Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 224 275
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 162
Може би ще трябва малка намеса, но от специалист. Аз бих ви помогнал.

# 226
  • Мнения: 23
Здравейте д-р Бранков.

Бих искала да Ви помоля за една коснултация тук, а ако се наложи и при Вас в Токуда. Синът ми е на 1 годинка и от около 2 дни забелязвам зачервяване около пениса, както и напукване на някои места на кожичката. По съвет на неговата лекарка, откакто се е родил издърпваме леко кожичката на главичката, за да може да се отлепи. Преди не е имало проблем, но ми се струва, че от два дни при това издърпване има лека болка. Благодаря за помощта, която ни указвате във форума.
Поздрави

# 227
  • Мнения: 118
Здравейте, д-р Бранков,
интересуваме дали се извършва операция на пъпна херния на дете на две години, колко време се стои в болницата, ако можете да ме насочите към хирург и естествено как стои финансовата част на нещата.
Благодаря предварително.

# 228
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте д-р Бранков.

Бих искала да Ви помоля за една коснултация тук, а ако се наложи и при Вас в Токуда. Синът ми е на 1 годинка и от около 2 дни забелязвам зачервяване около пениса, както и напукване на някои места на кожичката. По съвет на неговата лекарка, откакто се е родил издърпваме леко кожичката на главичката, за да може да се отлепи. Преди не е имало проблем, но ми се струва, че от два дни при това издърпване има лека болка.

В общи линии сте постъпвали правилно, обаче напукването на кожичката говори за влияние на запарването от памперсите, което е основна причина за измененията на кожичката. Бих Ви дал конкретен съвет ако видя детето, но по принцип на тази възраст не би трябвало да се избързва с разни манипулации. Нещата са много индивидуални и при всяко дете ситуацията е различна.

# 229
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, д-р Бранков,
интересуваме дали се извършва операция на пъпна херния на дете на две години, колко време се стои в болницата, ако можете да ме насочите към хирург и естествено как стои финансовата част на нещата.

Аз извършвам операции на херни, изобщо в Токуда оперирам различни заболявания при деца. Потърсете ме на 0888 373 857 да говорим.

# 230
  • Мнения: 23
Здравейте д-р Бранков.

Бих искала да Ви помоля за една коснултация тук, а ако се наложи и при Вас в Токуда. Синът ми е на 1 годинка и от около 2 дни забелязвам зачервяване около пениса, както и напукване на някои места на кожичката. По съвет на неговата лекарка, откакто се е родил издърпваме леко кожичката на главичката, за да може да се отлепи. Преди не е имало проблем, но ми се струва, че от два дни при това издърпване има лека болка.

В общи линии сте постъпвали правилно, обаче напукването на кожичката говори за влияние на запарването от памперсите, което е основна причина за измененията на кожичката. Бих Ви дал конкретен съвет ако видя детето, но по принцип на тази възраст не би трябвало да се избързва с разни манипулации. Нещата са много индивидуални и при всяко дете ситуацията е различна.

Много Ви благодаря за отговора професоре!
Ще изчакам няколко дни и се надявам ситуацията да се оправи.
Благодаря още веднъж и поздрави за всичко, което правите!

# 231
  • Мнения: 118
Здравейте, д-р Бранков,
днес бяхме в Пирогов и ни насрочиха операция на пъпна херния (за 2-годишно дете става въпрос) за следващата седмица, но не ни казаха дали детето трябва да се заведе без да е консумирало храна и вода известен период от време.
Дали можете да ми кажете как трябва да се процедира?

# 232
  • София
  • Мнения: 3 162
Обикновено детето не трябва да се храни и пие вода 5 - 6 часа преди операцията. Това определя анестезиологът, който прави предварителния преглед.

Когато аз назначавам час за операцията, а той винаги се спазва, препоръчвам добра вечеря и ако детето се събуди през нощта - половин чаша вода не по-късно от 4 сутринта.

По принцип това "постене" не се отразява негативно на детето, освен че сутринта ще мрънка...  Laughing

# 233
  • Мнения: 118
Ммм да, при нея закуската е основното хранене, така че ще има мрънкане  Laughing

Благодаря за съвета!

