Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 581
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
напълно логично е подуването на лимфия възел в ингвиналната гънка да е следствие ваксината. Изобщо в двете ингвинални гънки има много лимфни възелчета, които са като стражеви постове към тялото. Там се възпират и унищожават инфекциозните причинители, дошли от долните крайници. Това е нормален физиологичен механизъм и не трябва да се безпокоите.

# 301
  • Мнения: 107
Благодаря Ви за бързия и успокоителен отговор  Wink
Съвсем случайно попаднах на тази тема и съм възхитена от това, че отделяте време да отговаряте на всички притеснени майки!

# 302
  • Мнения: 174
Здравейте , отново д-р Бранков след поредният преглед в града ми беше установено отново,че топчето ми е херния и е за операция.По принцип хернияята ми не е малка.Не могат да кажат с точност някой казват колкото яйце други колкото ябълка трети колкото орех.Искам да попитам голяма херния колкото моята възможно ли е да се прибере сама?И при условие ,че е с такива размери има ли опастност да нарастне още според вас.Не ме боли за сега.Има ли възможност хернията да се премахне без операция?Чета за йога,някакви диетични режими в интернет.Какъв съвет бихте ми дали?В момента съм с грип и кашлям сериозно и го лекувам.Има ли опастност от напъването при кашлицата тя да се увеличи?Понеже кашлицата ми е дълбока ме накараха да снимам белия ми дроб и гръбначния ми стълб да видят дали няма нещо сериозно.

# 303
  • Мнения: 2
Здравейте,
Ще разкажа надълго и нашироко: Синът ми в момента е на 6 и половина години. Беше много ревливо бебе - до 3-годишна възраст. Плаченето определено беше свързано с храненето - хапва малко, почва да реве, успокоява се и се донахранва. Личната лекарка не обърна внимание. След три годишна възраст се разредиха ревливите периоди, но не спряха и вече не бяха пряко свързани с храненето. Миналата година /на 5 год./ започна да се оплаква от коремна болка. Ходихме тук там, преглед с ехограф, пи Креон - без ефект. Болката не е силна, но го кара да си полягва и като цяло стана по-отпаднал. Тази година започна да се оплаква и от гадене преди нощния сън. Ходихме при друг лекар. Изписа му Нексиум, Мотилиум и пробиотик за два месеца. Болката се повлия след втората седмица от започването на лекарствата. Вечерното гадене НЕ се повлия до края на лечението. Когато спряхме лекарствата спря и гаденето!!! Имахе 2 спокойни седмици без оплаквания, но след това пак се започна - през ден два ту болка, ту гадене.
Правили сме изследвания за хеликобактер пилори, кръвни изследвания с чернодробни показатели, за паразити, ламблии. Всичко изглежда наред. Ходихме пак при лекарката, но не останах удовлетворена от вниманието. Изписа Квамател, Мотилиум, пробиотик, мезим форте. Все още не знаем причината за състоянието. Тревожа се и се чудя какво да направя. Лекарствата ми се струват доста сериозни, и след като не решиха проблема, не ми се ще пак да му ги давам.
Вече четвърти месец спазва диета.
Освен стомашните оплаквания, често му излизат херпеси и язвички по устните - възможно ли е да е имунологичен проблем и да засяга и храносмилането? Преди година направи тежка алергична реакция - обрив, отекли крака и температура, за което не се установи причина.
При прегледа лекарката установи увеличени лимфни възли и назначи преглед при УНГ - възможно ли е някаква УНГ инфекция да предизвика подобни оплаквания.
Зъбите са много зле - шиечни кариеси, на един зъб 3-4 кариеса, 4-5 умъртвени млечни зъба. Зъболекарят каза повишена киселинност. Ако е рефлукс Мотилиума защо не облекчи гаденето?
От около месец, след боледуване, остана покашляне, което прилича на тик - само през деня е.
И още една камара въпроси, но и без това стана прекалено дълго.

Поздрави!

# 304
  • Мнения: 174
Аз моля за отговор. Sad

# 305
  • Мнения: 10
Изпратих Ви информация на лични.
http://wowtea.eu/http://wowtea.eu/qуuote author=доктор Оги link=topic=726933.msg31903425#msg31903425 date=1446355318]
Здравейте, проф. Бранков.
Не е по темата, но тъй като Ви имам пълно доверие като лекар, искам да Ви попитам дали бихте могли да препоръчате свой колега - ендокринолог (за възрастен).
Благодаря предварително.
Пишете ми на лични - за какъв точно проблем става дума. Има специалисти по различни профили.
[/quote]

# 306
  • Мнения: 5 531
kakakalina здравей. Проф. Бранков предполагам, че в подробности ще ти каже какво да направиш, аз бих те посъветвала, да си заведеш детето за преглед при гастроентеролог и при проф. Бранков в Токуда. Там могат да ви назначат и Ph метрия, за да се докаже има ли рефлукс, и да се види реално каква е киселинноста, за която са ви казали че е повишена. Аз лично не я направих,  синът ми също, /сега е на 5/, беше с рефлукс, лекуван е от проф. Бранков и гастроентеролог в Токуда. Поне два пъти ни предложиха да направим Ph метрия, но при нас нещата отшумяха след 2г. и така и не се стигна до изследвания.

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 22:25 от marychery

# 307
  • София
  • Мнения: 3 188
.......И още една камара въпроси, но и без това стана прекалено дълго.

Извинете ме, пропуснал съм въпросите Ви.
Аз лично бих направил рентгенография с каша, защото не е ясно дали няма някаква патология на хранопровода и стомаха. Това все пак е от моята област - хирургичната. Проблемите с лечението и храненето ще решим съвместно с д-р Лазарова.

# 308
  • София
  • Мнения: 3 188
......Има ли възможност хернията да се премахне без операция?Чета за йога,някакви диетични режими в интернет.Какъв съвет бихте ми дали?В момента съм с грип и кашлям сериозно и го лекувам.Има ли опастност от напъването при кашлицата тя да се увеличи?

Лечението на хернията е оперативно. С времето хернията ще расте. След като се излекувате от кашлицата идете да Ви оперират.  Моят съвет е - не чакайте някой друг да вземе решение вместо Вас.

# 309
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте, синът ми сега навърши 6 години. От две-три седмици единият му тестис е уголемен. Той сам го забеляза. Казва,че не го боли. Досега не сме забелязвали с баща му проблем. Дали може да ме ориентирате къде и как може да бъде прегледан, ще се радвам, ако е възможно, от Вас? Доколко е спешно състоянието?
Да допълня, забелязахме го вчера по време на къпането. Днес сутринта е спаднал и двата са с еднаква големина, малки.

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 10:02 от Грушенка

# 310
  • Мнения: 174
Blagodarq za otgovora.Dneska me izpisaha ot bolnicata po slu4ai ostriq mi bronhiolit.Oshte kashlqm i go lekuvam.

# 311
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, синът ми сега навърши 6 години. От две-три седмици единият му тестис е уголемен. Той сам го забеляза. Казва,че не го боли. Досега не сме забелязвали с баща му проблем. Дали може да ме ориентирате къде и как може да бъде прегледан, ще се радвам, ако е възможно, от Вас? Доколко е спешно състоянието?
Да допълня, забелязахме го вчера по време на къпането. Днес сутринта е спаднал и двата са с еднаква големина, малки.

Не е толкова спешно. Най-вероятно е начално хидроцеле, за тях характерно е подуването вечер и спадането сутрин, когато водата се връща през едно малко каналче в корема. Доведете го при мен в Детския център на Токуда - всеки ден след 10.30 часа.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 188
Blagodarq za otgovora.Dneska me izpisaha ot bolnicata po slu4ai ostriq mi bronhiolit.Oshte kashlqm i go lekuvam.
Simple Smile

# 313
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много благодаря!

# 314
  • Мнения: 174
Мога да кажа , юе посъбрах смелост да отида.Страхувам се така е.Доста ми се събра.Сега седя вкъщи и си почивам.Дано по-скоро да ми мине кашлицата.

Общи условия

Активация на акаунт