АВГУСТинче за море се стяга, но майка му от форума не може да избяга - 30

  • 25 033
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
Здравейте!
Много се радвам, че ви е допаднало предложеното от мен заглавие  bowuu Hug и вече 4 страници сте изписали докато се включа  Laughing Ама и аз си имам такива дни...като зарежа компютъра и въобще не се сещам за него, но...затова пък има дни, през които сме като срастнали  Mr. Green

За хранителния режим какво да кажа: 5 основни хранения и между тях понякога има и плодове, и солети, и пръчки; но има дни в които са си само основните хранения. А те са:
около 5.00 часа - 210 мл АМ
           9.00 часа- попара или кус-кус и др.
           13.00 часа - ядене от кухнята
           17.00 часа - крема от кухнята
           21.00 часа - 210 мл АМ
Има една особеност обаче при обедното хранене  Laughing Елица вече си има вкусови предпочитания и не винаги си хапва с удоволствие манджите. Но...затова пък много обича сирене. Винаги отрязвам едно парче в чиния, забождам с виличка и подавам в устичката. След сиренцето и лъжичката с манджата минава  Wink А веднъж менюто беше рибена супа и  агнешко рагу - ами нито едното, нито другото хареса. И аз като Виктандея тогава я нахраних с хляб и сирене. Само се чудя, като тръгнем по почивки дали ще трябва да нося кутията с изкиснатото сирене с нас  Mr. Green

Момичета от Варна, датата за срещата ни наближава  Laughing Да обсъдим часа на срещата, за да може Виктандея да резервира заведението. Преди обяд ли да е или следобед? Лично аз клоня към следобедния час. Хем ще имаме достатъчно време да пристигнем, тези които ще пътуваме от друг град; хем и следобеда предполага за по-продължителна среща  Laughing  Примерно след 16 часа. Кажете и вашето мнение.

Биби, ами ти си само с 3 месеца по-голяма от мен  Simple Smile Мислех че си 80-82 набор някъде, определено и ти младееш  Grinning

# 61
  • Мнения: 16
Благодаря за темата, Блонди и Захариева  Hug Hug
СамиМами, и аз забелязах, че като казвам рязко "Не" малката се стряска, но с пляскането първо не е така. Даже после почва да ми се смее като й кажа "Не" ooooh! Но имаме напредък, поне вече не ходи до шкафчето, на което си прескрипва пръстите  Whistling
Месечинке, одеве забравих да ти кажа, че снощи ви сънувах с Борко  Mr. Green Беше дошла с препарата от Лидл за мухъл, че имахме на външната страна на жилището и да го махнеш, а аз пазех Борко и му дадох филия хляб. После ти казах- Виж, как хубаво си яде филията, а ти набеждаваш детето  Laughing
Койчева, не е смешно, ама как готино си ги нарисувала  Laughing Дано да няма нищо притеснително  Hug
Ивка, прекрасна е Велито  Heart Eyes
При нас храненията са доста  Mr. Green
 9.00 - 1/3 банан
10.30- кускус с КМ
13-14- зеленчуци или каша( мляко с бисквитки, вече не давам готовите млечни каши) зависи какво имам предвид за готвене на нас. Ако става за нея давам каша, ако не зеленчуци/месо...
вечерята е към 7.30 и след тва има 2 кърмения.
Между всички яденета има кърма  Peace
Айде, отивам да се мъча да спя, нещо не ми се дреме.

п.с. Лино ти искаш ли да се присъединим към подаръците, ще си разменим ние?

# 62
  • Мнения: 0
Койчева голяма си скица Grinning. Не съм чувала за такъв симптом,по скоро има придръпване,това е от цоцалчето,но иди се прегледай никой няма да те изгони.
Блонди като разказваш за вашата съседка се сетих за една наша съпруга на мастит архитект.Та точно до тях има една много симпатична баба на 80 години,много жилава и готина и въпросната дама отишла да и поиска корито да си перяла някакво одеало.По едно време бабата излиза и гледа одеалото накиснато и коритото сложено пред входната и врата тя да го опере. Това беше най-наглото иначе и тръсва 2 кофи домати да и прави лютеница и прочие,имат едни големи песове,които и ядят кокошките и те и дават компенсация 5 лв или половин кекс.  Shocked
Коралче хубаво си описала дупките Simple Smile,такива сме. Иначе едва ли ще стана веган Crazy то това и месце може да суши.Иначе аз харесвам вегански бонбони и крекери и правя като някакъв по-здравословен заместител. В крекерите се слагат сушени домати. Досега на слънце съм сушила разни неща-моркови,пащърнак,бамя, домати ,плодове и съм много доволна.
Белведере прическата е хубава,но ще ти е мъчно за косата.
Бейбито нещо е пощръкляло тая вечер,събужда се през 5 минути става гледа нетрезво,обляга се на стена пробва да спи седнал пада ,става хвърля се върху мен и пробва да спи отгоре ми Shocked За пръв път ги върши такива.

# 63
  • Мнения: 28
Хайде скромен запис от мен  Blush Благодарности за темата   bouquet
Ние сме в Бургас. Малкото не се спира, обикаля и пълзи навсякъде. Като не може да докопа нещо започва да ми се кара, но съм го оставила сам да се оправя. Все още обаче не иска никой друг да го вземе, освен аз или ММ. Вкопчва се в мен, онзи ден дори за гушатa ме дърпаше само и само да не го дам на баба му. "Дъвче" сам бисквити и краставици, голям кеф му е!
Бобърче, съжалявам, че досега не ти се обадих, ама все по задачи тичаме и не ми остава време. Как си с времето тези дни? Ще успеем ли да се видим? Ако има и други желаещи бургаски мами, може да спретнем една бебешка среща  Peace
Относно храненията, и ние сме с 4 на ден, като две от тях са все още само на кърма - сутрешното и вечерното. На обяд яде някакво пюре, а следобяд - каша или напоследък давам от дуетите на Хип с йогурт. И двете яденета по около 200гр. Скоро ще дам и кисело мляко ... с нашите си бактерии Simple Smile
ВТД, като чета каква е скица Дейката, хич не се учудвам, че може да е свалила от теглото си. Охо, и филийки ядете вече. Браво!
Сами, и аз мия бебешките неща с нашето си веро. Преди ползвах препарата на Бочко.
Месечинке, Ивка, ще се научат да дъвчат мъниците, няма къде да ходят. Те си знаят най-добре кога  Hug
Еее, Ивка, чудна е малката сватбарка  Heart Eyes
Пейпър, да ти е жива и здрава майчето   bouquet
Биби, на коя дата си родена, че и аз се водя средата на декември  Party
Диди, Бюти, много е хубаво това с размяната на подаръци. Ще мисля дали да се включа, че все пак не съм от много редовно пишещите ... но се сещам като ви четях по време на коледните подаръци, голяма емоция си е!

# 64
  • Мнения: 20
Попи,това все едно аз съм го писала за Явор. С тая рязлика че не е само тази вечер а по принцип и съм адски изтощена. През деня няма какво да ме измори но липсата на сън ще ме довърши... Tired

# 65
  • До морето
  • Мнения: 7 135
Еееее, какво направихте вие - на Диди кутията за ЛС  е пълна  Laughing Диди, айде чисти, че да не остана без подарък  Whistling Отивам да дам на Сами овесени ядки за първи път, после ще докладвам

# 66
  • Мнения: 10 920
Добрютруу,

хайде не се стряскайте толкова от полетите, вечерни или не. Да, не е както като бяха на 4 месеца, ама и сега се изтрайва, номерът при нас беше да има храна и като се размрънка изваждам. Най-много време печели цяла ябълка, да си ръфа, половин час може така Simple Smile На мен най-трудно ми беше, че бях със слинга, който искат да свалиш на проверката за сигурност и после някой трябва да хване маймунката, за да мога да се вържа. Ами в едната посока се сетиха и ми предложиха да го вземат, в другата просто им го връчих на служителите  Whistling не ми го върнаха преди да съм готова  Joy В самолета беше катерене по мен, закачане с хората отпред и отзад, хапване, сукане (изобщо не ми пука кой е до мен, на излитане и кацане е важно детето да преглъща), по някое време и дрямка. Минава, да не е песен, ама се издържа Simple Smile

Една манджа не мога да сготвя като хората с тази невъзможност да включвам печката. Намирам рецепти за котлона, но някои от нещата, за които съм напазарувала като част от седмичното меню не могат на котлона...

Маймунката беше същият тази нощ, много неспокоен сън, седнал, легнал, върху мен, до мен.
Беше ме страх да не съм му предала моето неспокойно душевно състояние, но дано е било пълнолуние или нещо такова Simple Smile
Скрит текст:
Бях се зарекла да не търся подробности за онзи изверг, който си влачил кучето, но вчера по случайност попаднах на подробности и с цялата си глупост ги прочетох. Направо съм болна и ми е адски гадно, само това ми  е в главата и пред очите. Реве ми се, абе ужас.

