Вие не се занимавате с този вид въпроси, моля да ме насочите към някой Ваш колега.

Поздрави,
Моника

# 421
  • Мнения: 752
Здравейте. Бебето ми е на 4 месеца, но доста повръща от края на 1-я месец. Не на фонтан( рядко), но след ядене по 2-3 пъти. Само ако заспи ( тоест не рита)  тогава не връща. Водила съм го в Токуда на ехография на коремни органи, казаха, че всичко е наред. Втори и трети месец наддаваше много добре( въпреки повръщането) - по над килограм на месец. Сега е 6,800. Но последния месец( 4-я) не наддава изобщо, меря го и все си е толкова. Това ме притеснява, дали не е заради връщането на храна, към какъв лекар да се обърна. ? Детето е само на кърма. Благодаря!

# 422
  • Мнения: 107
Здравейте, проф. Бранков!
На 19-ти май се роди синът ми. За съжаление се оказа, че има някаква подутина на дясната ръчичка между лакътя и рамото, която е като балон с течност. Неонатологът каза, че е имало следи от увита пъпна връв, които изчезнали в последстие. Синът ми беше под наблюдение няколко дни, през които подутината не промени цвета, размера си или структурата си. Поставиха ни диагноза лимфангиом с каквато и да е било локализация. Разликата между двете ръчички е 6см. Детето ми движи ръката си, не изпитва болка в областта на подутината.
Бихте ли ми обяснили какво трябва да се направи, кога е подходящо, предвид това, че е детето ми няма и месец?
Благодаря предварително!
ПП Писах Ви и в друг форум. Изпращам Ви снимка на лични.

# 423
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
синът ми е на 5г. и има уголемена трета сливица.
Като цяло е здрав и жизнен, няма вид на дете със здравословен проблем, не прави ангини, но диша тежко като спи. Слагам го на по-висока възглавница.
От известно време започна да уринира често, като при цистит. Няма болки. Възможно ли е това да има връзка с третата сливица, която е 3 степен? Какви последици може да има ако не се извади сливицата?

Здравейте, според мен третата сливица трябва да се премахне, но най-добре потърсете УНГ специалист.

# 424
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Оги. Синът ми е на 2 месеца , на месец и половина му откриха ингвинална херния. Хернията е постоянно подута и не се прибира обхваща и десния тестис.Чува се постоянно като къркорене на мястото и тогава бебето започва да плаче. След преглед при хирург ни казаха веднага за операция , но мен ме достраша че е много малък още. Хернията много ме притеснява и не знам какво да предприема. Според вас може ли да се почака за операция при положение че хернията не се прибира? Много бих искала да ви посетим за преглед , но към момента не ми е възможно тъй като таткото е в чужбина и сме доста далеч от софия. Или можете ли да ме насочите към добър детски хирург в района Бургас ,Ст. Загора ?

Малко колеги биха се ангажирали да оперират на тази възраст. Аз лично оперирам такива деца, но екипът ми е подготвен. Потърсете в Стара Загора д-р Симов. В "Дева Мария" Бургас прегледи прави и доц.Калинова.

# 425
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте. Бебето ми е на 4 месеца, но доста повръща от края на 1-я месец. Не на фонтан( рядко), но след ядене по 2-3 пъти. Само ако заспи ( тоест не рита)  тогава не връща. Водила съм го в Токуда на ехография на коремни органи, казаха, че всичко е наред. Втори и трети месец наддаваше много добре( въпреки повръщането) - по над килограм на месец. Сега е 6,800. Но последния месец( 4-я) не наддава изобщо, меря го и все си е толкова. Това ме притеснява, дали не е заради връщането на храна, към какъв лекар да се обърна. ? Детето е само на кърма. Благодаря!

В Токуда сигурно са Ви дали указания за хигиено-хранителния режим. На този етап очевидно детето няма хирургичен проблем. Все пак с растежа тези оплаквания свързани с ГЕР постепенно изчезват.

