Гърция, но не на море, Метеора, Олимпия, Делфи и още……

  • 101 470
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 771
abri   bouquet До Превеза можеш да стигнеш по-няколко начина, най-бързият е по магистралата, после малко отклонение и си там. След това Превеза - Патра, няма никакъв проблем, а и не е далеч. Само че не отиваш до Нафпактос, а на Antirrio се качваш на прекрасния мост, виж го, снимала съм го отдалече:



и вечер от хотела:



После минавате в Рио и следва Патра, това е, ето го пътя:

https://maps.google.com/maps?saddr=%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8 … mp;mra=ls&z=6

Утре ще ти отговоря на другите въпроси........

# 46
  • Мнения: 3 020
Блед, благодаря за всичи снимки и иформация  bouquet Кажи нещо за Делфи - това ми е любимия град, макар че спомените вече са ми много бледи. но си помням едно феномелно усещане, когато по посетих преди 100 години Sunglasses - има чувството, че съм си в къщи, всичко ми беше някак познато - колегите се шегуваха с мен, че съм живяла там в някой предишен живот. Аз съм имала 2 подобни усещания на други места, та сега ми се иска да разбера, трябва ли и този град да го включа към предишните си животи Grinning

# 47
  • Мнения: 6 704
jfjallen , кои са другите две места, стана ми любопитно Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 3 771
Лелеее, Блед, ама защо ги криеш тия снимки Hug давай още Wink не мога да се наситя аз на такива места с история.Така увлекателно разказваш, все едно съм пътувала с вас Grinning Пък и другите писали в темата и вече пътували, поствайте снимки, нека видим какво сте посетили и през вашите очи разгледаме Гърция Grinning

Кашпичка Не ги крия снимките, даже качвам прекалено много във всички теми, ама пусто време все не стига.........А и аз съм луда по история......

jfjallen Не знам и аз за какво по-напред да пиша, ще му дойде времето и на Делфи, изглед от него:

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 21:43 от Bled

# 49
  • Мнения: 3 020
jfjallen , кои са другите две места, стана ми любопитно Grinning

Кашпичка, както писах, първото място беше в Делфи, много ми е трудно да опиша усещането - не е като нещо, което си видял, или си чувал, не е като дежа вю, просто някак си ти е много близко, родно. Подобно преживяване е имала и моя приятелка в Толедо - доколкото си спомням се беше загубила, вървяла по уличките и усещането й е било същото - като че ли е минавала, но не при това пътуване, а някога. Ако едно такова място събуди подобни усещания, то това става обикновено при първото посещение, ако много често го посещаваш, вече започваш да се объркваш, дали не е, че просто ти харесва. Така беше и с моето второ място - Лондон, когато за пръв път отидох там. Бях много ангажирана с една групичка директори на нашата фирма, които очакваха всичко от мен, и чак когато ги качих на микробуса за трансфер от летището до хотела, и просто зяпах през прозорците, изпитах това усещане. Но, най-силно беше, когато след няколко години посетих един музей на открито в Белфаст - нещо като нашия Етъра, и в него имаше къщички, пренесени от всички краища на Ирландия от различни времена. Имаше къщи на по-богати, на занаятчии, на въглекопачи, на ковачи, истински копторчета. Но навсякъде са се постарали да оставят типични за времето и прослойките вещи на обитателите. Та така, влизам аз в нещо такова - схлупено, с димящо огнище, с едно легло, с леген и кана за миене - и това беше усещането - аз съм си в къщи. След 3-4 години го посетих отново, като че ли все още чувствах нещо подобно, но това са много мимолетни усещания. Тъй като вече съм била много пъти в Лондон, малко ми се вижда излишно да летя пак до Белфаст, заради тези чувства, та сега искам да видя отново Делфи - след толкова години как ще се почувствам. Но аз обожавам древната история, а и почти нямам спомен за Делфийския оракул, та ще ми бъде интересно. За съжаление моите снимки са от времето, когато нямаше дигитални фотоапарати, май все още нямаше и цветни филми  Laughing hahaha

# 50
  • Мнения: 139
Bled, благодаря   bouquet

Когато имаш време сподели и друга информация!

И да си кажа честно мислех си, че Делфи е на Пелопонес (в близост до Аргос ама защо ли така съм се заблудила ...), но като го потърсих за повече информация видях, че е в централна Гърция, идея си нямам как да го съчетаем, освен по пътя за Атина да преспим някъде наблизо  newsm78 и пак ми се вижда доста като отклонение ...

