Голямата тема за малките масла - 7

  • 94 806
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 66
Здравейте!
Преди съм си правила маска на косата с почти всякакви масла. Но сега осъзнавам, че затова ми се е омазнявала толкова бързо. Косата ми е склонна към омазнаване и я мия през ден, последната година. А преди това доста години я миех всеки ден. Мислих да си направя курс с тривитаминол, но той е доста гъст и мазен. От рициновото и бадемовото още на следващия ден след маската ми е на кречки и доста сплескана. Може ли да си кажете мнението какво да използвам?

# 706
  • Мнения: X
Точно маслата регулират омазняването  Peace Преди косата ми се омазняваше на втория ден, след година редовно прилагане на маслени маски, себумната секреция се нормализира. Честото миене с ш-н е предпоставка за бързо омазняване,защото скалпът се изсушава и "работи" повече за да възпроизведе себум.
Моя съвет е да правиш маслени маски с масаж на скалпа веднъж седмично, като след това отмиваш хубаво два пъти с ш-н. Рициновото е много тежко масло, добре е винаги да е в комбинация с други- бадемово, зехтин, кокосово са подходящи за косата.

# 707
  • Мнения: 104
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

# 708
  • Мнения: 66
Точно маслата регулират омазняването  Peace Преди косата ми се омазняваше на втория ден, след година редовно прилагане на маслени маски, себумната секреция се нормализира. Честото миене с ш-н е предпоставка за бързо омазняване,защото скалпът се изсушава и "работи" повече за да възпроизведе себум.
Моя съвет е да правиш маслени маски с масаж на скалпа веднъж седмично, като след това отмиваш хубаво два пъти с ш-н. Рициновото е много тежко масло, добре е винаги да е в комбинация с други- бадемово, зехтин, кокосово са подходящи за косата.

А ти кои маска харесваш и използваш редовно?

# 709
  • София
  • Мнения: 945
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Черно ямайско рициново масло.

# 710
  • Мнения: 104
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Черно ямайско рициново масло.

Благодаря Simple Smile

# 711
  • Мнения: 6
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Черно ямайско рициново масло.

Благодаря Simple Smile

Масло от семки на малини
Масло от сливови ядки
и двете масла в комбинация използвам в момента и съм изключително доволна

# 712
  • Мнения: 104
Как ги слагате направо олиото върху кожата не се смесва с нещо. Да не е много силно или да предизвика някаква алергия .Simple Smile

# 713
  • Мнения: 6
Как ги слагате направо олиото върху кожата не се смесва с нещо. Да не е много силно или да предизвика някаква алергия .Simple Smile

Ами аз лично ги слагам към домашно приготвен от мен крем,
Но можете в шишенце да си ги смесите с базово масло и така няма да имате притеснения

# 714
  • в Кошера
  • Мнения: 2 236
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Жожоба и шипково.  Peace

# 715
  • Мнения: 104
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Жожоба и шипково.  Peace

Благодаря а какво трябва да е базовото Simple Smile

# 716
  • Мнения: 6
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Жожоба и шипково.  Peace

Благодаря а какво трябва да е базовото Simple Smile



Вечерна иглика,арган,гроздови семки,бадемово масло,масло от японска камелия
Всако едно или комбинация би била подходяща

# 717
  • Мнения: 35
Момичета здравейте Simple Smile
И аз да се включа с един въпрос. Бременна съм вече в 7мият месец и страшно много ме измъчват появилите се стрии Sad . Често казано мажа се с всевъзможни неща, а от 3тия месец редовно със свинска мас, но наскоро ми препоръчаха кокосово масло. Изключително ми хареса, мазничко е като маста и не мирише почти на нищо и не е много пари. Таа въпроса ми е какво масло бихте препоръчали вие при вече появили се стрии, или може би някаква домашна рецептичка или някое друго масло, което да е по ефикасно Simple Smile

момичетаа някой по моят въпрос?

# 718
  • в Кошера
  • Мнения: 2 236
Здравейте ще ми препоръчате ли масло или олио за мазане на околоочната зона. Много ми е суха малко да се хидратира. Благодаря ви предварително Simple Smile

Жожоба и шипково.  Peace

Благодаря а какво трябва да е базовото Simple Smile

Те са базови, не етерични.  Peace

# 719
  • Мнения: 6
Момичета здравейте Simple Smile
И аз да се включа с един въпрос. Бременна съм вече в 7мият месец и страшно много ме измъчват появилите се стрии Sad . Често казано мажа се с всевъзможни неща, а от 3тия месец редовно със свинска мас, но наскоро ми препоръчаха кокосово масло. Изключително ми хареса, мазничко е като маста и не мирише почти на нищо и не е много пари. Таа въпроса ми е какво масло бихте препоръчали вие при вече появили се стрии, или може би някаква домашна рецептичка или някое друго масло, което да е по ефикасно Simple Smile

момичетаа някой по моят въпрос?


Кокосово ,бадемово и свинска мас са най най за този проблем
А за домашно мехлемче мога да препоръчам невен с мас
Ако има от къде да си набавиш градински невен

Направата е лесна а мехлемчето става за всичо рани,стрии,синини,белези,раздразнения ,ухапвания от насекоми,изгаряния и какво ли не още

Невена се запържва в мас пропорция 1 голяма шепа невен към две чаши мас
оставя се 24 часа да престои покрито след това пак се разтопява и прецежда през метална цедка докато е топло прецедената мас слагаш в бурканче и се мажеш с нея

Общи условия

Активация на акаунт