Търся електронна книга - тема 4

  • 123 086
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 101
Здравейте!
Дали някой има на български "Под купола" та Стивън Кинг. От вчера си свалям сериалчето и разбрах, че има разлика с книгата.

# 316
  • Мнения: 60
Проблемът с достъпа до сървъра е интересен, но мисля, че решението е намерено.

Рещение 1. Независимо с какъв браузър работите, след като сте влезли в определена страница на темата, натиснете клавишната комбинация Ctrl+R. Това би трябвало да изчисти кеша, касаещ bg-mama и като натиснете линка в подписа, да получите достъп до сървъра.

Решение 2. Всеки браузър има настройки по отношение на кеша. Най-добре е тези настройки да се направят така, че браузъра винаги да се обръща към търсения адрес, а не да чете стара информация от кеша. Описал съм как става това за Интернет Експлорър в стр. 21 в текущата тема. Не съм специалист по Мозила и Гугъл Хром, така че потърсете съответните настройки и ги оправете. Ако някой сполучи - нека ги публикува.

Проблем. Ако не можете да се свържете със сървъра, вероятно има и една трета причина... От около месец насам БТК направи някакви преустройства и достъпа до IP-адреси, които се достъпват през техни рутери и други машинарии, стана направо ужасен. Ако по някакъв начин достъпът ви до Интернет минава през БТК, на този етап може и да не получите достъп до сървъра. Проучваме проблема (засегнатите страни са доста) и, при наличие на резултат, ще го обявим. Ако разбирате малко от компютри, можете да направите следния опит: отворете Command Prompt / DOS Prompt (черен досовски екран) и напишете ping retcom.net - съобщенията ще ви покажат какъв е резултата. Надявам се да ме информирате...

# 317
  • Мнения: 1
Някой случайно има ли „Разказвай с мен” на Хорхе Букай

Скрит текст:

# 318
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
http://www.chetecut.com/2013/07/blog-post_16.html

16.07.2013

ФБР впряга сили да затвори българската "Читанка"
Днес всички членове на АБК получиха по един имейл, сърдечно подписан от управителния съвет на Асоциацията, от който се разбра, че отново е предприета смешна борба срещу електронната библиотека "Читанка". Този път оръжието на Асоциацията е не просто „авторското право” a.k.a. злобата, а цялото ФБР, което щяло да помогне да се закрият тези измамници, престъпници и измекяри от "Читанка". Смях. Невярващ поглед. Смях. Буквално не знаеш да се смееш ли или да плачеш за книгоиздаването в България и неговата прекрасна Асоциация.


Мили български издатели, молим ви, прекратете този фарс! Проблемите на книгоиздаването в България са толкова много и толкова сериозни, че чак е жалко и смешно да се захванете с една електронна библиотека и да обвините нея за всичките си парични загуби, след като имате възможност да вложите всички тези напразни усилия в доста по-ползотворни инициативи, целящи развитие.

Ние нямаме издателство, но ако имахме, съществуването на "Читанка" щеше да ни радва, вместо да ни пречи. Да, нека се качват книгите на нашето издателство (и тук е моментът да споменем, че всички влизали и теглили от този сайт са наясно, че книгите от последните 2-3 години не се качват в библиотеката, въпреки че има такава възможност – това е факт, който никой, разбира се, не споменава) и нека ги теглят хиляди хора. Не, мили издатели, не губите пари от тези хора. Това са или читатели, които така или иначе нямат средства да си купят вашите книги, или такива, които имат желание да си ги купят, но ги изтеглят, за да проверят качеството на превода и редакцията, или такива, които ги прочитат в електронен формат и впоследствие ги купуват за собствената си библиотека или за подарък, носейки ви многократно по-големи печалби, отколкото ако не бяха имали възможността да ги прочетат или поне да прелистят електронния формат. Би било хубаво да се зачетете в изказванията на Паулу Коелю, който ще ви убеди по вашия начин, в цифри и суми, че т.нар. пиратство покачва печалбите ви. Все пак е покачило неговите. А ако не покачи и вашите, вината си е само ваша, значи прочетената книга е била прекалено безсмислена и зле направена, за да бъде препоръчана или въобще закупена.

И не, моля, не ни казвайте, че "Читанка" не съществува с идеална цел и не помага на четящи хора, които нямат възможност да си закупят книгите ви. "Читанка" помага и то не само на тях. Помага и на учащите. Повярвайте ни, все пак, ние допреди месец бяхме такива и прочетохме много книги, които не можеха да се намерят в библиотеката на СУ, след като ги свалихме именно от "Читанка".

Молим ви, не казвайте, че "Читанка" не спомага за това да печелите от все повече хора. Лично ние сме прочели десетки книги от виртуалната библиотека и впоследствие сме ги купили за себе си или за подарък. Нима това не е чиста печалба за издателите и книготърговците?

 Така че, недейте да пробутвате същите аргументи за затварянето на сайта, включващи обидни думи, като „престъпник” и забавни заплахи, като тази с ФБР.  Остава да извикате и агентите Джей и Кей от "Мъже в черно" да ви помогнат с извънземни сили в тази безумна акция. Единственото, което прави "Читанка" е нещо, което много от вас не могат да направят сами за себе си – води ви нови читатели (потребители!), кара все повече хора да искат печатните ви издания, разпространява съдържанието на вашите книги и го прави популярно сред доста повече хора. И ако сте достатъчно напредничави, няма да затваряте "Читанка", а ще работите за пълното й озаконяване. Подкрепете я, както тя подкрепя вас и то безплатно. Направете го, ако не за читателите си, то поне за собствената си изгода. Поне за това.

Искрено ваш,
Четецът

# 319
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Търся "Физика на тъгата" на Георги Господинов

# 320
  • Мнения: 47 996
Ох тук някъде имаше дадена валидна парола за флибуста и не я откривам...помогнете ми моля  Praynig

# 321
  • Мнения: 2 453
потребител: bgmamabooks
парола: 1111111111

# 322
  • Мнения: 60
По повод публикацията на Ysabell:

Какво става бе, хора? Пак ли ще се връщаме в средновековието...?  Какво пак искат от Читанката?

Тя е малко по-законна от всяка "законна" библиотека в страната, защото дори не прибира абонаментна такса на читателя. По логиката за затваряне на Читанката трябва да се затворят и всички читалищни, окръжни, областни и национални библиотеки - те нарушават авторските права по същия начин, по който това става в Интернет-библиотеките и, в частност, в Читанката.

Това си е чисто олигархическа акция - що да взема 10 лв., ако мога да взема 20 лв. - ако я няма Читанката. Те искат да вземат много пари, а сега вземат по-малко - т.е. вместо 500 млн. са взели 450 млн.; отчита се като загуба и се вземат мерки да се намалят загубите. В общи линии нещата с мобилните оператори обясняват всичко - "хич не ме интересува колко минути ще говориш, важното е този месец да ми снесеш 15 лв." - и почват безкрайните оферти...

Монополите ще искат да си останат монополи, защото в монополен режим печалбите са гарантирани и големи - всяко намаляване означава ЗАГУБА, въпреки, че печалбата пак е достатъчно голяма. Но те няма да го признаят - ще твърдят, че губят, въпреки че печелят, макар и по-малко. Има една стара приказка, господа монополисти - кое лакомо дупе не се е оакало?!?

Дотук исках да кажа, че книгопроизводството и книгоиздаването не са на загуба, просто печалбите им леко намаляха... И проблемът не е, че българинът няма да си купи книжна книга - просто има криза и въпросният проблем е там, а не в Читанката или друга библиотека...

