Мит или истина е, че всеки мъж иска да има момче?

  • 74 955
  • 484
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 365
Все пак човешкият опит показва, че хората са по-стабилни и щастливи със смислена връзка и семейство. Така че поне е добре да имат шанс за такова.

Интересно е, че в 21 век особено момичетата се възпитават, че едва ли не има 1000 поприща, от които ще са еднакво щастливи, но накрая почти всички незнайно защо се вслушват в повика на природата си. Малко са тия, за които семейството и децата са просто една от опциите.

А и е деструктивно човек да се бори само за лично щастие. Парадоксално е, че колкото повече се бориш, колкото повече се правиш на "индивидуален аз" и хипер нестандартен, със "свой живот", толкова повече щастието бяха и изведнъж мейнстрийм живеенето почва да изглежда много примамливо.

Елиас, ами ако децата ти не живеят както им е кеф? Ще се загрижиш ли? Ако примерно решат, че ще живеят както трябва, а не както им е кеф. Щото личното щастие и кефът не са всичко в живота...

# 466
  • Мнения: 46 573
Дъщерята носи много гени от бащата, но не и У хромозомата. А тази вълшебна хромозома няма много гени, но пък служи като "мястодържач", блокира някои елементи и прави мъж, с неговите си особености. Мъжът не е жена с добавени елементи, а е създаден от женска биология, където някои гени са блокирани и тялото става мъжко.

Именно тази У хромозома е "семката" и приликата с бащата.

Сътоветно аз като жена бих искала дъщеря, защото ще носи някои само специфични за женската линия гени- митохондрийна ДНК, която пък определя по друг начин облика на поколението.

Та за мъжа, генетично погледнато, именно синовете са начинът да остави най-ясен отпечатък.

Дори да е син, не е сигурно, че ще предаде Y хромозомата си  Laughing детето така или иначе е микс от гени, какво значение има точно кои са? Предават се напред и това е неоспорим факт.

# 467
  • Мнения: 6 365
Е сега, предполага се, че и този син ще иска да си види "семката" и ще пробва до мъжко:)

Въпреки че не ми допада идеята да се избира пол с изкуствени методи. Ако стане- добре, но има случаи на ин витро за избиране на пола. Това вече си е малко прекалено.

Но може да има непрекъсната линия от мъжки наследници, ако човек се постарае и опитва достатъчно пъти.

Разказвали са ми една история за човек с пет дъщери, ама от време оно, когато това си е било проклятие. Накрая искал надгробният му паметник да е дърво с пет отрязани клона. Гадно, но така са виждали нещата.

# 468
  • Мнения: 46 573
Е сега, предполага се, че и този син ще иска да си види "семката" и ще пробва до мъжко:)

 Sick
Само написано ми се повръща от това, радвам се, че на живо не ми се налага да го виждам.

Наистина не схващам, какво значение има дели гените вървят напред с един или друг пол. Гените са си гени.

# 469
  • Мнения: 6 365
Може би има интуитивното усещане, че мъжката линия носи не просто гени като молекули и външен вид, а по някакъв начин носи и облика и духа на човека. Вид усещане за безсмъртие.

Макар че не там е човешкото безсмъртие...това е по-скоро езическо виждане.

# 470
  • Мнения: 46 573
Може би има интуитивното усещане...

Нарича се предразсъдък. И конкретно този идва от времето, в което определени права са имали само мъжете, жената не е била смятана за човек, т.н. нямаш ли син, родът ти не влиза в тези среди.
От нас зависи да не го набием в главите на децата си.

# 471
  • Мнения: 1 910


Елиас, ами ако децата ти не живеят както им е кеф? Ще се загрижиш ли? Ако примерно решат, че ще живеят както трябва, а не както им е кеф. Щото личното щастие и кефът не са всичко в живота...

Честно, да. Особено що се отнася до връзки и обвързване. А ако на синът ми някога му мине през ум да "пробва до мъжко" ще се чувствам хипер провален родител  Sick

# 472
  • Мнения: 6 365
Значи реално не им даваш свободен избор, Елиас. Пак имаш очаквания- да са щастливи според някакви твои представи. И ще се чувстваш провалена, ако не ти оправдаят представите. Ами ако направи такова семейство, че искат да "пробват до мъжко"? Ти какво,  ще им светиш ли? Или ще им тропнеш с краче?

