В лятото горещо ЯНУАРЧЕ се усеща! Тема 5

  • 25 383
  • 734
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 0


Btw момичета как си слагате линийка?

До лентичките най-лесно се стига горе от падащото меню на "Още" и после по средата "Лентички"... Sunglasses

 И аз със миризмите нямам проблем.. единственото нещо което ми пречи е кафето а преди пиех с тонове

офф с това ниско кръвно са мн зле нещата... аз и преди си го имах и хиляди пъти ми е причернявало... даже ме  е страх да отнямам диабет (гестационен или още по-зле нормален..)

# 616
  • Мнения: 9
Панди, честито ти моренце Simple Smile Много хубаво да си изкарате и много да се радвате на уединението, хиххии  Hug
babyface, 'айде честито ти ново жилище и само хубави неща да се случват  Peace
За кекса аз пък съм като младо 16 годишно гадже, а ММ е като някой дядо при нас ролите са на обратно ... ама се стремя да му влизам в положение.

На мен ми се гади малко само вечер и гърдите ми тежат и ме болят, станали са големи много.

# 617
  • Мнения: 5
Crazy Котке вярноооо бее...12 та съм, растем значи...

Панди отивай и да му се завие свят на ТМ от либофффф...

Матевска ние с теб май все на еднакви дати са ни прегледите и моята ФМ е тогава.

Бебешко личице яяя по-споко.  Flutter Naughty Разбирам, че ти е свръх ново това отделяне, но след две седмици  ще си нов човек.  Peace Опитайте да си създадете ваши си семейни и домашни ритуали.. За да ви е по-приятно..   Heart Eyes И леле мале очаква те ужаса с чорапите или друг подобен, но както се научите първия месец така ще е - само не се нервирай и с усмивка си подреди новата къща, А честито! Ти май досега не си казала нищо за бебето - беше ли на ФМ?

Ив безобразно ти завиждам... Blush

Добре дошли на всички нови мами!

# 618
  • Мнения: 6 395
Хей ме на, е тук да се отчета след вчерашната ЖК и ФМ .... гледахме се с детенце. Мерихме се, оглеждахме сее...всичко ни е наред, дадоха ми снимки . Не спря да си лапа ръката и беше стиснал юмручета... Викам му "..да махаш веднага тази ръка от устата. хората ни гледат, да се излгаме.... Laughing Laughing ама не ме слуша...не спря да я лапа тази ръка през цялото време. Докторката вика, че било по-добриявт вариант, защото момченцата пък повечето не спирали да си пипат.....мъжките гордости..  Mr. Green Mr. Green още в утробата.....представяте ли си  Laughing  Взеха ми микробиология, дадоха ми направление за хив, васерман и там тези другите.....мерихме кръвното, теглихме се. Спряха ми утрогестана, а фолиевата ще я пия до края на месец....общо взето е това, за мен беше успокоително , че всичко е наред, плаценти, брояхме ръцете, краката мерихме главата и там, още някакви неща, тя ги записа...но всичко е в норма, шампиони сме  Mr. Green много се радва.....вече камък ми падна от сърцето, съвсем отпуснато се почувствах, ще идем да вземем разни дребни нещица даже другата седмица за бебо от една приятелка, която ме ръчка, че искат да правят ремонт да ги разчиства, да ми ги дава, аз не ги щях, щото ме беше страх....ама отивам да си ги събера Mr. Green

# 619
  • Близо до морето (200 м)
  • Мнения: 10
Здравейте, мацки!

Пийвам кафенце пред компа на работа, чета ви и реших да се разпиша. Преди това пък се гримирах, поправях си леко лака по ноктите, изобщо...кой като мен. Мисля си, щом с две деца нямам възможност да ги правя тези неща вкъщи - представям си с трички как ще е Crazy

Кайлис, браво на вас двете, герои сте  Hug Пиши днес как мина оставянето.

babyface76, честито преместване, дано бързо свикнете и двамата.

Iv Mincheva, евала за кекса. Аз като забременях този път - буквално намразих ММ, беше ми противен, не можех да стоя близо до него... Сега почти ми мина, та си мисля, че хормоните имаха пръст в тая работа. Та, чат-пат, взехме да "готвим кекс" горе-долу веднъж седмично.

Звезден^Прах, страхотно звучи всичко, което разказа за ЖК и ФМ-то  Heart Eyes

# 620
  • Мнения: 1 056
Ха привет и от мен. При нас секса е мираж, забраниха ни още при процедурите по ин витрото и ни казаха до 12та седмица никакъв секс. Аз нали имах болки та в 6та седмица търчах за преглед и там един доктор ме гледа с вагинален ехограф и прокървих непосредствено след прегледа, таааа съвсем си изкарахме акъла и казах на ММ никакъв кеск до второ нареждане. Не че имам желание деее, амаа и аз почти не мога да го гледам, кво гледане аз умирам за сън.

Та да ви питам нещо излязоха ми резултатите от назначените изследвания, както очаквах хемоглобина ми е нисък, нищо изненадващо ще вземам мерки.
Това обаче, което ме притесни е следното:

СУЕ - резултат 28 при референти стойности <25
Ср. обем на тробмоцитите в кръвта 12.2 - при референтни стойности 7.5-11.5

Еритроцити в кръвта 3.39 при реф. стойности 3.7-5.40
Хематокрит в кръвта 0.32 при реф. стойности 0.35-0.44

Но най-притеснителното ми е наличие на Левкоцити в урината 10-15 при реф ст-сти до 4 на поле - това за мен говори за наличие на някаква инфекция  newsm78

Може ли някой по-запознат да ми каже има ли нещо, за което трябва да се притеснявам, мисля след около час два да се опитам да звънна на моя доктор, че още е рано обачее малко се разтревожих и за това викам чакай да попитам мацките, нали има и медицински лица тук да ми дадат някакъв акъл да се тревожа ли  Hug Hug Hug много ви благодаря

# 621
  • Мнения: 1 669
Добро утро и от мен!
Марион - ти с две, аз с едно не мога да намеря време  Crazy Вчера ММ се прибра и питапочина ли, веднага протегнах ръце да ми види маникюра (късо подрязани, с безцветен лак нокти), пък да же се и епилирах (иначе ползвам самобръсначка за по-бързо). И той ме гледа, гледа и вика "Ихааа, от кога не ти се е случвало в делничен ден"  Joy
Днес пак остави детео, примрънкала е от колата още, след малко ще звънна да чуя как е.
Абе не ми стига на мен моето угризение, че ММ пита цитирам "Да не я повредим?" ...Просто не е истина...Предполагам, че това често се случва с родители, които се грижат абсолютно сами за децата си, просто няма на кого да разчитаме. Но истината е , че полека лека тя трябва да прекарва известно време и без нас, а по-дългият контакт с други деца ще и е полезен.
И дори заради моите черни мисли да я спрем от яслата, ще и потърсим някакъв дневен център, който да посещава, пак няма да я затворим у дома през зимата.
Прах Браво за хубавите резулати  Hug
Ивче - браво на теб, и аз ти се възхитих...Особено, че му влизаш в положението  Joy
Ние до сега само веднъж сме се обичали, след като изкървих ММ даже не си помисля...
Хайде аз отивам да си сложа хляба, напоследък ММ ме кара да правя един с домати и маслини, но днес ще разнообразим и ще е е с айран.
Усмихнат ден!

# 622
  • Мнения: 36
Здравейте момичета!
Искам да попитам на някой друг спи ли му се така зверски, както на мен Confused Все се надявах, че като вляза в четвъртия месец нещата ще се оправят, но уви .... Сутрин час-час и половина не ме търси, голямо разбуждане пада, а след обяд идва ред на големия кошмар - имам чувството, че някой ден ще заспя на бюрото  Sad Кога ли ще разсърдя шефката  newsm78

# 623
  • Мнения: 1 056
Minka_ и аз това се жалих, спи ми се като на мечка малинарка, прибирам се от работа вечерям лягам и умирам - ама ей го на стана ясно - нисък хемоглобин, явно ще трябва да вземам мерки, чеее така с предишната бременност откарах до края ужасно ми се спеше.
За децата и яслите, дъщеря ми я пуснах на ясла на 1 година и 1 месец - не ревеше, не се съпротивляваше, ноооо ми беше сърдита почти седмица - беше ужасно, прибираше се вкъщи сядаше на леглото и гледаше в една точка, не искаше да играе с мен нищоооо..... мислех, че си побърквам детето, чувствах се ужасно, страдах ужасно, борих се със себе си иии абеее не ми се връща назад. Предпочитах да реве, да крещи да оказва съпротива, не и да ме наказва така с безразличие и мълчание. Бях на ръба да се откажа, оставях я в яслата и тръгвах разревана след като затвореха вратата, а иначе казваха, че е спокойна играе, храни се, спи. Е отмина и този период, от тогава си ходеше с кеф - просто на децата им трябва време да свикнат, че ги оставяме за малко. За тях раздялата с мама е ужясяваща и те не знаят, като ги остави мама дали ще ги вземе обратно. Трябва им време да се научат на това, че сутрин ги оставят, а вечер ги прибират, този период е кратък и отминава, така че  не се измъчвайте  Hug Hug Hug

# 624
  • Мнения: 36
На мен хемоглобина ми е в граници, но е доста близо до долната. Най вероятно е от кръвното -  аз преди да забременея бях с ниско и сега съвсем зле  Cry

# 625
  • Мнения: 361
ехо, чета ви, но не ми се пише. Нещо ми е нервно от домашните.

Иначе сме ок.
Честито на Деската за годежа,
добре дошли на новите
и  Hug за всички.

# 626
  • Мнения: 2

Iv Mincheva, евала за кекса. Аз като забременях този път - буквално намразих ММ, беше ми противен, не можех да стоя близо до него... Сега почти ми мина, та си мисля, че хормоните имаха пръст в тая работа. Та, чат-пат, взехме да "готвим кекс" горе-долу веднъж седмично.


E това все едно аз съм го писала. Дума по дума!  Grinning Слава богу нещата започнаха да си идват на мястото, че ситуацията беше станала доста зле.

А и аз реших да правя повече неща за мен. Отидох на козметик, тръгнах на йога, днес съм на маникюр и педикюр и фризьор, а понеделник отивам да си направя ВЕГА тест. Питах дали може докато съм бременна и докторката каза, че тогава е даже много добре. Аз съм по принцип с много обострен колит и почти нищо не мога да сложа в устата си без да ми се издуе корема. Една позната е била като мен, но след Вега теста доста се е оправила, така че реших, че вече е време и аз да се пробвам. Добре, че е мама да гледа малката, че иначе не знам как щях да се оправям.

И да се похваля - имам не златна, а платинено-диамантена свекърва.  Heart Eyes Вчера докато съм била на работа с мъжа ми и леля му са били в нас и са ми изчистили целия апартамент. На всичкото отгоре май месец ни нямаше за 10 дни и в този момент се бяха нанесли гълъбчета на балкона, че и бяха измътили яйца. Нямаше как да ги махна, просто сърце не ми даде да им изхвърля яйцата и съответно до вчера излизане на този балкон нямаше. Беше се превърнал в абсолютен гълъбарник. Преди около 2 седмици малките излетяха и те вчера нашите са ми изчистили целия балкон. Толкова е чист, че даже успях и прането да си изнеса там тази сутрин. Много съм щастлива и доволна. И най-интересното е, че като казвах на приятелите ми, че имам мътещи гълъби на балкона те ми казваха, че сигурно това е знак и то вярно така се оказа. Седмица по-късно разбрах, че съм бременна!  Grinning

За ДГ нямам коментар. Дъщеря ми е записана от три месечна. Няма и няма класиране. Докато не оправят системата ще е така, за съжаление. Поне да даваха субсидии на хората, които си дават децата на частни детски градини. Все пак не всеки има възможност да си гледа детето или пък има кой да му го гледа. Наистина нямам думи...

Пандичке, сигурно си вече на плажа. Да си изкарате супер!  Hug

# 627
  • Мнения: 397
Хих, Яни Ди, май всичко е до нагласа и характер.
 Аз ако дойде свекърва ми и започне да чисти вкъщи ще откача. Не обичам намеса. Даже първия път като раждах, бях в болницата и мъжа ми се обади, че сестра му и свекърва ми чистят вкъщи. Ама много се вбесих-трябваше той да изчисти или да ми помогне преди да вляза в болницата, не после да ми обяснява как под едното легло, където отдолу имаше един грамаден килим на руло имало сума ти прах и не знам си какво. Добре, че вече не сме на квартира и в нашия дом чистенето е далеч по-лесно.
Определено се убедих, че теракот и ламинат са сто пъти по-добре от балатум Laughing


Въпрос към пловдивските мами- някоя от Вас има ли информация за цената на ФМ при доктор Троянчев? Че му е изключен телефона и не мога да се свържа.

# 628
  • София
  • Мнения: 5 285
Котката Марта, нали знаеш, че имаш нашата подкрепа  Hug Ние сме истински, живи, човешки същества, знаем част от твоята история, и, ако позволиш, сме насреща при нужда просто да си побърбориш. Или да си помълчиш... наистина понякога невежеството може да е благодат...


Кайлис, интересно ми е дали от вашата ситуация сте обмисляли варианта за родителски кооператив. Още докато бяхме в Козлодуй силно си мечтаех, но там нямаше. Тук пък не можем да си го позволим в момента  Embarassed Имахме невероятния късмет момата да бъде приета. То беше месеци следене на темата, изчисления на максимален шанс и стискане на палци. Ние сме обикновени, нямаме предимства и просто бяхме на лотария. Пак добре, че въобще стигнахме до гранична група... Малката ни късметлийка беше предпоследната изтеглена на лотарията. На есен и аз ще се треса от твоите неволи  Hug А на батко тоооооолкова му липсва градината... Той, разбира се, не е приет и когато го пита някой ходи ли на градина, с тъжен глас казва "Търся си!"...  Иначе напълно те разбирам за терзанията и тревогите. Вероятно няма майка, която да не се чуди дали е взела правилното решение, пускайки детето на ясла. Виждам, че ти следиш ситуацията, интересуваш се и вярвам, че връзката с детето ще ти позволи навреме да усетиш, ако става нещо нередно  Hug


Днес бях на очен лекар - има ли мами, на които са им открили слаби зони на ретината. Докторката иска да ми направи подсилване с лазер, за да може да раждам естествено, че съм с диоптер, и се чудя какво да правя.

Силно ме интересува темата, ще съм благодарна, ако и друг се включи. За мен се твърди, че имам увреждане на ретината, което предопределя вида на раждането. Обаче тази година на профилактичния преглед очната лекарка ме попита дали са ми предложили лазер след раждането. Ами не, и двата пъти. Започвам да се съмнявам дали наистина имам увреждане или просто го пишат, за да не се занимават повече...
За лентичка, може да цъкнеш на някоя, която ти харесва, и ще ти се отвори сайт, от който да си направиш своя  Peace

# 629
  • Мнения: 1 266
СУЕ - резултат 28 при референти стойности <25
Ср. обем на тробмоцитите в кръвта 12.2 - при референтни стойности 7.5-11.5

Еритроцити в кръвта 3.39 при реф. стойности 3.7-5.40
Хематокрит в кръвта 0.32 при реф. стойности 0.35-0.44

Но най-притеснителното ми е наличие на Левкоцити в урината 10-15 при реф ст-сти до 4 на поле - това за мен говори за наличие на някаква инфекция  newsm78

Е, понякога не е толкова зле да си доктор, не се шашкаш за глупости  Mr. Green
Среден обем на тромбоцити никой нормален човек не гледа и не го интересува, освен ако нямаш заболяване на синтеза на тромбоцитите, каквото нямаш  Mr. Green
Малко са ти ниски еритроцитите /червените кръвни телца/, хемоглобинът ти колко е? Хематокрит означава колко ти е "сгъстена" кръвта - в случая поради леката анемия, която вероятно имаш, и хематокритът пада, не е нищо фатално.
Много по-интересни са MCV, MCH, MCHC?

За урината - вероятно е замърсена, особено ако имаш вагинално течение. Пусни нова И стерилна, която да е правилно взета, след измиване. Децата дори ги мием със сапун за вземането на стерилна урина.

Кайлис, споко, ще действате според детето. Моето като не ходи три дни на градина, започва да пита кога ще си види приятелчетата. Но два дни или дори седмица са твърде кратък период, за да можеш да прецениш. Дай й достатъчно време. Ако регресира в бебешко поведение, и това е нормално, стига да не е прекалено драстично и драматично.


Общи условия

Активация на акаунт