Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 229 625
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 198
Здравейте,
тези лимфни възли намаляват много бавно. Важното че сте овладяли острия стадий. Ако не го боли и не пречи на ходенето - не е проблем. Обърнете внимание дали няма някоя раничка на този крак, или да има проблем с ноктите. Това е една вероятна причина за възпаление на възела.

# 676
  • Мнения: 1
Синът ми е на 1г2м, преди 2седмици получи лека подутина от дясно.В Пирогов го диагностицираха с ингвинална херния, а в Хирургиите в Пловдив твърдят, че е фуникулоцеле...За херниите има предостатъчно информация, но не и за фуникулоцелето...Бихте ли разказали за това заболяване, крие ли риск от стерилитет,може ли да се изчаква или е добре да се предприемат краткосрочни мерки за операция?Може ли да се постави диагноза само с обикновен преглед, не е ли нужен ехограф?

# 677
  • София
  • Мнения: 3 198
Фуникулоцелето е малка киста пълна с вода, която е фиксирана над тестиса към неговия кордон. Понякога се намира точно на изхода на ингвиналния канал и може да бъде сбъркан с херния. Или обратното. Ехографията ще покаже кистозната формация, която е установена с опипване. Тези формации се оперират, защото с времето се засилва притискането на хранещите съдове на тестиса.
Ако желаете да ви консултирам заповядайте в Детския център на Токуда всеки ден от 10.30 до 13.30.

# 678
  • София
  • Мнения: 3 198
Здравейте. Дъщеря ми е на 2,5 години. Има подвижно топче на левия клепач. Водена е на очен лекар, казаха че не е нищо сериозно и да следя дали расте. За мен расте и мисля че трябва да се консултирам и с хирург, за да се изясни какво е точно това образование. Вие какво бихте ме посъветвали?

Имал съм такъв случай - дермоидна киста на кожата на клепача. Пратих го на очен лекар, който го оперира. Ако е в основата на миглите - хордеолум, също се премахва оперативно.

# 679
  • Мнения: 147
Здравейте др Бранков - обръщам се към Вас с вьпрос -увеличени лимфни възли на шията при дете. Синът ми си имаше топче на шията от около 8 месечен. Оттогава досега  по съвет на педиатъра само го наблюдаваме. Но от известно време възела е увеличен , не много , но според мен е нарастнал , появило се е " топченце " и от другата страна. Синът ми е на 2.5 години. Какви са вариантите за изследване, каква може да е причината? Досега не е боледувал сериозно, нищо повече от настинка за 2-3 дни. Благодаря.

# 680
  • София
  • Мнения: 3 198
Здравейте,
при децата често се напипват увеличени лимфни възли по тила или под челюстта. Те много бавно намаляват, но по правило не са свързани с някакъв сериозен процес. Може да направите една пълна кръвна картина, която сигурно ще е нормална. Проверете зъбите и сливиците.

# 681
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора, проф. Бранков!

След тази пауза от два дни, която ме беше притеснила, пишлето пак се забели до предишния си етап на забелване, без болка или кървене. Баща му казва, че просто понякога е много трудно забелването, детето не дава и т.н., но след по-продължителна баня с по-топла вода, нещата се пооправиха.
Все пак трябва да дойдем на преглед да го видите и да кажете как ще се процедира впоследствие. Ще взема направление от педиатъра и ще го доведа!

Сърдечни поздрави!


Здравейте отново, проф. Бранков!

Бяхме при Вас на втори преглед, изписахте почивка от 10 дни и после още 20 дни мазане с Дипрозон. Трябваше да дойдем на преглед в началото на май, но тогава ми казаха на регистратурата, че сте в болничен и така и цяло лято не успяхме да дойдем пак в Токуда. Главичката на пениса се беше показала почти изцяло от едната страна и всичко беше сякаш наред, но от два дни сякаш кожата пак се е стегнала и няма почти никаква възможност за забелване. Даже забелязвам, че има малки резки, сякаш от нацепване, а всъщност не е имало кървене. Детето пи Бисептол миналата седмица заради салмонела, но не знам това доколко има значение. Трябва ли отново да мажем с Дипрозон или да изчакам няколко дни, за да видим дали ще се забели отново?

Сега вече положението е различно. Трябва да видя детето.

# 682
  • Добрич
  • Мнения: 1 149
Здравейте, доктор Оги!
Внучката ми е на 50 дни и вече я диагностицираха с тумор на левия бъбрек  с размери 2 на 2,8. Прогнозата е за спешна операция и отстраняване на бъбрека. Къде и към кого бихте ни насочили за консултация и за извършване на операцията? Прилага ли се химиотерапия на толкова малко дете? Преди или след операцията се прилага?
Благодаря

# 683
  • Мнения: 1 565
Здравейте, доктор Оги!
Внучката ми е на 50 дни и вече я диагностицираха с тумор на левия бъбрек  с размери 2 на 2,8. Прогнозата е за спешна операция и отстраняване на бъбрека. Къде и към кого бихте ни насочили за консултация и за извършване на операцията? Прилага ли се химиотерапия на толкова малко дете? Преди или след операцията се прилага?
Благодаря
милото то ,дано всичко да приключи благополучно и детето да се възстанови ,Успех ви желая .

# 684
  • София
  • Мнения: 3 760
След цепене на пишката колко време е нормално да се маже с Дипрогента?

# 685
  • София
  • Мнения: 3 198
Здравейте, доктор Оги!
Внучката ми е на 50 дни и вече я диагностицираха с тумор на левия бъбрек  с размери 2 на 2,8. Прогнозата е за спешна операция и отстраняване на бъбрека. Къде и към кого бихте ни насочили за консултация и за извършване на операцията? Прилага ли се химиотерапия на толкова малко дете? Преди или след операцията се прилага?
Благодаря

Здравейте,
трябва бързо да се насочите към д-р Георгиев от детска хирургия на "Пирогов". Операцията ще бъде успешна и има всички шансове детето да е добре. Обикновено на тази възраст не прилагаме химиотерапия.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 198
След цепене на пишката колко време е нормално да се маже с Дипрогента?

Въпросът Ви е много общ. Не мога да преценя така. Обикновено препоръчваме мазане 1 месец, но на фин слой.

# 687
  • Мнения: 765
Здравейте.
Големият ми син(6 г) има фимоза. Дочух, че има лазерно лечение, но нямаме никаква представа къде е най-добре да се направи.Бихте ли ни препоръчали за Пловдив или София?
Благодаря .

# 688
  • София
  • Мнения: 3 198
Здравейте.
Големият ми син(6 г) има фимоза. Дочух, че има лазерно лечение, но нямаме никаква представа къде е най-добре да се направи.Бихте ли ни препоръчали за Пловдив или София?

Няма лазерно лечение, а лазерно обрязване. При децата лазер не се препоръчва, защото се получават по-обширни зони на изгаряне. Класическият скалпел е за предпочитане. Извършва се от детски хирурзи.

# 689
  • Плевен
  • Мнения: 14
Здравейте Професоре! Този месец трябваше да се обадя за дата за 2-ра операция на синът ми от крипторхизъм. Вече направихте една на левият тестис, но от 3 седмици не е спирал да боледува, за това отлагам обаждането. Макар всички болести, десният му тестис слезе долу, на 99% си седи в торбичката от седмици наред. Може ли да избегнем операцията според Вас? Детето е на 2 год и 8 мес. и знам че закъсняваме, но просто той боледува постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт