Енгин Акюрек - преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” - Тема 214

  • 68 657
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 301
Маришка,майка ти го е сложила до снимките на децата си,а при мен няма други снимки освен на Енгин. Ако дойдеш в нас,веднага срещу теб е любимия образ ,който те посреща с обезоръжаващата си усмивка,след секунда изпитваш неописуема болка от страданието,което изразява лицето му. И всичко се сменя непрекъснато.Отварям телефона,нормалните майки виждат образа на децата си ,аз  на Енгин

 ooooh! ooooh! ooooh! Това ако не е някакъв вид майтап или ирония е плашещо!  Shocked

Но както казват в дизитата - вие си знаете!  Peace

# 31
  • Мнения: 4 966
Миле... не знам как да го обясня... вероятно, защото характерите, които ни разкрива, са така завладяващи, искрени, истински, многоцветни и толкова искрено показани... Той поставя душата на героя си на длан пред нас. Това ни разтърсва и омагьосва. Близките ни, които познаваме и с които контактуваме ежедневно, се стремят да опазят своето лично пространство. Рядко някой близък ще се държи така открито в ежедневието си дори и с най-близките си хора. Но затова едното е филм, а другото - живот... Само че човек е склонен да се привързва към тези, които са му открили душата си... А Енгин е направил точно това за нас в своите герои. Ето - ти си припознала свой син в неговия Керим. Ками е припознала някой друг в неговия Низипли и го обича също като свое дете... Аз припознавам себе си в неговия Мустафа Булут и го обичам така, както обичам себе си... Това е силата на таланта, на любовта... И тя предизвиква в отговор искрена обич у нас - като към най-близък човек, чиято душа сме опознали и приели за сродна по някакъв начин...



# 32
  • Мнения: 4 966
Маришка,майка ти го е сложила до снимките на децата си,а при мен няма други снимки освен на Енгин. Ако дойдеш в нас,веднага срещу теб е любимия образ ,който те посреща с обезоръжаващата си усмивка,след секунда изпитваш неописуема болка от страданието,което изразява лицето му. И всичко се сменя непрекъснато.Отварям телефона,нормалните майки виждат образа на децата си ,аз  на Енгин

 ooooh! ooooh! ooooh! Това ако не е някакъв вид майтап или ирония е плашещо!  Shocked

Но както казват в дизитата - вие си знаете!  Peace

Не е плашещо. Simple Smile То е просто израз на обич. И въпрос на разбиране кой как ще показва обичта си и към кого... И, естествено, че всеки знае за себе си. Simple Smile) За мен споделеното от Милка е мило. Аз, също като нея, обичам да съм заобиколена от любими образи. Когато ги гледам, се чувствам спокойна, да ги виждам ми доставя радост. Какво плашещо може да има в този акт?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 34 171


Марица, Милка - за декстопите сме си говорили и сме си ги снимали. Ето моя вкъщи. Интересното е друго:
Скрит текст:
Големият син ми казва, майко като ми звъниш на мобилния - излиза ми твоя Енгин. Аз го питам, е как така. А той - така, защото сме се аднали през фейсбука. Паднах от смях. Моите синове знаят, че той ми е третия син.

# 34
  • Мнения: 3 242
Здравейте, момичета, с извинение, че се включвам ни в клин, ни в ръкав, но още съм в старата тема, изоставам.  Simple Smile

Велияна, съгласна съм да стана като дамата от снимката, ако тренера ми е Енгин  Grinning

Скрит текст:

Елинор,  Hug за пръв път те виждам ядосана, защо ли не се учудвам?  newsm78

Алина, добре дошла  Hug Никой по-точно от теб не е изказвал дълбокото ми убеждение, че е голяма грешка да правим изводи за хората при информация, близка до нулата. Да съдим за човека по липсата му, заведения, дрехи...Винаги съм била и продължавам да бъда против определенията, базиращи се на смътни догадки: живее скрит - духовен, живее без да се притеснява от публичност - бездуховен.

Скрит текст:
Много се смях с вас, благодаря ви и за сериозните размисли и новини, и за хумора!
Отивам да наваксвам.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 966
Скрит текст:

Марица, Милка - за декстопите сме си говорили и сме си ги снимали. Ето моя вкъщи. Смешното е друго:
Скрит текст:
Големият син ми казва, майко като ми звъниш на мобилния - излиза ми твоя Енгин. Аз го питам е как така. А той - така, защото сме се аднали през фейсбука. Паднах от смях.Моите синове знаят, че той ми е третия син.


На моя десктоп са само незабравките, защото не мога да си избера любима снимка. Simple Smile)) Толкова много моменти с Енгин са ми в папката "любими", че е невъзможно да отделя само 1 от тях. Simple Smile) Затова пък незабравката ми напомня, че той си остава незабравим за мен - във всяко свое превъплъщение.



Скрит текст:
При мен интересното е, че синът не ревнува от Енгин. Ревнува дъщеря ми. Simple Smile)) "О, мамо, пак ли с тоя Енгин се занимаваш? Обърни ми малко внимание и на мен!" На теб, викам и, съм ти обръщала 28 г. внимание нон-стоп. Сега е ред на Енгинчо. Simple Smile)) Но макар и да ревнува, вчера, като беше на гости и разбра, че той ще снима нов  филм, се зарадва, че ще може да го гледа пак на екран. Такива ми ти работи. Simple Smile))

Навлезе трайно в домовете ни това момче. Но пък ние с радост го оставяме да ни гостува. Simple Smile



И не само в нашите. Simple Smile От РФ, пък и от цял свят мислят така за Енгин Акюрек.

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 14:50 от marytza

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 34 171
Скрит текст:

Марица, Милка - за декстопите сме си говорили и сме си ги снимали. Ето моя вкъщи. Смешното е друго:
Скрит текст:
Големият син ми казва, майко като ми звъниш на мобилния - излиза ми твоя Енгин. Аз го питам е как така. А той - така, защото сме се аднали през фейсбука. Паднах от смях.Моите синове знаят, че той ми е третия син.


На моя десктоп са само незабравките, защото не мога да си избера любима снимка. Simple Smile)) Толкова много моменти с Енгин са ми в папката "любими", че е невъзможно да отделя само 1 от тях. Simple Smile) Затова пък незабравката ми напомня, че той си остава незабравим за мен - във всяко свое превъплъщение.

Скрит текст:
При мен интересното е, че синът не ревнува от Енгин. Ревнува дъщеря ми. Simple Smile)) "О, мамо, пак ли с тоя Енгин се занимаваш? Обърни ми малко внимание и на мен!" На теб, викам и, съм ти обръщала 28 г. внимание нон-стоп. Сега е ред на Енгинчо. Simple Smile)) Но макар и да ревнува, вчера, като беше на гости и разбра, че той ще снима нов  филм, се зарадва, че ще може да го гледа пак на екран. Такива ми ти работи. Simple Smile))

Навлезе трайно в домовете ни това момче. Но пък ние с радост го оставяме да ни гостува. Simple Smile

Как ни викаха - ултраски. Това е отборът на Енгин и то в световен мащаб.

# 37
  • Мнения: 4 966


Бърка директно в душата. Умее го... Незабравим, изключителен, омагьосващ образ.

# 38
  • Мнения: 13 301
Как ни викаха - ултраски. Това е отборът на Енгин и то в световен мащаб.

Ултраси! Peace То не е много за гордост.  Thinking Аз имам друго определение, но ще си го запазя за себе си.  Laughing

# 39
  • Мнения: 4 966

Не съм виждала друг път такова единодушно одобрение от страна на феновете към екранната двойка. Спрягали са го с кого ли не, но Зейнеп, изглежда, им е най на сърце като избор. Не спират да правят колажи с лицата на двамата.



И клипът с фотокоментарите на рускините, въпреки, че едва ли ги разбират добре, обиколи света вече... Няма начин - направо като трейлър на филма си го гледат. Simple Smile) Кефят се на всичко, което свързва Енгин и Зейнеп в проекта. Simple Smile)

Даже не е руския, направили са друг. Simple Smile)) Мале... народът пощуря от щастие. Simple Smile)

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 15:17 от marytza

# 40
  • Мнения: 1 097

Маришка ,изобщо не мисли,че като слагам повече снимки на Керим,не  обичам другите му превъплъщения. Мустафа  е твоя територия,Низипли  на Ками.Съвсем не си въобразявайте,обаче,че ви ги отстъпвам.

Ето още нещо сладко.
А тези дето ги е страх и умират от смях ,вероятно са попаднали на грешното място,по грешното време.Ние ,еднакво мислещите,се чувстваме прекрасно тук. Часът и мястото на срещата ни не се променят - при Мариана 24часа в денонощието.






































# 41
  • Мнения: 4 966
Милееееее знаеш ти къде е хубавото - при баклаваджийчето. Simple Smile)) Ама и аз се настанявам при вас! Simple Smile)



Ние с Керимчо също обичаме сладко. Simple Smile)

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 34 171


От Engins Akyürek ve Altan Global Fans. Под снимката пише: "Ако преброиш всички звезди на небето, всички песъчинки в океаните, всички рози по света и всички усмивки, които някога са съществували, тогава ще добиеш представа колко много те обичам".
Скрит текст:
"If you count all the stars in the sky, all the grains of sand in the oceans, all the roses in the world and all the smiles that have ever been, then you will have a sample of how much I love you."

# 43
  • Мнения: 4 966
Скрит текст:

От Engins Akyürek ve Altan Global Fans. Под снимката пише: "Ако преброиш всички звезди на небето, всички песъчинки в океаните, всички рози по света и всички усмивки, които някога са съществували, тогава ще добиеш представа колко много те обичам".
Скрит текст:
"If you count all the stars in the sky, all the grains of sand in the oceans, all the roses in the world and all the smiles that have ever been, then you will have a sample of how much I love you."

И това - само от един фен... като го умножиш по половин милион, отбелязали се като такива само в Универсала... Ами че то си е цяла Вселена от любов. Simple Smile))



Заработил си го е с много любов и си е заслужил всяка частичка от нашата - към него.

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 15:30 от marytza

# 44
  • Мнения: 0
Добър ден.   bouquet

Днес  е прекрасен ден, зареден с много приятна енергия. Надявам се за всички да е такъв.   bouquet  bouquetю

Четейки темите, открих много красиви коментари и много поводи за усмивки. Не липсват и забавни коментари, които няма как да не предизвикат човек да се усмихне.   bouquet

Увлечена  от този заряд, слагам един закачлив коментар в  спойлера. Няма преки цитати, но е вдъхновен от различни коментари из предишните теми. Който е заинтригуван, нека надникне. Гарантирам, че ще е интересно.  Peace

Скрит текст:
В какъв свят живеем? Живеем в 2013 година на 21 век. 21 век е векът на технологичният бум и на неограничените възможности. Време на динамично развитие, в което всичко се случва толкова бързо, че единственият вариант  хората да са в крак със случващото се е просто да се забързат.Условията на живот се променят, бизнес климатът  се променя, технологиите, ,  климатът на Земята, околната среда ,архитектурата, дизайнът, модата,науката . И всичко е една постоянна адаптация към тези динамични промени.  

Преди 10 години никой не можеше дори да схване какво е Wi-Fi, какво остава да си представи, че ще може да се свърже със свои близки от парка „Заимов” в  София  в Ню Йорк хотел  „Плаза” само с натискането на един бутон.

21 век. Това е време, в което красивото се цени, не само вътрешното , но и външното. Може да е жалко, но в такова време живеем. А нима има нещо лошо в красивото?  Нима то не създава у нас привятно чувство и позитивизъм. Май казваха, че красотата ще спаси света. . Красиви сгради с още по-красиви градини, красиви хора, облечени в красиви тоалети.  Всеки е красив сам по себе си , със собственият си стил, собствени възприятия и усещания . А когато на лице е и вътрешната красота , тогава се получава истинска хармония.

21 век. Това е време  на нестихваща  конкуренция. За да си успял трябва не само да притежаваш високо образование, интелект и умения, талант, но и много други качества като остър ум, стратегическо мислене , комбинативност , креативност и редица други.

