Голямата тема за малките масла - 7

  • 94 596
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12
Записвам се с въпрос, който бях задала и в старата тема....
Четох че маслото от чаено дърво е подходящо за мазна кожа. Моята е смесена и искам да си направя лосион за лице с розова вода и масло от чаено дърво.
Да ми препоръчате откъде да си купя двете неща и в какво съотношение да ги смеся.
Аз си харесах в зоята тази вода и ето това масло. Надявам се някой да ми отговори   bouquet

# 16
  • Мнения: X
Сусамовото масло не е ли малко тежко за косата? Не знам, не съм го пробвала, но така си мисля.
Аз от време на време слагам арганово само по краищата.
Аз го ползвам и за косата...Да,по-тежко е и по-мазно,но аз го мажа преди миене-предната вечер,масажирам много старателно в корените,разресвам добре,връзвам косата и на сутринта мия.Така процедирам и с други масла-пшеничен зародиш,гроздови семки,рициново,кокосово,какаово....понякога си правя и смеси/,на другата сутрин мия със шампоан.На измита коса слагам/предимно по краищата/ само арганово и жожоба/те не ми омазняват  косата и не личи,че съм мазала нещо....Споделям този метод,защото въпреки,че неведнъж е споделяно,че маслата свалят къната,при мен това не се получава,ползвайки ги така.И косата ми е в много добро състояние/и не се омазнява толкова много,както преди да започна да и угаждам/.
Иначе новата ми любов е розова вода с жожоба за почистване на грим..........ей,толкова време се канех,но най-накрая го направих тоя разтвор и мога да кажа,че съм очарована.....Чисти всичко/водоустойчива спирала,фондьотен,моливи,очни линии...../,не дразни очите и за седмица ми стана една мека и хубава кожата...и тена ми се изравни.....абе,доволна съм.
С.Найденова,аз чаеното дърво съм го ползвала само за директно третиране на пъпки и за добавка към шампоана.Не съм срещала да се препоръчва в такава комбинация,но да ти кажа,че и аз съм с мазна кожа и горната смес/розова вода с жожоба/ ми се отразява добре......не ми лъщи кожата,не се омазнява...гледам и няколкото пъпчици завехнаха..
И,последно/тамън съм се разписала/,да кажа че маслата на Ривана са добри според мен,като съотношение цена-качество.Освен това от фирмата са много отзивчиви/а и се оказа,че офиса им е до нас/.

# 17
  • Мнения: 1
Може ли да ми кажеш за този лосион от розова вода и масло от жожоба, колко от маслото слагаш в розовата вода?

# 18
  • Мнения: X
Ами на око ги слагам аз капките...,защото си разбърквам в едно малко шише с помпа и малко на око я правя пропорцията..,но според рецептата която съм срещала се смесват 100мл розова вода с 20мл масло от жожоба.Т.е. съотношението е 5:1.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
Сусамовото масло не е ли малко тежко за косата? Не знам, не съм го пробвала, но така си мисля.
Аз от време на време слагам арганово само по краищата.
Тежко е, аз си правя маслена маска с него (преди миене), защото ми е суха косата. Затова се чудя дали става за плажа за суха коса, да не я омазнява много (въпреки че като вляза в морето ще се отмива). А и има слънцезащитен фактор маслото. Имам и ший масло, то също е с УВ защита.

Лосион за сваляне на грим - 2:1 в полза на розовата вода.

# 20
  • Мнения: X
Аня♥♥, видях,че си питала за маслата и плажа на предната страница. Аз експериментирам с това, направих си смес от малко кокосово, пшен.зародиш, бадемово, няколко капки розмарин и допълних шише с пулверизатор от 200мл с минерална вода. Разтърсвам добре и пръскам на плажа преди и след влизане във водата. А преди да отида на плажа омазвам хубаво връхчетата с пшен. зародиш. Косата всичко изпива  Crazy направо се шашнах! Изобщо не стои мазна след час на морето, все едно нищо не съм слагала, попива всичко, явно при тая жега и слънце нещата стават "сериозни" и има наистина голяма нужда от подхранване и защита. Засега няколко пъти, 7-8, съм ползвала тези неща, доволна съм, мисля,че ще успея да я опазя, понеже съм си наумила,че като масло обгръща косъма и създава защитен слой, ще видим на есен.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 258
Много благодаря, да точно за това питах. Hug Явно и моята ще поема, защото е суха по принцип.

# 22
  • Мнения: 544
Здравейте и от мен, още една голяма фенка на маслата Simple Smile

В момента сме на море и колкото и да се пазим все имаме по някое зачервено рамо или друга част на тялото. За след слънце използвам масло от макадамия на Икаров. Много добре попива, не оставя следи и същевременно успокоява изгорялата и раздразнена кожа.

# 23
  • Мнения: 4 390
За плажа ползвам слънцезащитен спрей Lakme Sun Care, към който съм добавила и няколко масла.
Нямам притеснения дали попива, или не - важно ми е косата да е защитена.
Тъй като е доста дълга, на плажа се начупва на едри къдрици и докарвам т.н. мокър ефект.


# 24
  • Мнения: 1
Ами на око ги слагам аз капките...,защото си разбърквам в едно малко шише с помпа и малко на око я правя пропорцията..,но според рецептата която съм срещала се смесват 100мл розова вода с 20мл масло от жожоба.Т.е. съотношението е 5:1.

Това ми звучи много добре!  Hug Мисля в най-скоро време да го пробвам. Благодаря за рецептата!

# 25
  • Мнения: 77
Здравейте,за след слънце напоследък, измивам лицето и слагам масло от гроздови семки.За тялото-кокосово,а на влажна коса- 3-4 капки масло от макадамия,или авокадо,чудесно е. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 5 698
Някой беше писал, че какаовото масло има защитен фактор и то се ползва успешно за плаж.

# 27
  • Мнения: 417
Моля за съвет - какви масла ползвате и сте доволни от качеството им. Имам предвид да си ги закупя от България.
Тези на Икаров - имам представа от тях.
Загледах каталози на аптеки и видях на Етерика, Асам и Българска роза. Как са те - като им гледам цените  Thinking Въпросчето ми е  - цена - качество? Нещо изпуснала ли съм, от това, което се предлага...

Склонна да пробвам на д-р Шелер маслата.
Сега ползвам мултифункционалното на Нукс и съм доволна.
Загледала съм и това http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=254495 масло на лиерак.

Приоритет ми е околоочен контур, лице и коса.
Моля, споделете   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Дами, мнения за маслата на Ривана?

# 29
  • Мнения: X
Дами, мнения за маслата на Ривана?
Харесват ми повече от Икаров  Peace но ползвам само за косата, така че не знам...

Общи условия

Активация на акаунт