# 51
  • София
  • Мнения: 3 771
Най-близо до Микена може да отседнете в този хотел:

http://www.petite-planet.gr/en/arxiki_uk.html

Вижте го от нашите снимки:

Хотел La Petite Planete:



Само на няколко километра от забележителната Микена:



Страхотни гледки около него:



Дори плувен басейн:



И много зеленина:

# 52
  • София
  • Мнения: 3 771
Ще отговоря тук, въпроса е за кратко време какво може да се види, не много далеч от Микена.
Ако успеете набързо да направите този маршрут:

https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004e … b6f1f71&msa=0

Ще сте доволни......

# 53
  • Мнения: 139
Bled, прекрасни снимки и напътствия, благодаря  Hug

Колко много места сте обиколили и как смело се впускате по по-малко известни пътища, истински приключенски дух, браво   bouquet

Ще продължавам да чета тук и в другата тема с огромно удоволствие.

И аз като имам впечетления, ще споделя!

# 54
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета!
Чета темата "На море в Гърция" от много време,но не съм писала никога.Малко ме е срам,защото съм намирала много полезна информация,но не съм се престрашавала да пиша,питам или да споделя.Тази тема,обаче,ме изкуши още със самото й създаване,за което благодаря на Bled.
Като всеки новодошъл и аз да започна с въпрос:Замислям едно семейно пътуване през Октомври за около седмица. Маршрутът в главата ми е Солун,Метеора,Вергина и Едеса. Приемам съвети за добавяне на места по маршрута и/ли отклонения до места,които според вас са интересни.Благодаря предварително.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 771
Victory27 Чудесна идея, да направим тогава възможно най-добрият маршрут:

https://maps.google.com/maps/ms?msid=205018101700109706779.0004e … 5c540d9&msa=0

Това е максимално за 7 нощувки, повече ще дойде натоварено. Искаше ми се да добавя и Кастория, но вие ще решите. Има и други интересни места, но времето не стига.... Ако ви харесват местата, ако не ви са ясни, питайте, няма проблем.

Последна редакция: чт, 08 авг 2013, 18:16 от Bled

# 56
  • София
  • Мнения: 10
Голямо благодаря,Bled!Това е един по-различен поглед върху набелязания ми маршрут-много ценен още на първо четене,защото бях зациклила на посоката Солун-Катерини-Метеора и т.н. Обратният вариант,да минем първо отгоре и след това да се спуснем към Метеора,ми се вижда по-удачен не само,заради Кастория,но и защото на връщане ще се прибираме покрай морето и ще си удължим удоволствието от обиколката. Относно въпросите,в момента генерирам стотици и затова като ги пресея до десетина, ще питам Simple Smile
Все пак,ако можете да споделите мнения-къде е добре за нощувка-във или извън Солун?На този етап ще помоля за препоръка на добър хотел в Едеса.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 771
Victory27 Ако искате да ви е лесна разходката в Солун, трябва да сте по към центъра. Ако не държите на това има прекрасни хотели и в околностите. Сигурно ще ви трябва паркинг, това е важно....Ако ме насочиш за цена, ще се опитам да ти помогна.

Воден/Едеса/, малко нагледно с нашите снимки:



Доста по различно и по-спокойно.



Били сме в два хотела, набелязала съм си и трети, почти никога не спим на едно място в един и същ хотел.
Единият е Xenia,
http://www.visithotels.gr/en/2529_edessa_hotels/xenia-hotel
Много близо до центъра и всичко необходимо. Страхотна тераса с невероятна гледка.
Другият е  Aigai,
http://www.aigai-hotel.com/
Може би най-добрия в района, дава добри цени, но е далеч от центъра.
Следващия ще бъде един от двата Varosi хотели, много добре разположени, битов стил.
http://www.varosi-hotel.com/
http://www.varosi4seasons.com/

# 58
  • София
  • Мнения: 3 771
Victory27 Ето виж снимките ни, защо не трябва да пренебрегвате Кастория:

През деня



През ноща



Струва си



Тук още снимки

# 59
  • София
  • Мнения: 10
Страхотни снимки,Bled!Усеща се атмосферата на мястото, а и ми затвърдиха промяната в маршрута с една нощувка в Кастория.Благодаря за хотелите в Едеса. Засега се ориентирам към Xenia-та,заради локацията, а и достъпността му с кола.Въпреки че съм в началото на издирването на места за останалите нощувки,вече съм наясно,че основният казус ще е Солун.Иска ми се да е на удобно място в центъра,да няма проблем с паркинга,да е добър хотел и да е лесен за достъп с кола.Последното уточнение е свързано с една командировка преди време,която няма да забравя,заради хубавия хотел и невъзможността даже да се спре пред него,заради трафика Simple SmileБлагодаря отново за мнението и снимковия материал.

Общи условия

Активация на акаунт