Но в 21 век да създадеш нещо красиво е скъпо. Бизнесът казва, че ключът към успеха е във виокото качество на продукта. Ако искаш ниски цени, трябва да съкратиш разходите, което неминуемо води до по-евтини материали, по-евтина работна ръа, по-евтина изработка. Което води до ниско качество. Но в 21 век хората са силно ерудирани и информирани, знаят за какво плащат и не се задоволяват с ниско качество. Така, че пътят е само един – високо качество, което неминуемо води до по-високи цени.

Продуктите на световни марки са скъпи. Мениджърите са наясно какво трябва да предложат на своите клиенти, за да оправдаят тези високи цени. Една крачка в страни и могат да се сгромолясат тежко, защото конкуренцията ще ги погълне само за ден.  

21 век. Това е време на поставянето на високи цели,  стремеж към професионален и личен успех. Всеки разбира щастието и успеха по различен начин, но всички се стремят към тях и е важното да ги имат.

21 век е векът, в който интелектът, успехът, парите,луксът, личните и професионални качествата,  вярата, религията, моралните устои, духовността  вървят хванати силно ръка за ръка. Може за някои да е парадоксално, но такова е времето. Нима Стив Джобс, който е създал “Apple” е бил ниско морален човек?  Да , някои хора биха си го помислили. Защото в техните представи е изключено да си мултимионер и да си морален, да имаш принципи и да вярваш в Бог. Направо е престъпно. Същото важи за Бил Гейтс , за Марк Зукенбург и др. . Покварени хора, затънали в пари.  Peace

21 век . Това е време, в което всеки ръководи сам живота си , свободен е да мисли и да изказва мнение, без да се притеснява. Това е време, в което е казано „Не” на ограниченията, на табутата, на цензурата.  

Това е време на полета на свободната душа.  Peace

А дали не сбъркахме? Може би живеем в други време? И тук идва забавната част.

Четейки коментарите назад оставам с впечатлението, че май сме сбъркали тотално и нищо не разбираме.

Цензурата и табутата може да изглеждат отминали, но това е само привидно. Ограничение, след ограничение. За това не можеш да говориш., онова  не можеш да правиш. Вместо да си увеличаваме кръгозора, май е по-добре да го свиваме. Свободата на словото и на собствено мислене е само абстрактно понятие, а човешките мисли са недоразумения. Различното мислене е напълно погрешно, защото то не обслужва статуквото. Нищо, че в 21 век , точно различното мислене се цени най-много, защото точно иновативно мислещите хора налагат стандартите.

Това да се стремиш към успех, богатство, хубав и уреден живот е престъпно, защото , ако си материално богат, то задължително трябва да си духовно ограничен, с нисък морал и ценности.

И тук се питам какво за Бога са мислели шефовете на големи корпорации, които са създали уникални продукти и са спомогнали за развитието на света. Какво си е мислел Бил Гейтс като е създавал Microsoft?  Та той в момента е мултимилиардер , оглавява всяка година статистката на „Форбс” за най-богатите хора в света. Нима не е знаел, че в 21 век е престъпно да си толкова богат, да си позволяваш лукс и разкош.Защото това пречи на това да си добър, мил, скромен, срамежлив и  миролюбив човек. Парите и лукса са ти размътили мозъка, покварили са ценностите ти Същото важи и за Марк Зукенбург , Стив Джобс и много други.

В модните среди положението е същото. Собствениците на компании като "Диор", "Шанел". "Долче&Габана", "Армани" и тн са просто едни бездушни материалисти, които преследващи славата и парите, не са познали най-сакралните добродетели на човешката душа.

Фактът, че хората по-горе изброени  са един от основните стълбове на световната икономика, променят дефинициите за търсене и предлагане и създават милиони работни места по света, даващи препитание и надежда  на толкова много хора , не е важен. Важно е , че живеят в лукс, ходят по ултра скъпи курорти и са се ояли в пари. Безобразие.  Peace

Тези хора всяка година се стремят да увеличават многомилионните си печалби, следвайки основни принципи на бизнеса, за да се разрастват, да подобряват качеството, да инвестират в нови технологии и създаването на нови уникални продукти, които ще улеснят живота на много хора, са се самозабравили. Малко ли са им милиардите, та искат още.  newsm78 Май са се запътили към Ада.  Peace

И тук е време да спомена Енгин. Знаем колко интелигентен, талантлив и удохотворен е той. Защо този човек си позволява да носи маркови дрехи, я по-добре да си пазарува от някой турски батак на най-ниски цени. Защото много пари са вредни. Е, това , че блузата му ще се скъса на третото пране, а дънките ще му пускат боя поне шест месеца са само подробности.Важното е да  запази скромността си, а ако носи дънки на „Boss” няма как да се случи, защото дънки на „Boss” носят само онези, които обичат да се показват и да демонстрират марките, които могат да си позволят.

Чудно е и защо има смартфон ? Нима не знае, че така обслужва корпоративните интереси на   олигархичните структури на Запада, лишени от ценности и морал, просто защото са си позволили да бъдат безобразно богати и  са били безобразно арогантни да си позволят да налагат нови стандарти. Това, че подобни хира влагат средства в изграждането на църкви , паралиси и са създали организации за даряване на средства , инвестират в строежа на училища в Африка и развитие на образованието там и плащат за лечението на болни деца по целия свят. Това пак са дребни подробности.

Ами колата му? Спортен „Мерцедес” . О. Ужас!!!  Crazy Пак поклонничество на чужди корпорации, пак излишни пари на вятъра  Това, че „Мерцедес” държат главни позиции на най-стабилните  автомобили в света, е просто смешна статистика. Peace  Хората, носещи скъпи, маркови дрехи и каращи скъпи автомобили, целят единствено да се покажат, да демонстрират. Т не могат да бъдат скромни и добродетелни . И се чудя защо Енгин кара „Мерцедес” . Я по-добре да си купи нещо по-скромно като „Фиат” или „Опел”, за да му отива на скромността . Както разбрахме, това да караш луксозна, скъпа кола и да си скромен са две абсолютно изключващи се понятия.  Peace

А не ми се мисли какво ще се случи, ако реши да си купи по-висок клас автомобил като „Бентли” и „Ягуар”. Тогава моралният му упадък е в кърпа вързан. Ще трябва най-малко по пет пъти на ден да ходи в джамия да се моли за спасението на душата си.

За домът му да не става дума- ако е скъпо и модерно оборудван , трябва да си посипе главата с пепел.

И защо се вози и спи на яхта? Наемането на яхта струва поне 5000 лири на вечер , че и повече.  
Малка справка как изглеждат яхтите отвътре.





А казват, че луксът е вреден за душата. Пълно разхищение и недомислие. О, каква суета.  Peace

Далеч по-добре щеше да бъде Енгин и приятелите му да си вземат една лодка с гребла и гребейки да стигнат до гръцкия остров. Но все пак и наемането на лодка струва пари., За да са напълно скромни, най-добре щеше да бъде да плуват дотам . Пък и калява здравето. Можеха да си правят почивки, плувайки по гръб.  Simple Smile

А ще питате за спането? Ами най-добре щеше да бъде да спят на плажа под звездите. Дори и палатка не им е нужна.  Peace

А Енгин тръгнал да наема луксозни яхти, да създава приятелства с богати бизнесмени, известни в турските медии, да кара скъпи „Мерцедес”-и  Боже, колко се е объркал. Crazy Crazy

Но може би и той като нас си мисли, че живее в 21 век и материалните блага не пречат на ценностите на човека, не неговото духовно израстване.А може би живеем в друг век?   newsm78

Исторически справки показват , че Нефертити и Клеопатра са мажели косите и тялото си със специални масла и са се гримирали, строяли са си красиви къщи и гробници. Че и всички след тях са правили същото.  Peace Стремежът освен към духовна, но и към физическа и материална красота, към професионални успехи, пари, богатства  са водили човечеството напред и то се е развивало.  Енгин е млад, модерен човек и с проникновението си е разбрал това.

Но  май има някакво тотално недоразумение в историята, май всички поколения са били сбъркани, включително и сегашното, чийто представители сме ние, както и Енгин.

И пак си задавам въпроса в какъв свят живеем?  newsm78 newsm78 newsm78 Не ми казвайте” Всеки си живее в свой собствен свят, както го разбира”. Защото разбира се, че всеки си изгражда свой собствен свят, но той е базиран, на общия свят,и времето  в което живее.  Peace

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 16:08 от alina_6

Общи условия

Активация на акаунт