Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 568
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 188
Допускам, че операцията е направена некоректно. Възможно е да се наложи нова операция. Пишете ми на лични къде е оперирано детето.

# 451
  • Мнения: 530
Здравейте! Детето ми е на 4г. Случва се от време на време да текне кръв от нослето от едната ноздра, но за кратко, не  е обилно. Само попивам с хартия и спира. Тя често го чопли. Все пак на какво може да се дължи това нещо?

# 452
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Част и почитания, Професоре !
Лееко съм се сдухала ,казано на жаргон .Възможно ли е дете на  4години да има гастрит ? И какви могат да бъдат причинини за повръщане и гадене,без явна  причина ?
Госпожицата на 4г. е страшно болнава от как се пръкна , бронхити и пневмонии 5 лекувани  в болница.
Сега се случва нещо с нея .Преди 6 дни към 5 сутринта се събуди в повръщане - храна беше ,мъжа ми каза ,несмляна.Повръщането продължи до  момент в който остана  само плюнки .След това ,все едно нищо не се беше случило - тя е пухкава с апетит ,та  си ядеше и пиеше вода както обичайно .След три дни ,случката се повтори -събуди се ,бледа,направо ми сивееше  и се започна повръщане, само вода беше ,отново до момент в който единствено плюнки излизаха и нещо жълтеникаво .Няколко часа след това искаше да яде ,да пие , дивя- все едно , нищо не е било .Същия ден пуснахме кр.картина с диференцирано и  CRP - нищо на тях ,всичко нормално .
И така не повръща ,но ... както яде нещо ,спира ,казва ,че и се повръща ,изплезва език и чака  и така докато и мине. Също ,от миризми и става така .
Не зная какво  да мисля и не зная какво да направя .Моля Ви за насоки Sad .

# 453
  • София
  • Мнения: 3 188
Какво значи "както обичайно..." ? Дали лапа лакомо, не сдъвква храната, поема неподходящи храни....
Казвате че е пухкава - аз го разбирам че поема повече отколкото е нормално. Особено вечерно време.

Консултирайте се с детски гастро-ентеролог и диетолог.

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Здравейте!
Искам да попитам може ли да се прави проба Манту на бебе на 10мес,ако е с хрема и кашлица?

# 455
  • Мнения: 838
Здравейте, искам да получа повече информация за пълната упойка, която се прилага при операция на трета сливица, какви странични действия може да даде и какви са разликите с останалите пълни упойки, които се прилагат, сравнително по-силна ли е или по-слаба?

# 456
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, искам да получа повече информация за пълната упойка, която се прилага при операция на трета сливица, какви странични действия може да даде и какви са разликите с останалите пълни упойки, които се прилагат, сравнително по-силна ли е или по-слаба?

Отговарям принципно - няма по-силна или по-слаба упойка. Всичко се изчислява на килограм тегло. Комбинацията на анестетичните и аналгетични вещества се определя от вида и продължителността на манипулацията. Относно тонзилектомията най-добре ще Ви отговори лекуващият лекар.

# 457
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте, д-р Оги!
Синът ми е на 1 год.и 10 месеца, днес при смяна на памперса му напипах голяма бучка в ляво над слабините. По принцип е пухкав и си е издут на всякъде, случайно го натиснах. Звъннах на педиатъра във вторник сле 18.00 ще ни приеме. Според нея е херния, но е много твърдо за да е хирния. Опипах и тестисити уж бяха слезли, но не ги откривам, вэзмжжно ли е и двата да са горе в ляво, защото бучката е доста голяма за един.  Детето да не казвам голяма дума е жизнено, яде, изхожда се, само кэдето има много газове от две седмици.И  след 11 декември късно ли ще е за лична консултация с вас, защото съпруга ми го няма до тогава. Благодаря предварително за отговора!

# 458
  • София
  • Мнения: 3 188
Вашето описание е неточно. Къде са тестисите и дали има херния мога да преценя само аз, когато доведете детето на преглед. За консултация след 11 декември не е късно, не се притеснявайте.

# 459
  • Мнения: 267
Здравейте, д-р Оги,
имам близнаци родени в 35 г.с. Единият от тях е с крипторхизъм в дясно. Преди седмица навършиха 2 год. и наблюдаващият ни детски уролог ни каза, че няма за кога да чакаме. Насочили са ни към Пирогов, бихте ли ме посъветвали къде ще попаднем в най-сигурни ръце (ако мога така да се изразя), като лекар с многогодишен опит. Всички ни съветват, че там е единственото детско урологично отделение...

# 460
  • хасково
  • Мнения: 378
Вашето описание е неточно. Къде са тестисите и дали има херния мога да преценя само аз, когато доведете детето на преглед. За консултация след 11 декември не е късно, не се притеснявайте.
[/quote
Благодаря ви! Аз говорих с вас по телефона в понеделник сме при вас в 10.30 часа.

# 461
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, д-р Оги,
имам близнаци родени в 35 г.с. Единият от тях е с крипторхизъм в дясно. Преди седмица навършиха 2 год. и наблюдаващият ни детски уролог ни каза, че няма за кога да чакаме. Насочили са ни към Пирогов, бихте ли ме посъветвали къде ще попаднем в най-сигурни ръце (ако мога така да се изразя), като лекар с многогодишен опит. Всички ни съветват, че там е единственото детско урологично отделение...

Наистина само в Пирогов има детски уролози, но там също е и най-голямата в България детска хирургия. Ние също оперираме крипторхичен тестис.
Ако Вашият уролог е казал, че на 2 годишна възраст вече е време за операция, той греши. Операцията за този проблем по света се правят на 6-месечна възраст, защото след това тестисът започва да закърнява.

Впрочем аз вече работя в Токуда и също оперирам там деца с крипторхизъм. Оперирам ги на 1 годинка и скоро смятам да смъкна границата на възрастта.

Казано накратко - детските хирурзи имат по-съвременни схващания по този проблем.

# 462
  • София
  • Мнения: 327
Проф.Бранков,
Преди време по повод хидроцеле на сина ми бяхме на консултация при вас. Той е с множество вродени малформации,  хипопитуитаризъм,  недоносен с хипотрофия, съмнения за генетичен синдром и т.н. По повод ехография на коремни органи поради тежък запек,докторите видяха някакво притискане отвън на пикочния мехур и казаха,  че най-вероятно е притискане откъм червата, може би трупа фекална маса и в планов порядък да се види дали няма стеноза на червата. Тъй като сме от София и по повод хормоните се следим във Варна ( там го видяха), моля Ви насочете ме в София , при Вас ли да дойдем или да препоръчате някой? 
Благодаря предварително и хубав ден!

# 463
  • София
  • Мнения: 3 188
Препоръчвам Ви да идете при д-р Георгиев в Детска хирургия на Пирогов. Кажете му, че аз ви пращам.

# 464
  • София
  • Мнения: 327
Препоръчвам Ви да идете при д-р Георгиев в Детска хирургия на Пирогов. Кажете му, че аз ви пращам.
Хиляди благодарности, професоре! Бъдете много здрав!  Само да поясня,  че детето е на 4 години..

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 15:32 от lycia

Общи условия

Активация на акаунт