# 426
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков!
На 19-ти май се роди синът ми. За съжаление се оказа, че има някаква подутина на дясната ръчичка между лакътя и рамото, която е като балон с течност. Неонатологът каза, че е имало следи от увита пъпна връв, които изчезнали в последстие. Синът ми беше под наблюдение няколко дни, през които подутината не промени цвета, размера си или структурата си. Поставиха ни диагноза лимфангиом с каквато и да е било локализация. Разликата между двете ръчички е 6см. Детето ми движи ръката си, не изпитва болка в областта на подутината.

Видях снимката. Диганозата лимфангиом се доказва на ехография. Предполагам, че е диагнозата е поставена колкото да отрази прегледа. Възможно е да има лимфедем - локализиран оток на лимфната система, което е друго нещо. Не мога да съдя само от снимката. Потърсете ме на 0888 373 857 да се уговорим за преглед.

# 427
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, извинете че забавих отговора си.
Не мога да съдя по Вашето описание, но понякога алергична реакция може да се прояви като "мехурчета с течност" по половите органи. как е сега състоянието?

# 428
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,синът ми е на 3 год и 5 месеца от известно време на кожата на пишката се появи една пъпка пълна с течност(мека е и не го боли) ходихме на хирург и той каза че е запушена жлеза.каза че само операция може да го премахне (отстраняване на жлезата).не искам да подлагам малко дете на операция.опасно ми е да оставя пъпката да се спука сама. Моля да ми дадете и вашето мнение.детето не го боли, пиша си нормално.

Здравейте, извинете че забавих отговора си.
Не мога да съдя по Вашето описание, но понякога алергична реакция може да се прояви като "мехурчета с течност" по половите органи. как е сега състоянието?

# 429
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Бранков,
Имам син на 2г.4м. и насилствено никога не съм му забелвала пишлето. В резултат, в момента то изобщо не е забелено, но започнах да се притеснявам дали не трябва да направим нещо по въпроса.
Записах час за преглед при Вас на 14 юни, но, ако Вие не се занимавате с този вид въпроси, моля да ме насочите към някой Ваш колега.

Здравейте, на 14 няма да бъда на работа. Във вторник може да ви прегледа д-р Златанов, а сряда - доц.Кюркчиева. И двамата преглеждат в Детския център.

# 430
  • Мнения: 838
Здравейте, проф. Бранков,
интересува ме какви са разликите, предимствата и недостатъците на лазерната операция и стандартната операция /и двете с пълна упойка/ за отстраняване на трета сливица?
Също и дали е нужна операция когато детето няма проблем със слуха и сливицата /трета сливица/ е втора степен?
Предварително благодаря за отговора.

# 431
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков,
интересува ме какви са разликите, предимствата и недостатъците на лазерната операция и стандартната операция /и двете с пълна упойка/ за отстраняване на трета сливица?
Също и дали е нужна операция когато детето няма проблем със слуха и сливицата /трета сливица/ е втора степен?

Съжалявам, не е по моята специалност  Hug

# 432
  • Мнения: 1 091
Здравейте проф. Бранков,
дъщеря ми е на 2г и 2м и вече 4ти път намирам кръв в изпражненията и даже от дупето и капва по 1 капка. По принцип имаме проблемно изхождане и я е страх от самия процес.Преди година лекувахме фисура и от тогава се наплаши и се стиска до последно.Но дори и тогава не е имала кръв.Кръвта е ясна и все едно с вода.Винаги ака трудно независимо от консистенцията.Много се напъва и полага големи усилия.Другото,което ме притеснява,че я гледах много внимателно и цепчица външно никъде няма.Бихте ли ме посъветвали какво да правя?

# 433
  • Мнения: 68
Здравейте проф. Бранков,
На 01 юни бяхме при вас със сина ми, който е на 2г4м. Разбрах, че сте отпуск до края на месеца и затова ви пиша тук. Изписахте му кремче за мазане Дипрозон за 1 месец. От няколко дни пишлето му се забелва изцяло. Предвид че е силен кортикостероид можем ли да спрем прилагането или е необходимо да изкараме цялото лечение? Следващото ни посещение при вас е на 6 юли.
Поздрави,
Надя Касърова

# 434
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте. Бях в чужбина и нямах достъп до сайта. Може да спрете кремчето, но елате да видя как са нещата.

Общи условия

Активация на акаунт