Голямата тема за малките масла - 7

  • 94 769
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 390
Тук съм си, mystic woman, но със старата самоличност.  Wink

Ето малко инфо за маслото от чаено дърво от моя блог:
http://cosmeticsandoils.blogspot.com/2013/06/chudesata-na-maslot … ata-i-kosata.html

Когато малкото ми дете /4г/ караше варицела, добавях по няколко капки във ваната и я оставях да се кисне. Също и в шампоаните на двете деца слагам.

Преди употреба задължително направи на детето кожен тест за поносимост!

DaenerysTargaryen, маслото на Икаров може да се използва за коса, но не съм сигурна дали е читаво, не ползвам масла на български производители.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 41 017
 Peace  bouquet
Благодаря!Чудех се дали мога да мажа на детето/на 8г.е/ едни образувания,които му излязоха на лактите...нещо като груба кожа е,но май е гъбично?

# 692
  • Мнения: 4 390
Ако е гъбично, маслото би било подходящо.
Можеш да опиташ /но се посъветвай с дерматолог/ да мажеш засегнатите области с кокосово масло и капка-две масло от чаено дърво или маска от тиква и масло от тиквено семе, или маска от масло от невен, масло от карите и конопено масло.


# 693
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Когато малкото ми дете /4г/ караше варицела, добавях по няколко капки във ваната и я оставях да се кисне. Също и в шампоаните на двете деца слагам.

Ех,това е нещо ново за мен,не знаех....  bouquet

# 694
  • Мнения: 1 399
Здравейте, няколко вечери мазах лицето си с чисто, неразредено рициново масло и в последствие се получи някаква ужасна алергична реакция, направо ще полудея - много ме сърби цялото лице и е в червени перна, подобни на лишеи...  Tired Кожата ми по принцип е суха и чувствителна.
Може ли да ме посъветвате как да го ползвам това рициново масло - не искам да се отказвам от него, защото първите дни след като го нанасях много добре ми действаше - кожата ми стана мека, почистиха ми се порите... и изведнъж се появи тази реакция, много е неприятно!
С какво е удачно да се смесва и в какво съотношение? Явно чистото ми идва много силно!
Благодаря ви предварително за отговорите  Hug

# 695
  • Мнения: 165
Аз бих те посъветвала да го спреш за известно време. С алергиите шега не бива.
Когато съм правила подобни алергии,дерматоложката ми ме е съветвала да спра всяка козметика за лицето докато отшумят симптомите и след това постепенно се включва едно по едно за да се види от какво е.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 7 734
При мен се получи същото от розовата вода с жожоба. Първите няколко дни чудесна кожа ...докато една сутрин се събудих с червени петна по брадичката. Изпаднах в ужас,защото  знам какво представлява контактния дерматит,а на лицето.....Интересното е,че маслото не ми действа така. Както и да е върнах се към мицералната вода и почистващите лосиони,а петната ги третирах с чаено дърво разредено с кайсиево масло и отшумяха.

 Жожобата си я плескам на косата и толкова.

# 697
  • Мнения: 1 306
За кожата на лицето, от известно време, използвам това шипково масло:
Скрит текст:
Мога да кажа, че ми се отразява много добре. Kожата ми е смесена и се опасявах, че може да запушва пори, след като прочетох няколко подобни мнения. Но, за моя радост, нищо подобно не се случва. Ползвам го вечер, на добре изчистено лице - сутрин кожата е мека, една идея по-гладка и като че ли тенът се поизравнява (около две седмици употреба). Мисля да го ползвам, поне докато е по-хладно.
Другото, от което съм доволна е това масло от чаено дърво:
Скрит текст:
За цената си, мисля, че е повече от добро.

# 698
  • Мнения: X
За кожата на лицето, от известно време, използвам това шипково масло:
Скрит текст:
[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/
И аз ползвам същото шипково масло на NOW,по същия начин - вечер,на почистено лице.Наистина много добре ми се отразява на лицето,аз съм със суха и чувствителна кожа.
Здравейте, няколко вечери мазах лицето си с чисто, неразредено рициново масло и в последствие се получи някаква ужасна алергична реакция, направо ще полудея - много ме сърби цялото лице и е в червени перна, подобни на лишеи...  Tired Кожата ми по принцип е суха и чувствителна.
Аз получих такава реакция от масло от авокадо  Tired

# 699
  • Мнения: X
На мен също ми ставаха червени петна на лицето, точно като лишеи, но без да ме сърби или други неща, само петната от което и да е масло нанесено на лицето ми. Кожата ми е смесена и явно не и понасят маслата там. Затова спрях да си слагам по лицето, само по тялото, там кожата ми е суха и и се отразяват чудесно.

# 700
  • София
  • Мнения: 7 895
Аз съм със суха кожа, от маслата започнаха да ми излизат пъпки. а никога нямам и ги спрях, сега мажа само на коса и тяло и ми действат страхотно.

# 701
  • Мнения: 115
jazzzzzy, рициновото масло го ползваш само за измиване вечер или го нанасяш и гушваш възглавницата?
Личните  ми наблюдения, а и каквото съм чела за рициновото е, че изсушава кожата. Може да е алергична реакция, а може просто да си пресушила кожата на лицето.

Понеже споменахте чаеното дърво, съвсем наскоро (за съжаление) разбрах и за друг ефект - спомага спадането на отоци (от удар). Миналата седмица взех сина ми от градината с рана под веждата, върху меката част на клепача. Учителката ми каза, че е имало инцидент с друго дете и метална количка, намазали са го веднага с масло от чаено дърво (или както сина ми го нарече 'дърво от чай') и подутина на това чувствително място нямаше Peace
Аз лично за първи път чувам за подобна употреба, но (дано не се налага) ще го имам предвид при следваща цицина.

# 702
  • Мнения: 805
Маслото от чаено дърво има противовъзпалително действие... затова не е имало подутина.
За цицина надали ще подейства така.

# 703
  • Мнения: 115
Маслото от чаено дърво има противовъзпалително действие... затова не е имало подутина.
За цицина надали ще подейства така.

О, подутина е имало, те затова са решили да го намажат. Аз точно за това се учудих, че действа И по този начин.

# 704
  • Мнения: 35
Момичета здравейте Simple Smile
И аз да се включа с един въпрос. Бременна съм вече в 7мият месец и страшно много ме измъчват появилите се стрии Sad . Често казано мажа се с всевъзможни неща, а от 3тия месец редовно със свинска мас, но наскоро ми препоръчаха кокосово масло. Изключително ми хареса, мазничко е като маста и не мирише почти на нищо и не е много пари. Таа въпроса ми е какво масло бихте препоръчали вие при вече появили се стрии, или може би някаква домашна рецептичка или някое друго масло, което да е по ефикасно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт