Мит или истина е, че всеки мъж иска да има момче?

  • 74 939
  • 484
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 365
Тя тази Y хромозома е почти празна, има само окло 5 гена някъде, и то смешни - за косми в ушите, тембър на гласа и ....другите ги забравих (тези съм запомнила, че ми бяха най-забавни). Страшна семка, няма що Laughing.

Да де, ама видът на човек не зависи само от това кои гени ще включи, а и кои ще изключи. Та освен смешните няколко гена (между които ген за размер на тестисите), у-хромозомата е "държач на място", оставя празно място, за да се проявят по различен начин останалите гени. Затова и мъжките са такива пуйчета- всичко им е на магия, доста са рехави биологично. Но затова пък са по-"неочаквани", може да постигнат невероятни неща, имат повече вариация.

# 481
  • Мнения: 33
Записвам се в темата.
Моя мъж си иска и второто да е момиче, както и аз. Смятам, че е по-безопасно от наследствени болести. Чела съм, че доста често се предават на мъжкото чедо. А и при момиче като първо дете, предпочитаме и второто да ни е също момиче. Ако беше първото момче, второто щяхме също да искаме да е момче.  Grinning

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 644
Въпросът е ясен: Наистина ли всеки мъж иска да има момче? Много често, когато кажа някъде, че имам момиче и някои индивиди от мъжки пол възкликват "Е нищо де, другият път ще е мъжко", сякаш като имаш момиченце и нямаш дете.

P.S. Ще се радвам повече мъже да се включат в темата.

Слушай сега, не е важно какво мислят другите - важно е ти какво искаш! Ако искаш момче - опитай втори, трети път...познавам семейство до четвърти път са стреляли за мъжко. Ако искаш момче - не се притеснявай да си го казваш винаги, това не означава, че не си искал момичето - искал си го.
Иначе моят кратък отговор - най добре е момиче и момче, а третото каквото Господ даде, важно е да пълна къщата и всички да са здрави. Simple Smile

А моят мъж пък отговаря: "Не, мислим и второто да е момиче! А третото каквото дойде"  Crazy  и се отказват да питат повече! Даже не са ни питали защо така искаме Simple Smile

Повечето мъже, които познавам имат момчета и открито споделят, че са искали да имат момиче.

# 483
  • Мнения: 9 887
нашият татко си има 2 юнака, съгласен е да имаме сега и една мома..
хихих
но определено като разбра че са юнаци - усмивката беше до ушите

# 484
  • Мнения: 563
 Според мен въобще не знаят какво искат,даже съм сигурна,че до последно не знаят дали наистина искат деца  Joy
А това с мъжкото чадо имам чувството, че си го говорят наизуст, ей така,щото някой някога си бил казал, че трябва да е така.
Доста често виждам колко престорено и преувеличено значение се отдава на това че ще се/се е роди/л син,и от бащата и от родата,
повтарят като папагали едни и същи заучени фрази, "Еййй,мъжко, еййй майстор си!", "Айде,къде е наследника", "Браво на мъжката майка" и т.н.  ooooh!
Просто според мен не си личи,че се радват наистина на детето ,а сякаш да се роди син е някакво задължелие,всички тръпнат в очакване и когато това стане, на всички им олеква че си си "свършил добре работата".

Общи условия

Активация на акаунт