# 234
  • Мнения: 1 496
Здравейте доктор Оги,
дъщеря ми е с диагноза пъпна херния от както стана на 1годинка. Имаме 4 мнения от специалисти, 1-вото е, че с укрепване на мускулите на коремната стена ще се прибере пъпчето, второто е че хернията е над пъпа и трябва операция, третото е ,че няма херния а е кожен пъп. Последното мнение е, че има малък дефект и да лепим с лепенки. Ползваме лепенки и според нас отвора е намалял от 4 на 2мм приблизително на 2 на 2 мм. От вчера е без лепенка, но не виждаме голяма промяна в начина, по който изглежда пъпа от преди да започнем да слагаме лепенки. Възможно ли е да няма видима промяна в това как изглежда пъпа, но всъщност да се затваря отвора, както ни се струва на Нас? В легнало и седнало положение пъпчето е прибрано, когато се изправи детето е изпъкнало в горната част около 5мм широчина и около 4мм напред. Преди изскачаше повече.
Ако се затвори отвора ще си проличи ли веднага или кожата ще има нужда от време да се свие?

Последна редакция: вт, 09 юни 2015, 03:12 от Niq_23

# 235
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, правилно сте отбелязали, че има различни мнения по въпроса. Тази ситуация ми е добре позната.

Моят дългогодишен опит ми позволява да разгранича няколко основни елемента:
Първо - ако хернията е на пъпния пръстен и има малък отвор, добър резултат с лепенките може да се получи, ако се прилагат скоро след раждането. Така с укрепването на коремната мускулатура има шанс да се постигне този резултат.
Второ - важен е начинът на поставянето на лепенките. Аз придърпвам кожата на корема като надлъжна гънка над пъпчето а точно върху него поставям топче памук (навремето са слагали монета). Така херниалният сак се притиска надолу и не позволява разширяването на хернията.
Трето - освен малкия отвор в пъпния пръстен може да има още една цепка над него, разположена в срединното сухожилие на правите коремни мускули. Тази цепка не може да се затвори с лепенка.
Четвърто - понякога и при най-правилно третиране с лепенки, накрая остава един стърчащ кожен връх (кожен пъп или пробоскоидна херния).

Във вашия случай най-вероятно има съчетание на малък пъпен отвор и малка цепка над пъпа. Това не е в истинския смисъл на думата херния, но коремното налягане упражнява издуване отдолу нагоре и оформя кожата на пъпа като дефект, който е повече естетичен, отколкото патологичен. Все пак възможно е последващо разширяване на отворчетата.

В тези случаи аз предлагам пластична операция с оглед затваряне на тези отворчета и оформяне на нормален пъп.

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 07:08 от доктор Оги

# 236
  • Мнения: 1 496
Благодаря Ви за изчерпателния отговор.
Отвора е само един, но според един лекар е на пъпа, а според друг над пъпа.
Все пак като майка, която все се надява съм длъжна да попитам има ли шанс да се прибере сам пъпа т.е. без операция? Спряхме да лепим лепенка и пъпа се отпусна до едно положение.
Можем ли да се надяваме, че има шанс да се избегне операцията? Колко време можем да изчакаме и все пак ако се наложи колко време е престоят в болницата?

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 02:29 от Niq_23

# 237
  • София
  • Мнения: 3 162
Отвора е само един, но според един лекар е на пъпа, а според друг над пъпа.
Все пак като майка, която все се надява съм длъжна да попитам има ли шанс да се прибере сам пъпа т.е. без операция? Спряхме да лепим лепенка и пъпа се отпусна до едно положение.
Можем ли да се надяваме, че има шанс да се избегне операцията? Колко време можем да изчакаме и все пак ако се наложи колко време е престоят в болницата?

Значи все пак има два отговора, а аз добавям трети.
За да кажа точно дали и кога ще се наложи операция трябва да прегледам детето.
 ooooh!

# 238
  • Мнения: 66
Професор Бранков в понеделник сме записани при Вас за операция на сина ми. Интересувам се в неделя на гладно ли трябва да бъдат направени изследванията и по кое време в понеделник да бъдем в болницата при Вас? Необходимо ли е да носим урина за изследване?
Благодаря Ви
До скоро

# 239
  • Мнения: 1 496
Благодаря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт