Голямата тема за малките масла - 7

  • 94 785
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Пише, че е подходящо за консумация:
http://www.pulsapteka.com/2012-06-20-15-31-56
Аз купувам моето от друга аптека и не знам кой е производител, но вида на маслото и опаковката са такива, като показаните на снимките в линка.
Ползвам го само за козметични цели.

А, стига бе!!  Shocked
Купувам същото, ама абсолютно същата опаковка, но от друга аптека.
Цената беше около 4 лв. за ...хм, 100-200 гр.

# 61
  • Мнения: 204
Някой ползвал ли е вече Ямайско черно рициново масло за косата си? Отзиви?

# 62
  • Мнения: 4 390
Аз, но не това, което продават в зоя - светлото, а по-тъмно.
Любимо ми е за косата. Вече и приятелките ми снабдявам с него. Simple Smile
Скоро ще пиша подробно в блога за маслото и за други свързани с него продукти.

# 63
  • Мнения: 204
Мун, откъде го поръчваш? Дали върши работа при косопад?

# 64
  • Мнения: 21 332
Мун , и аз ще чакам за отзиви -как се чувства косата след него ?

# 65
  • Мнения: 4 390
Да, върши работа при косопад! Peace
С това масло моя близка се избави от гнездов косопад. Тя ми го препоръча и ми даде пробичка. Писала съм за това в една от темите, да не се повтарям.

Маслото е незаменимо за моята коса, тъй като я боядисвам често, ползвам редовно сешоар, преса или маша и не на последно място не съм на 20-30 г. Косата ми изглежда чудесно и е здрава - хидратирана, плътна, лъскава, не се къса, не цъфти, дълга е и продължава да расте като полудяла (пу-пу  Wink).
Вярно, ползвам хубава професионална козметика за коса, пия мнооого вода, приемам най-различни качествени хранителни добавки, старая се да се храня здравословно, но, когато преустановя за известно време  маслените маски, косата ми започва да страда и това бързо ѝ проличава. Ефектът от ЧРМ върху моята коса освен че е силен, е и дълготраен, т.е. мога спокойно за по-продължително време да пропусна маслените маски, без това да се отрази на косата ми.


*Mi*, ще ти отговоря на лични. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1
Здравейте ! Надявам се да не се повтарям, но уж попрегледах темичката и не видях нищо за маслото от макадамия. Знам, че е много полезно за косата (или поне така са ми казвали) и много ми се иска да го пробвам. Трябва ли, обаче, да го правя като маска преди къпане и колко време трябва да стоя с него или мога да го нанеса по краищата без да го отмивам ?  newsm78 И още един въпрос- ИКАРОВ МАСЛО ОТ МАКАДАМИЯ добро ли е или да си търся на друга марка ?  Thinking  Изглежда така Благодаря ви предварително !!  Hug Hug

# 67
  • Мнения: 296
.... не видях нищо за маслото от макадамия. Знам, че е много полезно за косата (или поне така са ми казвали) и много ми се иска да го пробвам. Трябва ли, обаче, да го правя като маска преди къпане и колко време трябва да стоя с него или мога да го нанеса по краищата без да го отмивам ?  newsm78 И още един въпрос- ИКАРОВ МАСЛО ОТ МАКАДАМИЯ добро ли е или да си търся на друга марка ?  Thinking .....
Аз го ползвам ежедневно: след всеки сутрешен душ мажа тялото мокро, без да се забърсвам. Идеално е за суха кожа, попива ми много по-бързо от останалите масла, кожата ми е гладка и мека. Пише, че помага и за стрии /някой беше питал по-горе/, но аз нямам и не мога да кажа за това. За косата: Често спя с него, но го нанасям върху измита с шампоан коса. Освен това, когато не изправям иначе чупливата си коса, го ползвам върху измита и влажна коса - съвсем малко по краищата и леко по дължините - косата е лека, пада подредено, има нещо като стилизиращ ефект - бонус към подхранването. Така е при мен. Купувам си това.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 127
.... не видях нищо за маслото от макадамия. Знам, че е много полезно за косата (или поне така са ми казвали) и много ми се иска да го пробвам. Трябва ли, обаче, да го правя като маска преди къпане и колко време трябва да стоя с него или мога да го нанеса по краищата без да го отмивам ?  newsm78 И още един въпрос- ИКАРОВ МАСЛО ОТ МАКАДАМИЯ добро ли е или да си търся на друга марка ?  Thinking .....
Аз го ползвам ежедневно: след всеки сутрешен душ мажа тялото мокро, без да се забърсвам. Идеално е за суха кожа, попива ми много по-бързо от останалите масла, кожата ми е гладка и мека. Пише, че помага и за стрии /някой беше питал по-горе/, но аз нямам и не мога да кажа за това. За косата: Често спя с него, но го нанасям върху измита с шампоан коса. Освен това, когато не изправям иначе чупливата си коса, го ползвам върху измита и влажна коса - съвсем малко по краищата и леко по дължините - косата е лека, пада подредено, има нещо като стилизиращ ефект - бонус към подхранването. Така е при мен. Купувам си това.

Тук ме впечатлихте с действието върху стриите. Дали ще помогне за бели, стари стрии ?

# 69
  • Мнения: 296
...
Тук ме впечатлихте с действието върху стриите. Дали ще помогне за бели, стари стрии ?
Страхувам се да обещавам... Laughing Чета момичетата, че било невъзможно да се заличат сериозни стрии. Аз имах съвсем малко - по няколко линии от вътрешната страна на бедрата. На едното вече нямам, на другото -3-4 едва забележими линии. Аз се мажа много и с какаово масло. Но дали е от тях, или завъртях обратно колелото  /подмладявам се/- не знам...  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 4 390
Цитат
Дали ще помогне за бели, стари стрии ?
Не, няма.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 127
Цитат
Дали ще помогне за бели, стари стрии ?
Не, няма.
Мерси  Simple Smile а маслото против стрии от Зоя ? http://www.zoya.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D … 0%D0%B8%D0%B8.620

# 72
  • Мнения: 12
Здравейте! В предишните теми беше коментирано, но сега не мога да открия против пърхот се слагаше масло от чаено дърво в шампоана, но колко капки?

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 127
Има ли масло, което да придава обем на косата в корените  Grinning

# 74
  • Мнения: 4 390
Това масло е за превенция. Peace

drebosa4ko, 5-10 капки.

Общи условия

Активация на акаунт