Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 229 038
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
наистина има шанс тестисът да се фиксира долу с течение на времето. Ще го проследяваме. Добре е да дойдете на контролен преглед при мен.

# 691
  • Мнения: 752
Здравейте! Мазах един месец с дипрозон пишлето на сина ми( 1 год и 9 мес) заради по- стегнат пръстен, който не позволяваше забелване. После бяхме при вас, казахте почивка и пак да мажем. Сега съм мазала 12 дни, но днес се появиха червени пъпчици по тестисите и пишката, приличат ми на гъбична инфекция( каквато той имаше преди месеци) . Утре ще го заведа на дерматолог, ще спра с мазането на дипрозон. Въпросът ми е след излекуването на пъпчици те да продължа ли да мажа? Колко време да изчакам след отшумяването на пъпките и колко още да мажа с дипрозон? Трябваше да се видим с вас на 15 - ти ноември някъде, но може би ще е по- натам. А и още нещо- сега като има пъпчици - да подръпвам ли кожата на главичката или да не я закачам. Благодаря.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 188
Правилно, спрете Дипрозона. Може причината да е в него, което досега не са ми съобщавали. Дали да продължавате с него след излекуване на пъпчиците е по-добре да каже дерматологът.

# 693
  • Мнения: 752
Добре, а да подръпвам ли леко кожата на главичката? Този стеснен пръстен се получи след предишната гъбична инфекция( така предположихте вие) и тогава не бях забелвала главичката няколко дни, да не би това да е причината? А ако не го мажа с дипрозон, тогава с какво? ( Казахте, че ако не се оправи, ще трябва да цепваме, а не ми се иска)...Знам, че е трудно така да кажете, но ако трябва ще  дойдем да го видите след като оправим пъпчиците? За контролен преглед ли, направо при вас? Извинявайте! Лека вечер!

# 694
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
така не мога да преценя. Може леко да подръпване кожичката. Доведете детето на контролен преглед след като минат проблемите.

# 695
  • Мнения: 752
Здравейте,
така не мога да преценя. Може леко да подръпване кожичката. Доведете детето на контролен преглед след като минат проблемите.
[/quote
Здравейте. Бяхме на дерматолог, той каза, че е гъбична инфекция .... Може би вследствие на антибиотик, който детето скоро пи, защото беше болно ( това забравих да ви кажа). И каза, че може да почива 10 дни след като премине инфекцията и пак да мажа с дипрозон. Но аз все пак ще дойда при вас на контролен преглед да го видите ( като се оправи). Благодаря много!

# 696
  • Мнения: 2
Здравейте,
Синът ми е на 5 г. Скоро бяхме на преглед, защото беше с ларингит и докторката, която ни прегледа, каза, че има рефлукс. Като бебе повръщаше след всяко хранене, после почна да повръща катофите и ориза( сега въобще не ги яде), има позиви за повръщане от супите с фиде, антибиотици с фини частитки вътре, всякакви бонбони - смучещи, дъвчащи, желирани. Зъбите му са много развалени -ходихме да му ги оправят с пълна упойка. Боледува много често, досега само на горните дихателни пътища. Почне ли кашлица, няма спиране, получава пристъпи и сме на урбазон или пулмикорт, ако го хванем навреме. Възможно ли е това да е от рефлукс? Водила съм го на УНГ, но не останах много доволна- или било трета сливица, или алергия. УНГ не би ли трябвало да може да види, ако има трета сливица?! Ходили сме и на пулмолог- там ни казаха, че няма нищо притеснително и пак ни изписаха пулмикорт. Само на алерголог не сме ходили. Иска ми се да дойдем при Вас на преглед, но личната докторка казва да отидем на гастроентеролог. Вие какво ще ме посъветвате?

# 697
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
много от проявите, които описвате, могат да се свържат с рефлукс, още повече че като бебе е имал много епизоди на повръщане. Идете при гастроентеролог, но след това елате при мен, защото може да се наложи контрастно рентгеново изследване. Трябва да изключим хирургична причина.

# 698
  • Мнения: 2
Здравейте,
много от проявите, които описвате, могат да се свържат с рефлукс, още повече че като бебе е имал много епизоди на повръщане. Идете при гастроентеролог, но след това елате при мен, защото може да се наложи контрастно рентгеново изследване. Трябва да изключим хирургична причина.
Благодаря много! Насочих се към др. Куманова от "Детско здраве". Надявам се изборът ми да е добър. Ще дойдем на преглед и при Вас. Дано всичко да е наред!

# 699
  • Мнения: 5
Добър ден. Изключително съм щастлива че д-р Бранков отговаря на въпросите ни. Моето притеснение е следното. Синът ми е на 4 г. Преди малко повече от година забелязахме едно подуване ниско в корема в дясната му част. Изплашихме се за слабинна херния. Предприехме действия и го заведохме в Плевен при детски хирург  . Там като го съблякоха тази подутина се беше прибрала и не можаха да ни кажат какво е. Предположиха че е асансьорен тестис и ни изпратиха. Ние спокойни оставихме нещата така. Но това ту се прибира ту излиза. Снощи след баня беше изкочило опипахме тестисите и двата си бяха на мястото. Когато го натисна не се прибира и ми прилича на балон с вода. Пак се изплаших дали не е нещо сериозно а ние да не му отдадохме никакво внимание.  Моля за вашето мнение и ако трябва да дойдем лично при вас. И ако пак се е прибрало как ще се установи какво е. Благодаря предварително.Лек ден.

# 700
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, ако ви прилича на балонче с вода, което ту излиза, ту се появява, това може да е комунициращо хидроцеле. То има много общо с ингвиналната херния поради общия вроден произход. И операцията е като при херния. Елате при мен, ще говорим подробно.

# 701
  • Мнения: 786
Здатвейте , д- р Оги, синът ми е на 1 г и 3 м. От седмица започва да мрънк и се хваща отдолу. Когато сваля памперса виждам , че е в ерекция. Два дни прави така по 2,3 пъти на ден, после два дни нямаше такъв дискомфорт и си помислих , че всичко е отминало, докато сега два поредни дни ми го прави, когато стане от следобеден сън. Събужда се като плаче и се държи долу. Не съм го забелвала до момента. Споделих с педиатърката и тя каза че се случва при момченцата и каза ме има приапизъм. Нищо не намерих за бебешки приапизъм в интернет. А самата доагноза ми звучеше доста зловещо. Може ли вашето мнение.

# 702
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
вярно е, че всички момченца се опипват и може да се стигне до ерекция. Но детски приапизъм няма. Трябва да се види дали няма проблем с кожичката, т.е. патологична фимоза и дали не трябва да се предприеме нещо.

# 703
  • Мнения: 786
Здравейте, др Оги , обърках се в нета къде мога да Ви намеря, в токуда или в пирогов? Къде да запазя час? Ако е патологична фимоза само оперативно ли се лекува или може с кортикостероиден крем? Благодаря за предния отговор

# 704
  • София
  • Мнения: 3 188
Работя в Токуда. Запишете се в Детския център на 02 403 4948. Преглеждам от 10.30 до 13.30 всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт