Галено Име?

  • 7 534
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Галено на Ейдън -Ади.
Не бих ползвала името на братовчедчето.

# 46
  • UK
  • Мнения: 4 311
А Ейди не ти ли харесва, не разбрах? То е почти същото като Дейми Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1
Галено на Ейдън -Ади.
Не бих ползвала името на братовчедчето.

Е той е ДеймиЯн,а не ДеймЪн

# 48
  • Мнения: 1
А Ейди не ти ли харесва, не разбрах? То е почти същото като Дейми Simple Smile


Де да знам.Е то и без това мъжът ми не хареса много много и Ейдън,но и той незнае какво иска

# 49
  • Мнения: 326
То, където е Деймиян, там е и Деймън.Както и Дамян.
Има много хубави имена, ако ще и чужди(каквото ти искаш), няма смисъл да напрягаш атмосферата и да предизвикваш някакви евентуални дразнения.
 
И аз не бих знаела какво искам, ако измислянето на име ме напряга или отсрещния иска нещо, което би било неудобно.
Моят мъж само списъци с мъжки имена правеше, при все, че ни казваха момиче.Отказвах да говоря за това и да му чета списъците с 15 мъжки имена, където фигурираше Спиридон, Иларион и Варг  Laughing

# 50
  • UK
  • Мнения: 4 311
Трябва да пуснем тема със списъците на татковците, и нашият не беше никак за подценяване.  hahaha

# 51
  • Мнения: 1
Пуснете ги и тук ако искате

# 52
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В списъка на БНД фигурираше само едно име - неговото собствено, след като се разделихме спря да има наглостта да ми го предлага, но беше излъгал като родих, че съм го кръстила точно така  ooooh! . Ако го бях послушала, синът ме щеше да е Лусиано.  Grinning Моя списък определено беше по-впечатлителен и с повече изчанчении.  Crazy  bowuu

# 53
  • UK
  • Мнения: 4 311
Моля ти се, за някои е въпрос на чест.  Naughty
Познавам една Лусия кръстена на татко си Лусиано, испанец обаче.  Simple Smile

# 54
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да, аз познавам и испанци, и бразилци с това име, познавах един Лукас, пак бразилец, кръстен на баща си Лусиано. Интересното при нас е, че вариант момиче никога не е споменаван, и двамата бяхме убедени от преди да забременея, че, ако имаме дете, ще е момче. Ама сто процента убедени  Mr. Green . Та той женски имена не е предлагал, аз имах женски вариант, но не съм си и помисляла, че ще ми се налага да го ползвам.  Crazy

# 55
  • Мнения: 326
Лусиано е хубаво, но аз не обичам деца да се кръщават на родителите си.
Не помня целия списък, а и не го пазя...той всяка седмица ми връчваше списък с мъжки имена, намираше разни нови 
Преобладаваха старинни прабългарски, с ирански произход или скандинавски. Имаше и някои като Спиридон и Иларион, за които се чудех от къде са му хрумнали.Толкова попски ми звучат, а той недолюбва всичко християнско...не знам как ги беле избрал.

# 56
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Галено на Ейдън -Ади.
Не бих ползвала името на братовчедчето.

Е той е ДеймиЯн,а не ДеймЪн

Ти може да намираш разлика, но пък бащата на детето, както и сестра му не виждат. Аз също не виждам, но предполагам моето мнение не важи в случая  Laughing И все пак не бих създавала търкания в семейството и евентуални бъдещи проблеми. На мен не би ми станало приятно някой друг от семейството да използва същото име, което аз съм дала на децата си.

# 57
  • UK
  • Мнения: 4 311
А, относно разликата, че има, има. Тук в темите много пъти се е обсъждало Кристиан или Кристиян, например, Адриан или Андриан, една буква, но си има си значение. За мен си е все едно и също име, но защото не става въпрос за моето дете. За Сара може да звучи едно, но за страничните хора най-вероятно ще е едно и също. И пак най-вероятно ще бъркат имената на децата, дълго няма да запомнят кой кой е, особено ако децата се движат често в един роднински и приятелски кръг. Това е неприятното според мен. Не че би ме бъркало дали зълвата/снахата ще се разсърди.

# 58
  • Мнения: 11 747
На мен Иларион ми харесва.
Мъжа ми нямаше списъци, не предложи нито едно име, само коментираше и отхвърляше или приемаше моите предложения.

# 59
  • Мнения: 1
Галено на Ейдън -Ади.
Не бих ползвала името на братовчедчето.

Е той е ДеймиЯн,а не ДеймЪн

Ти може да намираш разлика, но пък бащата на детето, както и сестра му не виждат. Аз също не виждам, но предполагам моето мнение не важи в случая  Laughing И все пак не бих създавала търкания в семейството и евентуални бъдещи проблеми. На мен не би ми станало приятно някой друг от семейството да използва същото име, което аз съм дала на децата си.

Тя не му е сестра,а няква си там братовчедка.А детето си е преди всичко МОЕ и не ме интересува кой какво мислии дали ще се сърди относно името.Писна ми цял живот все някой друг да решава вместо мен.Не мога да се съобразявам с претенциите на всички!Айде!!!

Общи условия

Активация на акаунт