Рецепти с патладжан?

  • 8 520
  • 29
  •   1
Отговори
  • Vienna
  • Мнения: 261
Тиквичките вече ги обсъдихме подробно. Хайде сега малко за патладжаните

# 1
  • Мнения: 7 425
Тиквичките вече ги обсъдихме подробно. Хайде сега малко за патладжаните
    newsm10

Салата с патладжан
Патладжанени рулца
Галет с патладжан

# 2
  • Мнения: 9 991
Мусака с патладжан /гръцка мусака/ , пържен патладжан с доматен сос. Паниран патладжан. Тарта с патладжан, Пълнен патладжан на фурна . Патладжан на скара.   chef bowuu кьополу традиционно , кьополу с майонеза , баба гануш/кьополу с тахан/. Постна мусака с патладжан , тиквички и моркови . Настърган и запържен с лук и моркови и подходящи подправки , може да се ползва вместо кайма за мусака или ориз , за пълнеж на чушки/сърми .

# 3
# 4
  • Мнения: 114
Кьопоолу, на първо място! Simple Smile Аз имам една изключително любима салата с патладжан, сирене и меден дресинг, другото лесно и много любимо ястие с патладжан е рататуи .

# 5
  • Мнения: 169
Много го обичам патладжана , но пърженето ми е  Embarassed неприятно  Sad.
Много обичаме рататуй и една арабска манджа - патладжан , с картофи и нахут.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 193
Патладжанът ми е много любим .Редовно го правя със сирене или кайма запечен.

# 7
  • Мнения: 110
Една сборна рецепта -) Сварявам доматен сос овкусен с чесън и магданоз. В тавичка нареждам нарязани на кръгчета тиквички, поливам сос, след това патладжан нарязан и накиснат предварително във вода и сол, пак доматен сос, печен пипер на ивици и отново доматен сос. Олиото в доматеният сос е достатъчно, не прибавям допълнително. Запичам във фурната около 40 мин., при готовност на зеленчуците поливам с яйца и сирене. Да ви е сладко  chef

# 8
  • София
  • Мнения: 49
Много го обичам патладжана , но пърженето ми е  Embarassed неприятно  Sad.
Много обичаме рататуй и една арабска манджа - патладжан , с картофи и нахут.

Аз също избягвам да пържа, но това с нахута звучи много хубаво! Какви подправки се слагат?

Напоследък два пъти приготвях един нетрадиционен пастет с патладжани, изпечени във фурната. Пасират се заедно с тахан, лимонов сок, малко сол, черен пипер и ... какао. Много е приятно намазано на филийка.

# 9
  • Мнения: 169
Delikado ,
 Задушавам телешко месо на късчета с ситно нарязан  лук, подправките са пожелание добавя се и една скилидка чесън + червен пипер и домат като да стане доматен сос.Изварява се , и се добавя нахута/ зависимост от готовността  до която е  . Като отделно се изпържват патладжаните и картофки на кръгчета.
 След като месото със соса са готови се добавят изпържените патладжани и картофките. Леко се разбърква може и да постой 5- 10 мин на огъня и се сваля. Поднася се със наситнен магданоз.

# 10
  • Мнения: 5 721
Най-много го обичам на ветрило с доматки, отгоре кашкавал  и във фурната... Sunglasses

# 11
  • София
  • Мнения: 49
Delikado ,
 Задушавам телешко месо на късчета с ситно нарязан  лук, подправките са пожелание добавя се и една скилидка чесън + червен пипер и домат като да стане доматен сос.Изварява се , и се добавя нахута/ зависимост от готовността  до която е  . Като отделно се изпържват патладжаните и картофки на кръгчета.
 След като месото със соса са готови се добавят изпържените патладжани и картофките. Леко се разбърква може и да постой 5- 10 мин на огъня и се сваля. Поднася се със наситнен магданоз.

МММ благодаря Simple Smile Звучи много вкусно!

# 12
  • Мнения: 1 210
Ладийки от патладжан

Скрит текст:

Ветрило от патладжан

Скрит текст:

Терин от патладжан

Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 9 157
Всички тези с патладжани си ги харесвам. http://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%9F%D0%B0%D1%82%D0%BB … D0%B0%D0%BD%D0%B8 Бих пробвала още, стига да видя нещо ново и хващащо окото  Grinning

# 14
  • Мнения: 5 228
Тези дни правих патладжаните на фурна с доматен сос на пеп-4о, страхотна рецепта, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт