Електронни четци - X

  • 63 632
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2
Цитат
Аз лично не бих си взела четец с подсветка,защото ми се струва, че ще уморява очите повече
Не е съвсем така. Подсветката върши чудесна работа в по слабо осветена стая. както когато си гледаш  и ТВ примерно....  Но .. четеш и книга без допълнителни висящи лампички, осветители и т.н..  Simple Smile
Да не говорим че и под юргана нощем си цъкаш и четеш съвсем конфортно и в каквато поза искаш Simple Smile
Имаше проблем с регулирането на нивото... но не е проблем да си сложиш на минимум и  никак, маа въобще нкак не уморява очите.
И пак си държи няколко седмици... голяма работа че други четци издържат месеци...  не сме в пустиня я, дето няма ЮСБ поне 1 път ден под ръка Simple Smile

# 571
  • Мнения: X
Въпрос на навици......аз лично,не се крия под юргана,за да чета Wink,обичам да ми е комфортно......А,за зареждането-да,вярно е,че има къде да се зареди,но такива като мен дето не си следят батерията,редовно се оказват на място без USB/или кабел за него/ и то в момент дето имат време за четене,та много да ги е яд,после.....Просто споделих личните си предпочитания,основани на базата на ползвани дотук три четеца и един таблет.А,да.....в ситуация на абсолютна "абстиненция" с Кобото съм си преглеждала ФБ-ка и форума/не е удобно,ама става при липсата на друг вариант,/,а с Нук-а,не мога....

# 572
  • Мнения: 634
Имаме Нук/ но без подсветка/ и Кобо тъч и смея да твърдя, че съм по-доволна от Кобо-то /но предвид по-ниската цена на Нук-а,се преглъщат недостатъците,много бързо/. Нук-а е по-удобен за прелистване, Кобо-то по-лесно се свалят книги. И двата са с много издържливи батерии, като Нук-а бие по точки/ почти два месеца изкара от купуването, Кобото държи по месец/. Аз лично не бих си взела четец с подсветка,защото ми се струва, че ще уморява очите повече / чела съм на таблет подсветка и буквално ме заболяваше главата/таблета беше със специално предназначение за четене...т.е. по-скоро беше четец с екстри,та уж трябваше да е удобен, но не беше/. Предпочитам да използвам лампичка, като се наложи. Проблем с бутончето за вкл./изкл- не съм имала....и според мен е по-скоро удобство.........
Ами ,незнам мои познати ме увериха ,че подсветката не уморява въобще очите - а аз смятам да го ползвам само нощем за
четене /от значение  е и  факта,че не трябва да тормозя останалата част от семейството с моите лампички  Blush/.Ето м/у това Кобо  http://www.whsmith.co.uk/products/kobo-touch-black-ereader/product/35487678 и  Нук/глоу уайт/ ,който е около 60лири се колебая ooooh! Tired

# 573
  • Мнения: X
Лампичката свети много деликатно и не тормози околните/осветява ти само дисплея,няма отблясъци..ти си я нагласяш както ти е удобно/.Но,както казах още в първия си пост-не съм ползвала четец,а таблет с подсветка,така че не знам дали ще дразни..просто предположих.Иначе,моето Кобо е същото/ама розАво/.

# 574
  • Мнения: 2
Цитат
не съм ползвала четец,а таблет с подсветка
Да, това е основната разлика, и то коренна разлика Simple Smile
Иначе да - споделяме впечатления Simple Smile За под юргана го казах примерно.. въпрос на удобства и лични предпочитания . н.пр.

# 575
  • Мнения: 90
Аз съм с Пейлъруайт, подсветката по никакъв начин не ми дразни очите. Спрях се на него, защото чета  предимно вечер( по 2-3 часа). Преди да взема четеца четях на нощна лампа и мога да кажа, че очите ми по-лесно се уморяваха, не съм използвала от малките мобилни лампички, за да направя някакво сравнение. Това, което най-много ми харесва на подсветката при Киндъл е регулацията на светлината. Когато я сложиш на 5-6 е една приятна, опушена светлина и изобщо не дразни. Не използвам максималните възможности на подсветката, но дори да е увеличена до края не пречи на спящия човек до теб, защото светлината е осветява само в екрана  Peace

# 576
  • Мнения: 8 532
Здравейте. От няколко дни съм горд собственик на Kobo eBook Reader Glo.
Първите ми впечатления са много добри.
Подсветката съм я намалила до минимум, но ми е по-приятно да чета без нея. Но върши работа и ако не  много дълго четенето мисля няма да уморява.

Обаче никак не мога да се ориентирам как да подредя книгите директно от компютъра по "рафтове". Мога да го направя само от самия четец. Има ли някаква възможност да правя тази организация от компютъра или не?

# 577
  • Мнения: 5
Благодаря на всички, които ми помогнаха в конвертирането и отключване на книгите. Сега имам друг въпрос- След конвертиране на мен ми дава например rtf.epub, без името на книгата. Ренеймвам файла, но той на четеца не се чете, не го приема с името. Това се получава, когато конвертирам от txt. rtf. pdf в epub, но от fb2 не се получава. Може ли някой да даде съвет?

# 578
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте момичета  Simple Smile, попрочетох темата малко диагонално ...и въпреки това ще питам, дано не повтарям нечие друго подобно питане ...

Имаме си вкъщи два четеца -Киндъл 4 и таблета Киндъл Файър, но ми трябва и друг таблет-четец, избрах си  NOOK HD http://www.barnesandnoble.com/p/nook-hd-barnes-noble/1110060426 
Въпросът ми е -може ли да се пазарува от сайта на B& N, като под "купува" имам предвид от книгите, които са по 0.00 $, както при Киндъла може да си купувам от Амазонските книги по 0.00лири ?

И още нещо -при наличие на wi fi доколко е възможно сърфирането в нета , примерно да си чекна отговорите на публикациите ми в БГ Мама  Wink или нета се ползва основно за страницата на B&N ?

# 579
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Благодаря на всички, които ми помогнаха в конвертирането и отключване на книгите. Сега имам друг въпрос- След конвертиране на мен ми дава например rtf.epub, без името на книгата. Ренеймвам файла, но той на четеца не се чете, не го приема с името. Това се получава, когато конвертирам от txt. rtf. pdf в epub, но от fb2 не се получава. Може ли някой да даде съвет?

Използвай опцията edit metadata в Калибре.

# 580
  • Мнения: 5
Благодаря на всички, които ми помогнаха в конвертирането и отключване на книгите. Сега имам друг въпрос- След конвертиране на мен ми дава например rtf.epub, без името на книгата. Ренеймвам файла, но той на четеца не се чете, не го приема с името. Това се получава, когато конвертирам от txt. rtf. pdf в epub, но от fb2 не се получава. Може ли някой да даде съвет?

Използвай опцията edit metadata в Калибре.
Много благодаря, получи се.   bouquet  bouquet  bouquet

# 581
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 709

Въпросът ми е -може ли да се пазарува от сайта на B& N, като под "купува" имам предвид от книгите, които са по 0.00 $, както при Киндъла може да си купувам от Амазонските книги по 0.00лири ?


Не съм съвсем сигурна, защото по принцип от B&N не може да се пазарува извън САЩ.

# 582
  • Варна
  • Мнения: 5 193

Въпросът ми е -може ли да се пазарува от сайта на B& N, като под "купува" имам предвид от книгите, които са по 0.00 $, както при Киндъла може да си купувам от Амазонските книги по 0.00лири ?


Не съм съвсем сигурна, защото по принцип от B&N не може да се пазарува извън САЩ.
Ех, имах подобни опасения и аз, но и моите не са потвърдени .... Мерси Деси  Simple Smile

# 583
  • Мнения: 36
Могат да се теглят безплатните книги, но трябва в акаунта да има вкаран номер на карта и американски адрес. С доста съм пробвал досега и всички, с изключение на една, се свалиха без проблем на Нука. Иначе с единствената проблемна уж всичко си беше наред и поръчката мина гладко, но така и не се появи в библиотеката.

# 584
  • Мнения: 1 145
Доколкото разбирам с Нук и Киндъл си вързан към различен господар.
Кобо като че ли е по-свободно.....

Общи условия

Активация на акаунт