Отговори
# 15
  • Мнения: 0
  Добро утро момичета.Благодаря на всички за подкрепата, Може би на следващо такова изказване ще събера сили
да отговоря но на това блокирах.При нас днес го дават слънчево и топло.Стягам чантата за пикник и като се сабудят мъжо и детето марш из поляните.Пожелавам на всички ви хубава и приятна събота.  bouquet

# 16
  • Германия
  • Мнения: 327
Благодаря за пожеланията! Партито мина много добре,децата се наиграха на воля,изядоха невиждани количества торта и кухен,навикаха се колкото могат,натичаха се.Добре,че моята приятелка беше до мен за подкрепа.Времето беше страхотно.След 15ч такова слънце пекана,че ум да ти зайде.Това беше четвърото поредно парти за сина ми-празнувахме в България,след това в детската градина,след това с роднините и вчера с децата.Не мога да гледам вече торти гумени мечета. Mr. Green
отивам да пазарувам за грилен днес следобед.намерих в руския магазин холцфелерстейк за 2,99 кг,накен кам за същата цена и чушки за 90 цента!
Лек и слънчев ден!

# 17
  • Мнения: 1 334
Запис и от мен. Сбъдваща,   bouquet за темата.
Големи палавници са дечурлигата, това е повече от ясно, да не ви правят впечатление подхвърлянията от непознати.

# 18
  • Мнения: 0
 Embarassed С много закъснение да почерпя вече сме на 3! Но с гости знаете как е....
На всички имали повод за радост-честито! На всички имали Рожденни Дни-да са ви живи и здрави,да ви радват много!
Приятна почивка на всички.

# 19
  • Мнения: 0
 EmbarassedИсках да кача снимка,но явно не съм...Моля ви,кажете как става  Embarassed

# 20
  • Мнения: 468
Хелоу, мацки, имате ли допълнит. зъбни застраховки? Има ли някоя от вас опит с Asstel (партньор на payback)?
Въпросът е обсъждан, но питам за пресни мнения, oпит и впечатления  Wink

Иначе, Ася, аз  Mr. Green ходя на музикални групи - за мъниците е супер, отговаря на възрастта, сладки песнички, ритъм, запознаване с инструменти, ала-бала... В групата на голямото ми дете (3г.) виждам, че тематиката и подходът “растат“ с възрастта.
Ако нямаш др. ангажименти - не се колебай, записвайте се  Blush

# 21
  • Мнения: 58
Добро утро, мами!

Минавам да се похваля, че с мъжо сме горди собственици на unbefristet разрешителни за работа  Simple Smile. Две седмици дебна пощата, а той ми вика - не се хаби, преди датата няма да дойдат. И странно или не, пристигнаха точно в деня, в който изтече старото разрешително. И с кола се сдобихме  Simple Smile. Броим си дните до отпуската, на 25-ти живот и здраве поемаме към България.
Днес стягам багаж на щерката, утре заминава на 5-дневна екскурзия с класа. Много ми е притеснено, както и на нея, за първи път ще се отдели за толкова дни без нас в Германия. Надявам се всичко да е наред и да се прибере доволна и щастлива.
В петък една лелка ми записа номера на буса, щяла да рапортува в полицията, че съм спряла на тротоара  ooooh!. Сега чакам честитка оттам. Нямах друга алтернатива, събирам поща от един филиал и трябва да спра или в кръговото, или на тротоара. Какво мога да направя... Спретна ми един панаир, после като отмина и един мъж, немец, ми вика - не й обръщай внимание, тия пакети как да ги вземеш, все някъде трябва да спреш. Имам табела на буса, че карам за Deutsche Post, полицаи са ме виждали много пъти да спирам на забранени места, но досега не са ми правили проблем. Ще видя какво ще стане.

На патерички да са живи и здрави рождениците! И всички палави хлапета!

Спокойна неделя на всички!

# 22
  • Мнения: 3 880
Ще видя какво ще стане.
Нищо няма да стане, спокойно Simple Smile. Даже и да получиш нещо ще го опровергаеш в полицията, все пак си била на работа, а не си спряла за каф там. Щом няма друга възможност нищо няма да ти направят...
Честито ви нови придобивки Simple Smile

Ние снощи правихме ежегодния Хаусфест със съседите. Баницата, която занесох я ометоха още топла, ама и аз я бях направила порядъчно мазничка, без да броя калориите- като за чужди хора Mr. Green
Комшийката-туркиня обаче обра точките- беше направила 5-6 неща, все по мой вкус Laughing и един хладилник с бира имаше- какво му трябва повече на човек Wink Mr. Green

# 23
  • Мнения: 468
 Joy и аз за чужди хора не броя калориите, ха-ха, то било всеобща тактика  Joy

дидка, споко, няма нищо да ти направят. едно че все някъде трябва да спреш, и второ - ти си спряла за кратко. не за половин/цял ден.
честито ви возило и решени формалности!

# 24
  • Мнения: 58
Бибе, Ида, благодаря ви, успокоихте ме  Hug. Спирането наистина е за кратко. Имам точно 6 минути да паркирам, да вляза до филиала, да взема 1 количка с пакети, да ги претоваря в буса, да върна количката и да тръгна.

# 25
  • Мнения: 1 322
Момичета, пътували ли сте с неделните полети на Райън от Пловдив до Франкфурт с малки деца? Доста е късен часът на полета (21.25-23h) и понеже летим едва за 3-ти път някак си не мога да преценя това плюс или минус е  Embarassed .
От една страна малкия вероятно ще заспи в самолета и няма да мрънка по време на полета, но пък като пристигнем как ще нося него и 2 сака ръчен багаж.....
/п.п. Живеем на 260 км от Франкфурт, т.е. имаме още към 3 часа път с кола до дома/

# 26
  • Мнения: X
Пътувала съм, даже сама с трите деца съм пътувала, септември пак се връщам от Бг с неделния полет на Райън и с трите деца сама. Будя при кацане, дечурлигата са на собствен ход и си дърпат собствените куфарчета ръчен багаж. Нито съм Рамбо, нито Супермен, не нося деца навършили 3 години и толкоз. Принцип, който децата знаят, част от възпитанието. Големия се справя сам и с качване и сваляне на ръчния багаж по стълбите, малкия също (ама гледам да му е по-лек от 10 килограма). Това е.

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз също летях сега наскоро.
бебето не спа в самолета, после в колата спа. не се събуди като го местих в леглото му. полетът мина добре. предпочитам вечерните полети, че при дневните иска да се движи и да си играе...

единственият минус за мен е педантичната проверка в Пловдив... то не са документите да ровят за ЕГН на бебето, то не са махане на колани, течности в пликче, отпиване на вода и т.н.  Whistling
летях един път сама и ми беше трудно. особено като се закучиха на личната проверка, че бебето трябва да стои отделено от мен, за да ме минат с детектора - той реве, ама на кой му пука... Tired

щом си сама - не можеш ли единия ръчен багаж да го сложиш в раница?

# 28
  • Мнения: X
И ние ще се прибираме септември с неделния полет на Ryanair. Късничко е, но на хлапето ще му се наложи да издържи веднъж. Ние обаче ще сме в пълен комплект. Единият от нас ще го напъха в кенгуруто и готово... да си дреме там докато минаваме проверки и чакаме багаж.
Значи не само нас са ни проверявали щателно за родителски права на това летище. ooooh! Записвам си пак да нося акт за раждане и т.н.

Musikalische Früherziehung май е за по-големи деца – 4-6 годишни. За бебетата до 3 годинки обикновено е Musikgarten. Ние ходим на такова. Аз лично избрах по-близкото, за да мога да ходя и пеша до там ако се наложи. Моето хлапе не е особено музикално, но му харесва и виждам голяма полза – помни песничките, пеем ги вкъщи, дрънка на разни бебешки инструменти, тактува даже... Препоръчвам. Peace

Баница за гости викате, а? Laughing И ние май гощаваме гостите с "по-вреднички" манджи, че едва ли ще изпаднат във възторг от обичайното ни меню, пък и трябва да са засищащи. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 880
как ще нося него и 2 сака ръчен багаж.....
А какво пречи да го събудиш и да си върви до теб newsm78

Общи условия

Активация на акаунт