Фотография за начинаещи - 10 тема

  • 25 447
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С какви чудесни новини се напълни темата ни! Момичета, пожелавам ви лека бременност! Hug

Ето ги моите номера на сгради:

Simple Smile by chockolina, on Flickr

Number 12 by chockolina, on Flickr


По-късно ще кача и снимката по летния проект, снимах и кафе, но едва ли ще успея да го обработя и него днес (да не говорим, че не виждам нищо креативно в кадъра си, то може и да реша да го преснимам, ако ми остане време). Crazy

# 46
  • Мнения: 2 185
И от мен табелата за днес :


Building sign ( Jily challenge Day 9) by botevinka, on Flickr

Честито на всички бременни, нараствате главоломно на брой  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 141
Запис с a new, old story. Grinning


Paris by Slava (busy), on Flickr

# 48
  • Мнения: 3 988
Честито на бременните момичета и лека до края! Simple Smile Клепсиела, теб те заподозрях, но не бях сигурна. Simple Smile

По юлския от мен:


9/31 by Solley Eaton, on Flickr

Снимах и един "вход А", но табелата му не се вижда хубаво и не го пускам в групата.


9/31 by Solley Eaton, on Flickr

По летния:


19/93 by Solley Eaton, on Flickr

Клер, да, обработката беше силна. Смених снимката.

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 01:35 от Solley.

# 49
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честито на бременните девойки! Сега е времето да започнете да се стягате за бебешки фотосесии Wink

А за запис от мен, ето едно каналче:


DSC_0075 by Dessy_Razsadova, on Flickr

Чудя му се дали ок да е вертикално.

# 50
  • Мнения: 22
Честито на бременните момичета и лека до края! Simple Smile Клепсиела, теб те заподозрях, но не бях сигурна. Simple Smile

От две седмици ме няма и ме разконспирираха  Mr. Green

Честито на бременните девойки! Сега е времето да започнете да се стягате за бебешки фотосесии Wink



Лелееее, ако знае милото бебе, как му се каня........  Mr. Green Mr. Green

# 51
  • Мнения: 7 008
O, колко хубаво, че се задават бебета  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 1 635
Олеле, честито момичета! Много леки и спокойни бременности ви пожелавам!

За да не съм без снимка, ето още една от летния проект. Дано събера сили да ги сложа в групата навреме.


13/93 by Jill on the go, on Flickr

И едни крачета.


baby feet by Jill on the go, on Flickr

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Много им се радвам на бебетата...ама да не са мои Joy Моите двамата талибана са ми достатъчни Mr. Green
Много хубави номера видях...на първо четене на Чоколина името на улицата ме грабна Joy

DSC_9562-188 by anton.slavi -hera, on Flickr


DSC_9552-189 by anton.slavi -hera, on Flickr
 Вчера забравих да си снимам годишния...та днес два дена бързам да наваксам Joy
И дънки нямам Twisted Evil моделите ми спят сутрин рано а баща им е с униформа...която за жалост не е дънки...та довечера надявам се. И никой да не ми взема идеята! Joy

# 54
  • София
  • Мнения: 3 824
Докато включа, че има нова тема и то изписани 4 страници Simple Smile Обаче не съм изпуснала снимки, защото ви ги гледам във flicker Simple Smile
Аз последните вечери чета, не снимам. Харесва ми книгата (Light - science and magic), но още не съм стигнала да експериментирам на практика. Нямам подходящо осветление и време да се огледам за някакви подходящи настолни лампи по магазините, защото в къщи нито една нямаме.

Да ви питам нещо - искам да се оборудвам добре за лятната почивка на море с някакви филтри за по-добри пейзажи. Пейзажите ще ги снимам с 18-105мм (нямам по-подходящ от него). Може ли да препоръчате най-необходимите. Четох, четох, но имам чувството, че хората се изхвърлят и не съм сигурна точно кои филтри биха ми били най-необходими. Най-вероятно ще си взема един поляризиращ. Иска ми се градиентен, но те май са доста скъпи.

И да не пропусна - честито на бременните  Grinning !!!

# 55
  • Мнения: 3 211
Елл, мисля, че поляризиращ ще ти е достатъчен. Ако искаш бавна експозиция носи и статив.

Кайлис, Клепсиела, честито! Лека бременност.


Гост в лавандулата ми by Veron4e, on Flickr

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 10:11 от very nice

# 56
  • Мнения: 212
И аз се включвам с въпроса за филтрите Simple Smile за лятната почивка.

# 57
  • Мнения: 9
Честито на бременните момичета и лека до края! Simple Smile Клепсиела, теб те заподозрях, но не бях сигурна. Simple Smile

От две седмици ме няма и ме разконспирираха  Mr. Green

Честито на бременните девойки! Сега е времето да започнете да се стягате за бебешки фотосесии Wink



Лелееее, ако знае милото бебе, как му се каня........  Mr. Green Mr. Green

Бебета на хоризонтааааа! Супер! Леко бременеене, момичета!
Преди бебешките фотосесии, чакам бремелински такива! Hug

# 58
  • Мнения: 465
Хайде на дънкитеее  Laughing



Честито на очакващите бебоци!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз много си използвам поляризиращия филтър. Върши ми страхотна работо в ярки дни, без при това да ми пада скоростта толкова, че да не мога да снимам от ръка. Даже си е предостатъчно висока, то като е много слънчево колко да затъмни един поляризиращ филтър. Освен това премахва всякакви нежелани отблясъци и прави страхотно синьо небе и изразява текстурата на облаците. В известен смисъл има ефекта на градиентните, защото може да се завърти в желаната позиция и да затъмни тази част, която е нужно. Скоро снимах водопад в ужаснэ изпържен ден по обед и нямам нищо прегоряло.

Общи условия

Активация на акаунт