На планина с две малки деца-хотел с басейн и подходящ детски кът - 2

  • 101 246
  • 763
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 4 583
Вместо запис (сега попаднах на темата и ще я разгледам по-подрбоно ) - още един положителен глас за Римска баня.
Не бяхме ходили там повече от година. Отидохме този декември. Сега храната ми хареса. Децата най се впечатлха от живата музика. А след като каката им даде микрофона да изпеят 'Зеленчуците', просто нямаше такава радост.

# 421
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте, гледам хотел Аквалон в Баня за пролетната ваканция. Може ли инфо с какво се отоплява хотела, че не се вижда на снимките. Някой беше писал че е топличко, но аз се притеснявам леко заради сезона, в който ще ходим - нито зима, нито лято. И басейна - вижда ми се мъничък, дали става навалица там, както и в ресторанта?
Благодаря предварително

# 422
  • Мнения: 3 818
Дзвер, басейните и двата - и външния, и вътрешния, изобщо не са малки. Не са с олимпийски размери естествено, но аз бях приятно изненадана от размерите, очаквах доста повече да приличат на локви Laughing Според мен дължината им е някъде 15-тина метра, широки са може би около 2.50-3м. В единия край са около 1.10 дълбоки, в другия - 2 м.
За отоплението - имаше в апартамента два радиатора - в спалнята и в хола, ние ги спирахме нощно време, защото пукахме от жега, даже отваряхме да проветряваме, декември месец бяхме, студ не съм усетила, дяцата по къс ръкав стояха.
В ресторанта сутрин ставаше навалица на закуска, вечер не е имало проблеми. Но наистина е много мъничък, аз им го казах, понеже ме питаха накрая как сме прекарали, те си го знаят хората, де, ние в началото като влязохме, решихме, че това им е лоби бара, после разбрахме, че било ресторантченцето Laughing

# 423
  • София
  • Мнения: 9 517
Fairy, благодаря ти много, чакам оферта и от Римска баня и ще резервирам в един от двата  Peace

# 424
  • София
  • Мнения: 4 583
Само да вметна за Римска баня и пролетната ваканция.
Ние бяхме средата на март единият път и почти нямаше хора. 2 седмици след нас колежка с деца-ученици отидоха там и са бяха засекли с ученически групи (тип зелено у-ще).
Трябвало е да чакат групите са напуснат басейна, защото си е било леко недостъпно. И после са си питали на рецепцията кога учениците са в басейна, за да не ходят тогава.

Предполагам, че с по-големи деца това може и да не е проблем. Но за такива като мен, с едно все още спящо на обяд, не мога много да размествам дневната програма.

# 425
  • София
  • Мнения: 9 517
Само да вметна за Римска баня и пролетната ваканция.
Ние бяхме средата на март единият път и почти нямаше хора. 2 седмици след нас колежка с деца-ученици отидоха там и са бяха засекли с ученически групи (тип зелено у-ще).
Трябвало е да чакат групите са напуснат басейна, защото си е било леко недостъпно. И после са си питали на рецепцията кога учениците са в басейна, за да не ходят тогава.

Предполагам, че с по-големи деца това може и да не е проблем. Но за такива като мен, с едно все още спящо на обяд, не мога много да размествам дневната програма.
Благодаря много, това определено ще е проблем - не че децата ми са от ранобудните, но една камара ученици не се вместват с представите ми за спокойна почива. Може би затова и се бави офертата от хотела  Thinking

# 426
  • София
  • Мнения: 9 517
Понеже офертата от Римска баня е двойна на цената за нашата конфигурация в Аквилон, явно се насочваме натам. Имам един последен въпрос - ако някой е спал в едноспален апартамент с разпънат диван - дали става много тясно, че в Интерхотела спахме в един апартамент, на който като му бяха разпънали дивана, едва стигахме до терасата.

Забравих - и някаква ориентация за тази кръчма, дето била близо до хотела и на народни цени?

# 427
  • Мнения: 2 208
На двеста метра от хотела в посока център е , казва се При Спаска и отгоре е хотел. Недей да очакваш нещо кой знае какво, абсолютно селска кръчма, с мръсни покривки и нащърбени чинии и чаши, евтино и готвят вкусно. Хигиена не чакай, там си се разхождат мухи и ако има хора доста ще почакаш с поръчката, да не кажа и час Peace. Преди беше добре с друг персонал , миналата година претърпях тотално разочарование, обслужиха ни за час, вътре имаше местни дето гледаха мач, викаха и псуваха. Едни момиченца са сервитьорки, не знаят къде се намират и изобщо не се оправят. Честно предпочетох си ресторанта на Римска баня, пък макар и с не толкова вкусна и доста по-скъпа храна. Между впрочем в Римска препоръчвам шницела по виенски Peace Все пак пробвай се. Не очаквай също в Аквилон да има къде да ти стоят децата , хотела е на улицата , няма никакво място за нищо само два басейна , вътрешен и външен. Ресторант с 3 маси и това е . Децата излизат веднага на улицата или другия вариант е да паднат в басейна, който е дълбок, за външния говоря. До него има сложени пак маси и имаше и екран срещу басейна. За апартамента не мога да се изказвам , били сме в двуспален :peace
П.П. Много ми стана интересно за цената , как е двойна те са с еднакви цени newsm78

# 428
  • Мнения: 3 818
Дзвер, за Аквилон питаш, нали? Ние бяхме в такъв апартамент, нямаше проблеми да се движим из стаята с разтегнатия диван, само трябваше да прецапваме през дивана, за да стигнем до едно скринче Laughing Ама то беше с дрехи, та там ходехме веднъж на ден в общи линии Laughing А диванът беше в единия край на стаята, в другия си имаше маса със столове, не ни е било тясно.
Иначе ние бяхме там в 306-та стая (умишлено ти казвам номера, защото беше единствената с такава конфигурация) и беше много приказна - като влезеш в нея, се качваш по едни вити стълби, за да стигнеш до апартамента и там имаше една-две стени скосени и изглеждаше като джуджешка къщичка, децата умряха от кеф Laughing

sisitons, има нещо като тераса на двора, над басейна, където има полянка, не е голямо, да, ама на нас поне не ни е пречило.
Иначе за цените си е баш така, и на нас за декември ни дадоха много по-висока цена от Римска баня. Не два пъти повече, но доволно отгоре.  Rolling Eyes

# 429
  • Мнения: 2 037
Дзвер, освен "При Спаска" - от която ние сме много доволни към юли 2013 година, можете да отидете до "Ривърсайд", на брега на реката в Разлог, отлично заведение. Красиво направено с чудесна кухня. И "Нова" в Банско. Там също е добре.

# 430
  • Мнения: 2 208
Знам я градинката, тя е миниатюрна има и от другата страна на басейна дето са стълбичките, в Римска има сигурно 5 декара поляни и градинки Peace. И за декември сигурно е била такава разликата, въпреки, че не виждам такова нещо в зимните цени , но тук говорим за април newsm78. Отварям сайтовете и чета Римска баня апартамент с две спални 120 лв
http://www.rimskabania.com/ceni.html
Аквилон двустаен апартамент 125 лв
http://www.aquilon-spa.com/prices?lang=BG
Аз ли нещо не чета като хората на вас ли ви дават специални оферти Wink

# 431
  • Мнения: 3 818
Нямам представа каква е истината. Аз като харесам места, се обаждам и искам цени - за четиричленно семейство, уточнявам възрастта на децата, казвам, че искам апартамент и закуска и вечеря, примерно, те ми дават пакетна цена. Разлика имаше, осезаема. Нямам причина да си измислям Laughing Възможно е разликата да идва, когато се включи храната, не знам.

# 432
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря на всички за информацията Peace

разликата не е от храната - и двете оферти са само със закуска. Визит са ми дали оферта за апартамент лукс, не знам защо, но цената така става повечеот двойно - хиляда и кусур лева за 5 нощувки със закуска ми се вижда ужасно много за една градина. Още нямам отговор от хотела, пратих запитване и в друга агенция и ще решавам

получих оферта от апартментс България, която е доста по-близка като ценапс разлика малко над 100 лева, нещо Визит се изложиха този път

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 18:47 от Дзвер

# 433
  • Мнения: 2 208
Аз съм била в апартамент лукс цената е точно 540 лв и малко за 5 нощувки, бяхме 4 ма възрастни, две спални и хол. Ползвала съм такъв на всички етажи  с тераси и без на първия етаж, 206 ап е с огромна тераса ,  на първия етаж са без тераса, но с огромен хол, поне 60-70 квадрата площ на апартамента. Не е само градината има и кътове за деца и аниматорка , с която рисуваха и се забавляваха, освен къта за малките Peace. Мисля, че агенцията нещо иска да те прецака. Иначе в Римска баня не са много по комуникациите по интернет, моя съвет е да звъннеш по телефона. Аз лично винаги така съм резервирала и без капаро Peace. Но имам и съмнения , че може и да няма места, но пробвай, успех Hug

# 434
  • София
  • Мнения: 9 517
И последен въпрос /надявам се/ за двата хотела - Римска баня и Аквилон - дават ли хавлии за СПА-то в някой от двата хотела?

Общи условия

Активация на акаунт