Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 547
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 372
Здравейте доктор Оги.Аз ви писах и преди, бременна съм в 29 седмица.Бях на преглед и доктора каза, че имам хидрамнион, а за бебето постави диагноза атрезия на дуоденум(double Buble).Искат да вляза в болница, моля посъветвайтеме какво да направя.Имало опасност от преждевременно раждане,а ако се роди недоносено бебето няма да издържи операцията.Моля дайте ми съвет какво да правя.По принцип ходя в Пловдив и там искат да лежа в Патологичното отделение на Хирургиите.

# 346
  • София
  • Мнения: 3 188
Когато и да се роди операция трябва да се предприеме, ако общото състояние позволява.. Понякога такива бебета се раждат нежизнеспособни. Зависи от много неща. Идете в Пловдив, там в детската хирургия имат опит с такива деца.

# 347
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте д-р Бранков, видях че преглеждате деца до 18 годишна възраст. Възможно ли е да поемете и пациент на 33 години? Проблемът е постоянна диария с болки от 10 месеца вече и след посещение на редица специалисти все още без диагноза.

Само да допълня, че човекът спазва много стрикна щадяща диета и не си позволява никакво нарушаване. От време на време има слуз в изхожданията, а понякога (рядко - 3 или 4 пъти за тези 10 месеца) и кръв като кръвта е смесена със слузта, т.е. прилича на ярко червено желе (извинявам се за сравнението).

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 11:29 от mimike

# 348
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, в този случай аз не съм компетентен. Явно ви трябва сериозна консултация с интернист - гастроентеролог. Препоръчвам да се обърне внимание на панкреаса.

# 349
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте Д-р Оги,
На 6-г. ми момче бе поставена диагноза хидроцеле.
Чета в чуждестранни сайтове, че е възможно да се абсорбира течността от само себе си и че оперативна намеса се налага само, ако хидроцелето предизвиква дискомфорт или се уголемява.
Минаха около 1-2 месеца откакто забелязахме проблема, няма дискомфорт или болка, нито се уголемява.
Оставам с впечатление, че в България възможното решение (лечение) е само по оперативен път?
Какво е Вашето мнение? Има ли смисъл да се чака, да се наблюдава, задължителна ли е операцията?

# 350
  • Мнения: 8
Здравейте Д-р Оги,
Май месец миналата година синът ни бе опериран от ингвинална херния след поредното заклещване. От два - три месеца наблюдавам подуване малко под операцията, предимно когато малкия се напъва да се изправи, когато лежи по гръб, когато реве... Означава ли, че операцията не е била успешна и отново ли трябва да бъде опериран. На 1,6г е.
Благодаря предварително!

# 351
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте Д-р Оги,
На 6-г. ми момче бе поставена диагноза хидроцеле.
Чета в чуждестранни сайтове, че е възможно да се абсорбира течността от само себе си и че оперативна намеса се налага само, ако хидроцелето предизвиква дискомфорт или се уголемява.
Минаха около 1-2 месеца откакто забелязахме проблема, няма дискомфорт или болка, нито се уголемява.

Здравейте, това хидроцеле откога съществува? От раждането ли е, или се е появило по-късно? Казвате че не се увеличава, но не е ясно в какви размери е.
Изобщо такива разговори се водят лично. По принцип хидроцелето може да е вродено и тогава операцията е неизбежна, при условие че не се е разнесло към 1 година от раждането. Появи ли се по-късно, може да бъде признак на друг проблем - травма, начална херния и прочее.
Потърсете ме в Токуда.

# 352
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте Д-р Оги,
Май месец миналата година синът ни бе опериран от ингвинална херния след поредното заклещване. От два - три месеца наблюдавам подуване малко под операцията, предимно когато малкия се напъва да се изправи, когато лежи по гръб, когато реве... Означава ли, че операцията не е била успешна и отново ли трябва да бъде опериран. На 1,6г е.

Така не мога да преценя. Вероятността да се появи рецидив е много малка, но не е изключена. Много зависи и от хирурга. Ако желаете, доведете да видя детето.

# 353
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора!! Ще се свържем с Вас за консултация!

# 354
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз благодаря за мнението!

# 355
  • Мнения: 60
Здравейте! Как да спра повръщане при дете на 6 год.? Давах му прахчета натриев цитрат, но каквото пийне го повръща. Какво да правя? Моля помогнете!

# 356
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте! Как да спра повръщане при дете на 6 год.? Давах му прахчета натриев цитрат, но каквото пийне го повръща. Какво да правя? Моля помогнете!

Извнинете, но Вашият въпрос е много абстрактен. Никой не може да даде съвет без да прегледа детето и да разбере за какво става дума. Идете на педиатър.

# 357
  • Мнения: 60
Повръщането е от вирус, но това, което ни изписаха (прахчета натриев цитрат) не помага. Веднага щом го изпие и го повръща.

# 358
  • Мнения: 5 531
Темата е с друга насоченост,  но първо отиваш при педиатър. Можеш да даваш капки вомитусхл, има и свещички за повръщане. Можеш да направиш чай от мента или шипка. И да разтвориш натриевиа цитрат в кока кола.

# 359
  • Мнения: 1 091
Здравейте,Др Бранков!
Обръщам се отново към Вас за мнение и помощ.Преди близо 1 година дъщеря ми имаше едно доста болезнено изхождане.След което получи и фисура.След консултация с Вас и 2 месеца лечение фисурата зарасна.Но кошмара с изхождането продължава все така.Изпитва ужас от гърнето и тоал.седалка,за това сме все още с памперс.Изпада в паника,когато започне да и се ходи.Изпотява се цялата и става много червена и се започва един рев,докато не се изходи с много напъване.Да не говорим,че се изхожда почти права и изцяло стегната.Всичко съм и давала за разхлабване,но тя като се стиска ефекта е нулев.Вече не се храни и добре.
Въпроса ми е възможно ли е за 1 година да не може да преодолее страха си или се касае за нещо друго?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт