домакини-първи сезон/шестнадесети епизод/късметлийски

  • 32 933
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 9 862
Тите, никак не обиччам да давам непоискани съвети, ама...не е ли по-лесно да го оставиш с памперс през нощта до момента, в който започнеш да намираш памперса сух?
аз да ти кажа как процедирах и с двете деца. Към годинката започнах да ги оставям през деня редовно по гащи, изпишквах ги на гърнето, понякога на пода вършеха работата...до един момент, в който започнаха да стискат и да пишкат само на гърне. И двете. Знаеш, каката ни е с проблеми в развитието, доста по-бавно се развиваше и тогав, и сега. И въпреки това се научи, без драми, без проблеми. С повече постоянство. Но нощен памперс не съм махала така. Оставих ги и двете до тогава, докато не започнах да намирам сутрин сухи памперси. Това стана много бързо след като се научиха през деня да стискат, идва си от самосебе си контрола на тялото за през нощта. Това будене под часовник...много  гадно ми се струва и за детето, и за майката. Мое мнение.
Дано не се сърдиш, само споделям опит! Hug

# 676
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Здравейте,
да намина и аз.
Вале за кръста ти, според мен не е дископатия.Според мен си прещипала по-скоро мускул отколкото нерв, прешлените ти според мен също нямат проблем(дисковата херния е спукване или износване на дисковете между прешлените, които не позволяват да се трият един в друг, дископатията разместване на дисковете).Ако беше това нямаше да се оправиш с едно намазване и малко почивка, повярвай ми. Като прищипеш мускул боли повече, но по-не е опасно, защото като прищипеш нерв той се обезчуствява в един момент и боли по-малко, но си блокиран да се двежиш чисто физичеески.
Тити и аз да се обадя без да ме питат, ама така не го ли учиш да пишка на 2 часа през ноща? Дори да има гафове, няма как без тях, остави го да си намери сам режима.Като го изпишкваш под часовник по-трудно ще свикне сам да се котролира, защото създаваш усещане, че това е твоя работа.
Кокона честити сини гащи
Сестра ми и тя ще е с момче.
Нещо ми е много криво напоследък, както ми е весело, нещо ме разстройва за минути  ooooh! или ме подгонва критиката или съм за специализирано заведение

# 677
  • София
  • Мнения: 9 862
Мама коко, сигурно си права, знам ли...ама верно ми мина от едно хапче. И вчера пих за всеки случай, но почти не ме е боляло, а днес пък съвсем няма болка. Забравям го това , дано не се случва пак скоро.

# 678
  • Мнения: 11 569
Привет!
Ние си направихме една разходка по Арбанаси- по- точно по кръчмите докато нацелим със свободни места. Сянка, бира, кеф.
Сега съм го позиционирала дребо да спи, ама се ослушва.
Миди не съм яла, но искам да опитам.
Лус, скоро в темата в готварския- Снимай, покажи един midko беше постнал разкошна снимка на миди с ориз с рецепта, порови, ако не те мързи. И според мен не би трябвало да миришат.
Тите, и аз като Валето да се изкажа без поискан съвет. Като стана на 2 започнаха моите притеснения как ще стане. Опит така и не направих- беше зима и ме достраша да не го разболея. Преди месец- чудо- сам поиска да сяда, два дни беше без, на четвъртата нощ не сложих и досега е нямал фал. Сега от 2 дни е в сборна група, но и там няма проблем. Колкото и да не ти се вярва, повярвай, той сам ще реши кога е готов. Сяда и на голяма тоалетна- голяма гордост. Аз го обърнах на отчетна, извинете ме.
 Hug
За спането. Преди много спях, до обед. След случката се будя по няколко пъти на нощ, ставам в 6-7, спи ми се, но пусто- не мога. Мн. съм изморена, много. И късно лягам.
Морските принцеси, пускайте някоя снимка, такива като мен да оплакват окото. Sunglasses
Стана дълго, сори.
Хуваб следобед!!!!!

# 679
  • София
  • Мнения: 2 265
Не искам миди с ориз. Аз ям само миди направени с черупка, отворени с един божествен бульон... Не знам как се казва рецепта, но на морето ги поръчвам всеки ден - невероятни са....

# 680
  • Мнения: 3 841
Аз ям само пресни черни миди с черупка. Те не могат да бъдат замразени, поне не съм виждала. Купувам ги или от Метро, или от пазара на Краснодар в Бургас. Нашите живеят наблизо и ми е удобно. В София никога не съм готвила миди, някак си не ми връзва с миди, но съм яла много хубави в заведението на наши приятели и в Червената къща - там мидите са от фермата Дълбоки. Преди да се сготвят трябва да се измият и почистят - имат едни влакънца, които стърчат от черупката и те трябва да се махнат. Слагат се в тенджера с малко чесън, целина и бяло вино. Не им трябва много да врят, около 10-на минутки. Ако накрая има неотворена мида, тя се маха. Също много обичам и миди с черупките и ориз. Не мирише!

Марче - откакто е дошъл ММ, плановете се променят след всяко телефонно обаждане от приятел. При всички положения ще идваме до София някъде в средата на месеца, зависи от майстора кога и как ще свърши с ремонта. Ще ти пиша на ЛС като имам яснота за датите!  Hug

# 681
  • Мнения: 1 194
Тите, аз също с непоисканите съвети, ама и аз правих така - оставих нощния памперс до момента, в който започнах сутрин да го свалям абсолютно сух. Не знам, но това твоето не бих си го причинила нито на мен, нито на детето.

Аз също съм правила миди. Наши приятели бяха доста време в Испания, а там основно с това се изхранват, та от тях знам рецептата - в дълбок съд се слагат 2-3 пръста вода, сол, чаша вино, целина или дафинов лист. 10-тина минути се варят, докато се отворят черупките. Прави се паста от чесън, 1/2 връзка магданоз, 2-3 супени лъжици зехтин и няколко капки вода. От тази паста се слагат и 1-2 лъжици във водата, в която врят мидите. