Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 296
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7
Здравейте проф.Бранков,онзи ден бях при вас (в четвъртък) със съмнение за липом (ако се сещате).И вие прегледахте казахте,че всичко е Ок,но аз съм ви подвела без да искам,че е в ляво,всички близки след като се прибрах всъщност казаха,че е в дясно.Но аз незнам от притеснение,паника или незнам какво още съм се объркала.Какво да правя?Да дойда ли пак ?Щях да ви звънна,но не ми е удобно да ви притенявам в събота

# 706
  • София
  • Мнения: 3 182
Аз Ви преглеждах едновременно и успоредно от двете страни на гръбначния стълб. Според мен излишно се тревожите, там опипах само натрупване на мастна тъкан. Ако желаете може да се прегледате на ехограф.

# 707
  • Мнения: 7
Благодаря Ви ! Щв го направя .

# 708
  • Мнения: 221
Здравейте, дъщеря ми е на 20 дни и педиатъра ни каза, че има ингвинална херния, но че е много малка и да чакаме да порасне? Трябва ли веднага да я водим на детски хирург да я прегледа или може да се изчака? За какво да следим, от какво има опасност? Задължително ли е операция?

# 709
  • Мнения: 752
Здравейте. Днес бяхме на контролен преглед при вас( с едно момченце сутринта) - казахте да мажем пениса на сина ми още месец с дипрозон, но тъй като често има гъбични инфекции, дерматоложката ни посъветва да ви попитам за едно друго лекарство Betnovat C вместо Дипрозон. То по- добро ли е или в нашия случай - да останем с дипрозон. В момента следя за инфекция ( че току що приключихме антибиотик)  и ако няма- започвам пак мазането? Благодаря отново!

# 710
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, дъщеря ми е на 20 дни и педиатъра ни каза, че има ингвинална херния, но че е много малка и да чакаме да порасне? Трябва ли веднага да я водим на детски хирург да я прегледа или може да се изчака? За какво да следим, от какво има опасност? Задължително ли е операция?


Детските хернии са вродени и се лекуват само с операция. При момиченцата в херниалния сак често излиза яйчника, затова извършваме операцията възможно по-бързо. Но бебе на 20 дни е много малко за операция.
Изчакваме да навърши поне 3 месеца и да направи 5 - 6 кг. Но има често заклещване, при което има опасност за яйчника, операцията се прави по спешност.

# 711
  • Мнения: 1
Здравейте проф.Бранков,
дали ще може да се консултирам с Вас във връзка със следния проблем: Синът ми е на 2г 4м и от 2-3 дни има кръв в изпражненията. Преди време се е случвало няколко пъти /2-3/, но педиатърката каза, че може да се дължи на твърди изпражнения и да следим за правилното хранене. Днес обаче се притесних, защото имаше кръв и слуз и в двете изпражнения през деня, въпреки че бяха кашести. Кръвта е по-скоро ярка, не е тъмна. Имаме направление за гастроентеролог. Дали ще може да ми кажете на какво се дължи, дали да се обърнем към гастроентеролога, или да потърсим хирург и проблемът спешен ли е - да потърсим ли веднага лекарска помощ?
Благодаря предварително!

# 712
  • Мнения: 221
Здравейте, дъщеря ми е на 20 дни и педиатъра ни каза, че има ингвинална херния, но че е много малка и да чакаме да порасне? Трябва ли веднага да я водим на детски хирург да я прегледа или може да се изчака? За какво да следим, от какво има опасност? Задължително ли е операция?


Детските хернии са вродени и се лекуват само с операция. При момиченцата в херниалния сак често излиза яйчника, затова извършваме операцията възможно по-бързо. Но бебе на 20 дни е много малко за операция.
Изчакваме да навърши поне 3 месеца и да направи 5 - 6 кг. Но има често заклещване, при което има опасност за яйчника, операцията се прави по спешност.

Благодаря Ви! А трябва ли да не я оставяме да плаче или нещо друго, за да предовратим заклещването?

# 713
  • Мнения: 752
Здравейте, съжалявам, че ви пиша отново. Скоро бяхме при вас, казахте да мажем синът ми с дипрозон...ами още не сме, защото той отново получи гъбична инфекция на пишлето....Има ли друг крем, който можем да ползваме въпреки гъбичките, (сега го мажа с Канестен  заради тях) ...или пак да чакам да минат и тогава да мажа с дипрозон. Не знам защо получава тези инфекции вече три пъти...Благодаря ви.

# 714
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, съжалявам, че ви пиша отново. Скоро бяхме при вас, казахте да мажем синът ми с дипрозон...ами още не сме, защото той отново получи гъбична инфекция на пишлето....Има ли друг крем, който можем да ползваме въпреки гъбичките, (сега го мажа с Канестен  заради тях) ...или пак да чакам да минат и тогава да мажа с дипрозон. Не знам защо получава тези инфекции вече три пъти...Благодаря ви.

Няма друг крем. Трябва да излекувате гъбичките.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф.Бранков,
дали ще може да се консултирам с Вас във връзка със следния проблем: Синът ми е на 2г 4м и от 2-3 дни има кръв в изпражненията. Преди време се е случвало няколко пъти /2-3/, но педиатърката каза, че може да се дължи на твърди изпражнения и да следим за правилното хранене. Днес обаче се притесних, защото имаше кръв и слуз и в двете изпражнения през деня, въпреки че бяха кашести. Кръвта е по-скоро ярка, не е тъмна. Имаме направление за гастроентеролог. Дали ще може да ми кажете на какво се дължи, дали да се обърнем към гастроентеролога, или да потърсим хирург и проблемът спешен ли е - да потърсим ли веднага лекарска помощ?
Благодаря предварително!

На първи етап гастроентерологът е добър избор. Ако той прецени ще ви насочи към мен. Аз смятам, че тази кръв е от цепки (фисури) на ануса.

# 716
  • Мнения: 316
Искам да споделя, че скоро посетих проф. Бранков, който избрах по впечатления от форума, и не сгреших - мил, симпатичен Лекар, с внимание към пациента (бях с талон по здравна каса, с предварително записан час). Дано има повече лекари като Вас! Благодаря!

# 717
  • Мнения: 278
Здравейте проф. Бранков!
Синът ми е н 7м и половина и е с левостранен крипторхизъм. Още в родилното отделение ни консултира хирург който каза, че за сега нищо не се прави, а се пристъпва към хирургично лечение на 2г и половина. Бихте ли ме посъветвали дали да изчакам до тогава или е редно да е по-рано оперативната намеса? Имаме желание да дойдем в София и да се консултираме с вас, в кои дни от седмицата приемате и как става записването на час?

# 718
  • Мнения: 14
Здравейте д- р Бранков, уважение и респект към труда ви. Имам син на 5 г и 6 м. и забелязвам, че пенисът му се накланя на ляво когато е в изправено положение (в ерекция имам предвид). Физиологичните си нужди върши без проблем, забелен е както трябва. Но въпросът ми е нормално ли е да е в една посока(на ляво клони). Иначе в нормално положение е както трябва симетрично изглеждащ.  Благодаря предварително.

# 719
  • Мнения: 9
Работя в Токуда. Запишете се в Детския център на 02 403 4948. Преглеждам от 10.30 до 13.30 всеки ден.
Здравейте мили майки от форума, реших да се представя официално. Често ме търсят по телефона и питат „Вие ли сте д-р Оги?”. Други искат директно да им запиша час за преглед.

Въпреки че моята визитка е в профила, позволете да се представя:
Аз съм професор Огнян Бранков, 37 години бях детски хирург в „Пирогов”, от които през последните 9 години бях ръководител на Клиниката. Сега от 4 години оперирам деца в хирургията на „Токуда”.
Когато бях в Пирогов имах добре организиран и обучен екип и извършвах високо специализирани операции. Сега в Токуда съм се ограничил до хирургични проблеми в ингвиналния район (херния, хидроцеле, крипторхизъм), кожни тумори вкл.хемангиоми, пъпни хернии, кистични съдови аномалии. В по-редки случаи правя операции на хранопровода или коремната кухина. Избягвам сложни случаи при новородени и кърмачета. Тях препращам към моя заместник в „Пирогов” доц.Христо Шивачев.

За връзка с мен давам мобилния номер - 0888 373 857
Записване за консултации в „Токуда” -  02 403 4948  или 02 403 4000
За преглед в „Зелената къща” – 0886 478 993

http://surgery.bg/article/pochti-godini-otdaden-hirurgiiata/1703 … /bc=891;283;17036


Вече поставих основите на детската хирургия в болницата "Токуда". Болницата е на високо европейско ниво. Строга организация, великолепен интериор, блестяща хигиена, прекрасни (и възможно най-добрите) специалисти. На много високо ниво е детският сектор - доцент Лилова и неонатоложката д-р Масларска. Същото важи и за всички останали специалности, касаещи детското здрави. И това всичко на едно място.

Няма място за сравнение с повечето други болници в София и България.

Общи условия

Активация на акаунт