Последна редакция: пт, 05 юли 2013, 08:13 от Ули

# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Месечинке, одеве забравих да ти кажа, че снощи ви сънувах с Борко  Mr. Green Беше дошла с препарата от Лидл за мухъл, че имахме на външната страна на жилището и да го махнеш, а аз пазех Борко и му дадох филия хляб. После ти казах- Виж, как хубаво си яде филията, а ти набеждаваш детето  Laughing
hahaha hahaha hahaha hahaha Ох, ще падна, разхили ме докато си ядях сандвича Joy
Попи,
и Бобо прави нещо подобно, буди се, сяда и гледа замаяно, обаче после като разбере, че не може да заспи прав и ревва Whistling
Диди,
и аз пробвах да ти пиша, но не успях, писах във ФБ, но и тук да кажа да ме добавиш в списъка.
Ули,
Скрит текст:
аз умишлено не гледах и не търсих информация за онзни, защото откачам, ако някой малтретира животно. И на филми и книги ако убият куче или котка ужасно ми домъчнява, какво остава в случая... И тоз изрод ако не го осъдят ефективно при наличието на толкова свидетели не знам.

# 68
  • Мнения: X
А така, Дидиииииииииии немаш место  Joy Joy
Този тъпак с кучето е с пловдивска регистрация, ще го смачкам  #Cussing out #Cussing out
За подаръците да си кажа моето лично мнение - не че съм харесала кво да подарявам  Mr. Green ама миналия път ми се струваше, че имаше доста хора, които бяха надвишили т.нар. лимит от 20 лв, което всеки си преценява разбира се, ама според мен не е важно кво ще подариш, нито някой ще забогатее повече с една дреха или играчка - важното е, че дори детето да не си играе с тая играчка след години като ти се мерне някъде и ще кажеш: ейй, това ми е от Месечинка от форума примерно  Party Party пък то като сметнеш лимит 20 лв, ама като купиш картичка, плик и платиш доставката и си става сумичка  Blush та един вид и аз не знам кво исках да кажа  Joy Joy

# 69
  • Мнения: 10 920
По-добре, Месечинка,
Скрит текст:
аз съм същата, много ме натоварва насилието над животни психически (всякакво насилие така или иначе). А за тия свидетели не ми се говори  #2gunfire така да са измити мозъците, че вместо да направят нещо да помогнат, те снимат. Прави ми все по-силно впечатление този феномен, не само тук, а и в други ситуации.
За едно наистина уважавам Иван Костов и това е, че навремето спомогна приемането на закона за защита на животните, направо го пиша негова заслуга.

Бюти, аз те разбирам Simple Smile Аз все още се чудя дали да участвам точно по тази причина, но сигурно ще, такъв кеф е да избираш подарък  Grinning

# 70
  • Мнения: 41
Добро утро,

изпих кафенцето, хапнах си закуската и сядам да ви понапиша туй онуй Simple Smile тук започнаха жегииии, много ми е горещо Simple Smile А вчера понеже съм луда, но ми беше дошла много сила, направих супер трудни упражнения и днес имам мускулна треска, мдам така е то, квото сам си направиш... нали знаете Simple Smile
Белверде, мерси за успокоението, но тук не съм си взела ни една стара малка дрешка, която да пробвам, само едни стари бански, ама те са си елестични и без това, така че освен да си купувам дрешки 1 номер по-малки и да им се радвам като започнат да ми стават, ако въобще започнат да ми стават Simple Smile

дребният днес се излюпи в 5:30, удържах фронта до 5:45 и станахме... Simple Smile ММ си беше легнал в 2 и сърде не ми даде да стоим с дребния при него и да го доразбуждаме Simple Smile пък аз си легнах с малкия в 9:30 Simple Smile кеф, ама пак ми се спи де Simple Smile

Ули,
Скрит текст:
казваш за свидетелите защо не са помогнали, и аз се чудя, защо хората не помагат, когато видят, че се извършва неоправдана жестокост спрямо животно или човек. Не знам, аз не знам дали бих помогнала също, защото най-много да си отнеса боя, виж ако ми е ясно че съм по-силна от насилващия, веднага се пускам, ама ако срещу ми е някакво момче 220 см и без врат, какво да помагам и как, най-много да се обадя в полицията, а и съм жена, това е мъжка работа Simple Smile Ако са децата, които не помня кой беше казал, че ритали някаква котка и шамари бих раздавала...Та ако и другите са като мен, аз си го обяснявам с инстинкт за самосъхранение. А за изрода с кучето, също не съм гледала нищо, че после ме чакат кошмари.

Попи, дай малко повече инфо за машинката Simple Smile колко време суши, колко място заема Simple Smile една от любимите ми кулинарки джинджър кукис и тя има такава машинка, ноооо тя вече е веган, така че гледам само старите й рецепти Simple Smile)

Тефи, радвам се много, айде излизай съвсем да ти гледаме хубавите краци на снимки с младежа Simple Smile

Фери, звучи много яко, по-често подобни разнообразни събития ти пожелавам Simple Smile

искам и аз в размяната на подаръци, но съм в чужбина, така че ако не ви се праща до тук ще ви разбера  Rolling Eyes Embarassed Simple Smile)

айде ставам, че малчо днес е особено много гушкав....

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 614
Е, поне психически ме настройхте  за полета. Аз разчитам на сукането, та да му е заета устата Mr. Green. А и каката ще помага.
Попи,те пък поне цял кекс да й дадат Whistling
Аз пък не разбрах, Бюти newsm78. Т.е да няма "изхвърляне" ли?
Хриси, с удоволствие ще дойда на срещичка

# 72
  • Мнения: 10 920
О да, Коралче,
Скрит текст:
абсолютно съм на мнение и аз, че се намесваш само ако си сигурен, че можеш да направиш нещо, но иначе не правиш снимки, а се обаждаш на полицията и търсиш някой, който да помогне. Това имам предвид. Да и снимките са важни, доказателства и т.н., но просто напоследък някак имам чувството, че сеирът е най-важен, затова. Ама разсъждавам си. На мен ЛМ само ми се кара, защото аз тръгвам да се разправям веднага и той все ми вика, мисли и преди да се намесваш търси на кого да се обадиш, на лицата, които трябва да се намесват.

# 73
  • Мнения: 21
Привет, моичета!  Hug

Завърнахме се от Хисаря, не че си починах там. Важното е, че на Дани му беше забавно  Simple Smile

Гледам за хранене говорите и аз да кажа:

сутрин - мляко или попара, кус-кус и т.н. с масло и сирене
към 10ч. - плод
обяд - ястие от ДК или домашно
към 14ч.- мляко
към 17ч.- десерт от ДК или млечна каша
към 20ч. - супа
към 22ч. мляко

Грамажите са различни, обикновено си изяжда всичко, което съм приготвила. Дори като се храним ние пак иска, ама тогава го залъгвам с коричка хляб или плод/зеленчук

Идеята за подаръците е чудна, този път и ние ще се включим  Peace Само Диди да си изчисти кутията  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 484
Еее, Захариева, ще те черпя, много ме подмлади Simple Smile Сега остава и кг да сваля и съвсем ще стана млада мацка. Много свалят от годините килограмите, ама е трудно. Blush Вие с какъв спорт сте се занимавали с мъжа ти, казвала си, че сте активно спортуващи, нещо профи или така просто за тонус?
Фери, според мен не пречи да си му даваш парченца. Нали и пюретата след 8 мес. не са гладко пасирани. И аз му давам чат-пат парченца.
Койчева, отиди на лекар, нищо не ти пречи, ще чакаме да кажеш после! Но ако се опасяват от нещо, може да те пратят на мамограф, а това ще е противопоказно за кърменето.  Hug
Блонди, абе то и аз не разбирам много, но понеже Захариева добави белверде в групата, всъщност разбрах, че може не само админите. Черношоколадово-сладоледената ти диета е дори здравословна. Simple Smile  
Тефи, хайде на среща, това много помага да бягаш от дупките.  Hug
Хриси, 16.12. А ти?  Simple Smile
Ули, вие къде пътувахте? Аз мислех, че си била в дупка, защото ти пишеше, че нямаш желание за писане.
Макароните с какво им ги готвите, както и кус-куса? Аз кус-кус досега само с масло и сирене съм давала. Обаче гледах няколко клипчета с макарони в групата  Laughing
За изтриването на някои момичета - поне тук им обяснете или им копнете написаното в групата, защото ето че те питат тук защо са били изтрити...
И да се похваля - имаме си зъбчееее! Много му се радвам, днес му е 3-ти ден, ама исках да съм сигурна!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт