Гърция, но не на море, Метеора, Олимпия, Делфи и още……

  • 101 563
  • 762
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4
 Благодаря ти  Bled Този маршрут е и моята първоначална идея. Интересува ме къде можем да спрем за около 1 час на отиване към Метеора? За да се поразтъпче детето Simple Smile

# 301
  • Мнения: 11 122
Ето тук можете да спрете за почивка, хапване и разтъпкване. Обектът, който ви върши работа е на Коринос (магистралата малко преди Катерини).

# 302
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ти  Bled Този маршрут е и моята първоначална идея. Интересува ме къде можем да спрем за около 1 час на отиване към Метеора? За да се поразтъпче детето Simple Smile

Beibi Веднага ти казвам, щом е само за час, а не за разглеждане на забележителности.
След като минете Катерини, не след дълго ще навлезете в планината и ще се движите покрай река Pineios.
Там има много места за спиране, но вие изберете централното, то си личи, по многото коли от двете страни.
Там чудесно ще разходите детето, има мост, който ще ви отведе от другата страна, където са изворите на Афродита. Вземете си една бутилка, да напълните светена вода. Наплискайте се заедно с детето, запалете по една свещичка в хубавата църква и готово. На излизане има сергии, от които може да си купите страхотни икони.
ЕТО ВИЖ СНИМКИТЕ   Tempi Valley

ЕТО МАЛКО И ОТ МЕТЕОРА

Последна редакция: вт, 25 мар 2014, 16:14 от Bled

# 303
  • Мнения: 4
Ето тук можете да спрете за почивка, хапване и разтъпкване. Обектът, който ви върши работа е на Коринос (магистралата малко преди Катерини).

Идеално, тук можем да обядваме  Hug Благодаря ти много Параход Heart Eyes

# 304
  • Мнения: 4
Благодаря ти  Bled Този маршрут е и моята първоначална идея. Интересува ме къде можем да спрем за около 1 час на отиване към Метеора? За да се поразтъпче детето Simple Smile

Beibi Веднага ти казвам, щом е само за час, а не за разглеждане на забележителности.
След като минете Катерини, не след дълго ще навлезете в планината и ще се движите покрай река Pineios.
Там има много места за спиране, но вие изберете централното, то си личи, по многото коли от двете страни.
Там чудесно ще разходите детето, има мост, който ще ви отведе от другата страна, където са изворите на Афродита. Вземете си една бутилка, да напълните светена вода. Наплискайте се заедно с детето, запалете по една свещичка в хубавата църква и готово. На излизане има сергии, от които може да си купите страхотни икони.
ЕТО ВИЖ СНИМКИТЕ   Tempi Valley

ЕТО МАЛКО И ОТ МЕТЕОРА

Перфектно! Много искам да ги видя тези извори! Благодаря  Hug
Снимките са страхотни! Да попитам, на една от тях има хотел с басейн, кой е той?

# 305
  • София
  • Мнения: 3 771

 Благодаря ти  Bled Този маршрут е и моята първоначална идея. Интересува ме къде можем да спрем за около 1 час на отиване към Метеора? За да се поразтъпче детето Simple Smile

ЕТО ВИЖ СНИМКИТЕ   Tempi Valley

ЕТО МАЛКО И ОТ МЕТЕОРА

Перфектно! Много искам да ги видя тези извори! Благодаря  Hug
Снимките са страхотни! Да попитам, на една от тях има хотел с басейн, кой е той?

Beibi Хотелът е Famissi Eden. Малко е стар, но за целта е идеален. Особено двора, басейн, две страхотни малки църкви, места за паркиране. Много добро място, под един от манастирите Свети Стефан.
На метри от централната улица. Сега ще ти покажа снимки, виж хотела на една от снимките, сниман от манастира.......
ТУК

Забравих да ти кажа, че на изворите Tempi Valley също има ресторант.

# 306
  • Мнения: 4

 Благодаря ти  Bled Този маршрут е и моята първоначална идея. Интересува ме къде можем да спрем за около 1 час на отиване към Метеора? За да се поразтъпче детето Simple Smile

ЕТО ВИЖ СНИМКИТЕ   Tempi Valley

ЕТО МАЛКО И ОТ МЕТЕОРА

Перфектно! Много искам да ги видя тези извори! Благодаря  Hug
Снимките са страхотни! Да попитам, на една от тях има хотел с басейн, кой е той?

Beibi Хотелът е Famissi Eden. Малко е стар, но за целта е идеален. Особено двора, басейн, две страхотни малки църкви, места за паркиране. Много добро място, под един от манастирите Свети Стефан.
На метри от централната улица. Сега ще ти покажа снимки, виж хотела на една от снимките, сниман от манастира.......
ТУК

Забравих да ти кажа, че на изворите Tempi Valley също има ресторант.

Проверих хотела и няма свободни стаи на желаната дата Sad Ще разгледам и ще си харесам друг Simple Smile
Отново хиляди благодарности Bled  Heart Eyes Hug

# 307
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Здравейте дами! Обмислям една семейна екскурзия за 1-6 май до Лутраки - местенце на Коринтския залив с минерални извори и спа. Разстоянието е над 1000 км и ще го разделим. Като място за междинна нощувка съм се спряла на Волос, който е точно по средата - 500 км от София. От Волос до Атина ги дават 324, а оттам до Коринт още 86. В Атина въобще няма да спираме, но много ми се ще втория ден пътьом да разгледаме Делфи. После ще изкараме 3 дни в Лутраки и обратно за БГ. На връщане мисля да спим в Катерини. Дайте съвет - добре ли съм ги разпределила. И ако знаете забележителности около Коринт на близко разстояние за разглеждане, в Северен Пелопонес също. Олимпия ми се вижда много далече. Изобщо дайте инфо, ако сте ходили.

# 308
  • София
  • Мнения: 3 771
merybo Върни се малко назад, от пост 283, има полезна информация за теб. Ако друго те интересува, питай спокойно.
Ако ще ходите първо до Делфи, пътя ви се променя, веднага след Lamia към Делфи и после през Тива слизате на Elefsina.
Може и по-късно да се отклоните към Делфи през Livadia, но ще се връщате, така не ми харесва.

# 309
  • Мнения: 11 122
И ако знаете забележителности около Коринт на близко разстояние за разглеждане, в Северен Пелопонес също.
При положение че имате само 3 дни - наистина само по-близките обекти, в Арголида. Епидавър, Нафплио, Микена. Ето си да си четеш за тия три места.

# 310
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Да побутна малко темата, че нещо е замряла..
Пък в Гръцката е само кудкудякане....

# 311
  • България, София
  • Мнения: 1 758
Аз ще побутна темата с конкретно питане  Wink

Това лято сме за втори път на море в Гърция - 06.06. - 14.06. Ще бъдем в Пефкохори, на Касандра.
Ще бъдем с приятелско семейство. И ние, и те сме с по две деца. По принцип сме по по - мързеливото почиване. Не обикаляме много - много (с две деца хич не ми се мъкнат багажи и т.н.), а и децата обичат да си се киснат в морето, все още не се вълнуват особено от забележителности.
Но все пак искам да знам за интересни местенца по Касандра, в случай, че има дни, които не са подходящи за плаж.
Знам, че на Касандра се намира бижуто Афитос, но ще съм много благодарна да споделите и други интересни места  Hug
Децата са на възраст в диапазона 4 - 10 и половина години.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 771
Аз ще побутна темата с конкретно питане  Wink
Но все пак искам да знам за интересни местенца по Касандра, в случай, че има дни, които не са подходящи за плаж.

velina_v
Специално за децата, може да ги заведете да видят костенурките във Водния резерват Mavrobara над Polychrono.

Ето и някой от местата, които може да посетите:

Канал Потидея
Сивири - Amphitheatre Siviri
Светилището на Амон Диас и Paleo-християнска базилика в Калитеа
Светилището на Посейдон и фара в Possidi
Руините на древен град в Полигирос
Kalandra  - Древен обект на Mendi , църквата „Успение богородично”/стенописи/
Stavronikitas кула в Сани
Мелницата в Kassandria
Традиционни къщи и площади, както и останките от древния Afitios
Фолклорният  музей  Афитос
Кулата Апостол Павел в Неа Фокеа
Езерото в близост до Полихроно
Воден резерват Mavrobara /костенурки/ над Polychrono
Касандрия  Вятърната мелница, фолклорния музей и Катедралата „Рождение Богородично”
Пефкохори -  Морското езеро Гларокавос, манастира „Св. Йоан”
Агия Параскеви - Бани в лечебните води на естествените извори

Отделно има доста храмове, които заслужават внимание и разбира се безброй плажове. 

# 313
  • България, София
  • Мнения: 1 758
Блед, безкрайно благодаря за информацията  Hug

Ще огледам по - подробно картата на ръкава, за да имам представа как са ситуирани дадените от теб обекти.
Ще видим каква ще е ситуацията на място и как ще сме с времето. Много ми се иска поне Афитос да успеем да посетим. Заинтригувах се и този резерват за костенурките. На децата сигурно ще им е интересно.
Живот и здраве като се върнем, ще разкажа какво сме успели да видим. То ако имаме слънчице, вероятно по - голямата част от времето, да не кажа цялата, ще е в излежаване на плажа.
Много обичам да разглеждам старини и камъняци, но трябва да се съобразя и с домочадието, а и с приятелите ни. Пък и все пак и аз обичам да си се поизлежавам на плажа. Нали съм на почивка  Sunglasses
Съзерцаването на тюркоазено синьото море е част от удоволствието, наречено Гърция  Hug

# 314
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Bled, Параход, благодаря ви за линковете и за съветите. В крайна сметка решихме с милото да не бием толкова път, т.е. от 6 дни 4 да пътуваме. И резервирах през букинг едно хотелче в началото на Касандра - Rigas. Намира се на Афитос, но какво е това - село ли е, или местност, не ми стана ясно. Гуглето дава пътя до там 5 часа.
http://www.booking.com/hotel/gr/rigas-afitos-halkidiki.html?aid= … 000;#tab-location
Живот и здраве, като отида и се върна, ще разкажа накратко. На всички желая светъл и радостен Великден!

Общи условия

Активация на акаунт