То се вижда - монополите тръгват на кръстоносен поход срещу нас! И пак няма да успеят, както не са успявали и досега! Минахме през АКТА, да видим сега какъв акт са ни приготвили...

Каквото и да са ни приготвили, обаче, пак няма да им се отвори парашута. Аз имам огромна колекция книги на компютъра си, вероятно всички вие също имате. Все ще има кой да сканира, кой да редактира и т.н. Въпросът е да се намери интерфейс за размяна на това, което имаме. И ще го намерим! Може да е по по-сложен начин, но ще стане...

Мамка му, тия вече ме ядосаха и ще измисля такава шашма, дето няма да могат да я пипнат с пръст. Ако затворят Читанката, ще си отворят голям кахър с мен - познавам много добре авторското право и ще ги боцна там, където не очакват...

Пфуу-у, омерзен съм... Все си мислех, че в тая държава има поне малко демокрация... Нъцки! Нюню! Или каквото ви дойде на акъла... Ама няма да се предадем - като се казва "Не се гаси туй, що не гасне!"

По отношение на решението ще цитирам първоначалния си подпис в сайта: Нема начин да нема начин! Ще намерим начина, момичета! Напук на всички!

Просто започваме да работим по въпроса...

# 323
  • София
  • Мнения: 690
Знам, че книгите на Елиф Шафак доста се търсят и днес с радост видях, че вече се предлагат в epub в biblio.bg. Искам да подчертая, че не рекламирам сайта и никога не съм пазарувала оттам, но може би, като ми остане време за подобна литература, бих си ги купила.
И, да, признавам, че понякога си купувам електронни книги от amazon, но и от български онлайн книжарници, ей така - за разкош, а и защото искам да насърча издаването на повече нови е-книги.  Peace

Сега видях, че и в хеликон ги има...

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 01:18 от Bordeaux

# 324
  • Мнения: 108
Търся Between the Lines от Jodi Picoult & Samantha van Leer.
Скрит текст:

# 325
  • Мнения: 1 179
Знам, че книгите на Елиф Шафак доста се търсят и днес с радост видях, че вече се предлагат в epub в biblio.bg. Искам да подчертая, че не рекламирам сайта и никога не съм пазарувала оттам, но може би, като ми остане време за подобна литература, бих си ги купила.
И, да, признавам, че понякога си купувам електронни книги от amazon, но и от български онлайн книжарници, ей така - за разкош, а и защото искам да насърча издаването на повече нови е-книги.  Peace

Сега видях, че и в хеликон ги има...

Друга онлайн книжарница с богато съдържание на е - книги е Мобилис.

# 326
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 426
Дали на някой му се намира "Страната на сънищата: Кралска кръв Кн.2" на Юлия Спиридонова във формат различен от ПДФ?
Освен това да попитам как търсите в Рулит? Аз нищо не мога да намеря с търсачката и се налага всеки път да гледам книгите една по една, а това отнема много време.
eто тук я има само за 6лв

# 327
  • Мнения: 3
Здравей те
Моля някой да ми прати книгата "Харем" ако я има.
Благодаря предварително.
tleonidova@abv.bg

# 328
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272

Мен също много ме дразнят с това. Ако това се прави от издателствата трябва да знаят че приходите им намаляват не само защото хората купуват по-малко книги, но и защото все по-малко хора четат книги. И колкото по-неграмотно става поколението толкова повече ще намаляват техните продажби. Читанка е сайт създаден с толкова любов към книгите и знам че ако пак се случи и я съборят почти сигурно е че за 2 часа ще се вдигнат поне 5 огледални копия. Ще трябва да освободя място за да сваля един нов архив - за всеки случай  Simple Smile

# 329
  • Мнения: 0
Някой ако има поредицата Реликвите на смъртните в електронене вариант ще съм му много благодарна ако ми я прати на имейл:hrisipalahanova@abv.bg
Благодаря предварително Grinning Laughing

Общи условия

Активация на акаунт