СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас! - тема № 36

  • 38 740
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 18 140
Обещаните линкове към помагала и по БЕЛ:
http://arhimedbg.com/images/117.jpg
http://dev.teodoros.com/images/70%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0% … B%D0%B0%D1%81.jpg
http://www.book.store.bg/prdimg/41114/bylgarski-ezik-za-vynshno- … e-sled-7-klas.jpg
http://ozon.bg/4563-5314-thickbox/bygarski-eizk-i-literatura-pod … -klas-chast-2.jpg
http://www.book.store.bg/lstimg/35903/pravila-analizi-i-testove- … sela-krysteva.jpg
http://hermesbooks.com/media/catalog/product/cache/1/image/210x3 … ovachni_7_hrm.jpg

Стига толкова... Joy Просто ги имам в наследство от каката и от други близки деца, но не зная по БЕЛ кои от тях  струват и кои не. Подозирам, че ако нещата стоят по подобен начин  както при помагалата за 6 клас по предмета ( с много грешки в отговорите), то форумната тема по БЕЛ ще набъбне много от питания на потребителки със седмокласници.


Пралина, по мое скромно мнение сборникът на Коала е страхотен за текуща ежедневна подготовка.  Но си имат нужда децата и от поне едно помагала с тестове по формата. Защото задачата им тази година   не е само да умеят да решават определен  брой задачи, а и да го правят за фиксираното по формата  време. Което става с оттренирване на наученото   в точно такъв вид. Един вид детето си изработва тактика как да подходи към задачите, с кои да започне, да не забива на затруднилите го, да продължва напред и накрая пак да се върне на нерешеното. И в този ред на мисли страхотен е упоменатият в линковете сборник на Златилов и колектив. Всички тестове са съобразени с формата. И не са само върху целия материал,  тоест не са само за финалната права, има и такива след завършването на дадени дялове. Отделно са решени винаги последните 2 задачи за пълно разписване, от където детето ще придобие точна представа какво се изисква  при тези задачи , за да се получат максималните 10 точки.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2013, 22:41 от пенсионирана русалка

# 691
  • Мнения: X
...форумната тема по БЕЛ ще набъбне много от питания на потребителки със седмокласници.
Аз, аз...  Mr. Green Вече ме е срам да пиша там. Май никой освен мен не задава въпроси.  Sad
А вчера намерих грешен отговор в библията на Коала по математика. Вярвай ми, тръпки ме побиха. Добре, че беше Ганис.  Joy

# 692
  • София
  • Мнения: 5 158
pralina, хубаво е да вземеш един сборник с примерни тестове по формата на НВО, както и сборник задачи тип ПИЗА.

# 693
  • София
  • Мнения: 5 158
...форумната тема по БЕЛ ще набъбне много от питания на потребителки със седмокласници.
Аз, аз...  Mr. Green Вече ме е срам да пиша там. Май никой освен мен не задава въпроси.  Sad
А вчера намерих грешен отговор в библията на Коала по математика. Вярвай ми, тръпки ме побиха. Добре, че беше Ганис.  Joy
Дидева, аз досега не съм срещала сборник без грешки:)

# 694
  • София
  • Мнения: 18 140
Ааааа, Дидева, аз не питам още в темата, защото децата не правят тестове... Щом започнат, аз ще съм постоянната ти дружка там.

Колкото до Коала - да, и аз съм намирала грешки там. Вчера открих няколко в рамките на 3 поредни страници и в Книга за ученика за 6 клас на Анубис. Няма прошка, грешки има навсякъде. Затова е форумът... hahaha В него разнищваме всичко. Simple Smile

# 695
  • Мнения: X
Дано поне да ни четат, че следващите допълнени и преработени издания да ги поизчистят.  Joy
А за форума е вярно. Като не съм сигурна във въпрос от училищната тематика предпочитам да питам тук. Става по-бързо и често пъти е по-кратко, ясно и разбрано от редките случаи, в които детето се е обръщало към някои учители.

# 696
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Скоро си открих един стар сборник от моето детство и познайте- с телбод си бях прикачила страница с грешките в сборника напечатана-явно сборникът си е вървял с това листче и аз съм го прикачила да не се изгуби  Joy Та явно преди 30 години се е плащало заплата на коректори ,които са си я заслужили,ама сега явно тази длъжност е премахната...

# 697
  • Варна
  • Мнения: 91
И в къщи тестове все още не се решават. Засега само говоря, че ежедневието от 16-ти ще се промени и си мисля още другата седмица да обсъдим план за допълнителната подготовка. Понеже и моят син смятам да се подготвя в къщи. Преценявам, че за него това няма да е толкова фатално, защото се цЕлим в професионална, а не в езикова гимназия.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 9 738
Дидева е цар на сборниците с грешки. Де що има такъв, тя си го е купила.  Mr. Green
Шегувам се, разбира се, но в темата по БЕЛ направо разбива /кърти мивки, както казват пуберите/ с въпроси и прилежащите им отговори. Та на моменти и мен ме хвърля в размисъл.

И аз си спомням, че едно време тия книжки вървяха с допълнителен лист с печатните грешки, ама сега къде ти ... пари за редактор, пари за коректор.

Русалке, мерси, сега ще сравнявам какво имаме като наследство от миналите вече по седмокласния път.

# 699
  • Мнения: X
Хич даже не е шега, а живата истина.  Joy Вече ме е страх да вляза в книжарница.
 Имай предвид, че пускам половината от намереното, понеже ме е срам само аз да пиша.  Laughing Но не мога да отрека, че благодарение на грешните отговори доста си опресних знанията по български. Има и други интересни случаи - пита се примерно каква е подчертаната дума в изречението, а подчертана дума няма, търси се в коя от четири думи има правописна грешка, но и четирите думи са написани правилно... Не ми се мисли като подкараме седми клас. Дано тази година госпожата по БЕЛ да препоръча конкретен сборник, та дано в него да няма толкова щуротии.
За малко да забравя. Честит петък, тринайсти!   bouquet

# 700
  • Мнения: 51
Според мен, ако детето е малко по-отговорно може да се подготви и в къщи.Мен навремето родителите ми не са ме натискали всеки ден да уча, защото виждаха, че го правя.А сега  ooooh! повтарям по 100 пъти ..сядай да учиш...сядай да пишеш...и все ми казва ..след малко..ей сега...има време...после...Докато не се развикам не сяда.
Моят син за сега ще ходи на уроци/все още не знаем при кой учител/ само по математика, не знам дали ще ни стигнат силите и за уроци по БЕЛ.

# 701
  • Карлово
  • Мнения: 4 679

За малко да забравя. Честит петък, тринайсти!   bouquet
offtopic
Емилия казва на Андреа:
-Мила, знаеш ли, че тази Нова година е в петък!
Андреа възкликва:
-Олееее, дано само да не е на 13-и!

# 702
  • Мнения: 2 037
А някой работи ли по двата стари сборника по математика - зеления и синия?

# 703
  • Мнения: 489
chatNoir Laughing, разсмя ме

Днес синковеца беше да си взима учебниците, че донесе добри новини- на стихотворенията ще ги изпитват, когато минат входните нива- другия месец. Преразказите, които имаха за ваканцията им ги искат на 17 септ., слава Богу тях ги написа, а 42те страници задачи по математика няма да ги проверява госпожата, много се радвам, защото така и не успя да ги довърши, въпреки големите напъни всеки ден да решава.

# 704
  • Мнения: 39
Здравейте и честит петък 13-ти (ние вкъщи сме с черен котак, така че не се впечатляваме особено Laughing )!  bouquet

Благодаря на всички дами за препоръките, значи задължително ще взема поне едно помагало само с тестове и за двата предмета, а допълнително може да има по математика. По БЕЛ в помагалото на изд. ''Персей'' има тестове, а и ще купя още едно помагало, така че би трябвало да са достатъчни .

Днес детето си купи бележник + лична карта (не, че няма една от миналата година, аз огледах и двете и не видях разлика newsm78 ) за 0.60 стотинки, така че почти сме готови с покупките( като изключим учебните тетрадки и другите неща, които ще поръчат учителките и учителите за купуване следващата седмица). Peace

Общи условия

Активация на акаунт