Странна идея за свобода и лично щастие имаш. Тоест, искаш да отгледаш хедонисти.

Не се сърди, не е точно предразсъдък. Като че ли е нещо положително и важно за човешката природа, не бих го отхвърлила така с лека ръка.

# 473
  • Мнения: 1 910
Искам да отгледам интелигентни хора, а не шовинистични простаци. Останалото е суета  Laughing

# 474
  • Мнения: 6 365
Значи да си интелигентен значи да цензурираш някои вътрешни, почти инстинктивни стремежи...

Не знаех, че такова е определението за "интелигентен". В доста случаи такова поведение и мислене произвежда глупаци, макар и с претенции да имат много фини идеи.

# 475
  • Мнения: 1 910
Бих го приела за инстинкт, ако някъде в природата някое животно делеше малките си по пол. При условие, че няма такъв пример, значи говорим за човешка простотия  Wink

# 476
  • Мнения: 6 365
Бих го приела за инстинкт, ако някъде в природата някое животно делеше малките си по пол. При условие, че няма такъв пример, значи говорим за човешка простотия  Wink

Майките-плъхове често изяждат по инстинкт почти всички мъжки малки.

Хиените прогонват мъжките от стадото много скоро.

Апетитът при човешките майки е различен при мъжки и женски плод, при момче се яде повече, проверено е научно. Даже млякото за момчета и момичета е различно. Тялото ни ги различава дори...

Но човек има виждания, различни от животинските. Желанието за наследник от мъжки пол понякога е точно социално, ако щете духовен или душевен стремеж. Може да се каже, че не е биологичен инстинкт, а особеност на човешкото съзнание. Стремеж, не инстинкт, думата не е точна, щом ти напомня за животни.

# 477
  • Мнения: 2 786
Дъщерята носи много гени от бащата, но не и У хромозомата. А тази вълшебна хромозома няма много гени, но пък служи като "мястодържач", блокира някои елементи и прави мъж, с неговите си особености. Мъжът не е жена с добавени елементи, а е създаден от женска биология, където някои гени са блокирани и тялото става мъжко.

Именно тази У хромозома е "семката" и приликата с бащата.

Сътоветно аз като жена бих искала дъщеря, защото ще носи някои само специфични за женската линия гени- митохондрийна ДНК, която пък определя по друг начин облика на поколението.

Та за мъжа, генетично погледнато, именно синовете са начинът да остави най-ясен отпечатък.

Много интересна теория. Не, не е вярно, че всеки мъж иска да има момче. Когато мама е била бременна с мен, баща ми ужасно е искал да съм момиче, защото е искал дъщеря. Когато съм се родила ... Е, представяте си какво му е било.  newsm44 А и без Y-хромозомата дъщерята може да прилича много повече на баща си, отколкото на майка си. Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 09:34 от Teresa of the Faint Smile

# 478
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя тази Y хромозома е почти празна, има само окло 5 гена някъде, и то смешни - за косми в ушите, тембър на гласа и ....другите ги забравих (тези съм запомнила, че ми бяха най-забавни). Страшна семка, няма що Laughing.

# 479
  • София
  • Мнения: 449
Въпросът е ясен: Наистина ли всеки мъж иска да има момче? Много често, когато кажа някъде, че имам момиче и някои индивиди от мъжки пол възкликват "Е нищо де, другият път ще е мъжко", сякаш като имаш момиченце и нямаш дете.

P.S. Ще се радвам повече мъже да се включат в темата.

Слушай сега, не е важно какво мислят другите - важно е ти какво искаш! Ако искаш момче - опитай втори, трети път...познавам семейство до четвърти път са стреляли за мъжко. Ако искаш момче - не се притеснявай да си го казваш винаги, това не означава, че не си искал момичето - искал си го.
Иначе моят кратък отговор - най добре е момиче и момче, а третото каквото Господ даде, важно е да пълна къщата и всички да са здрави. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт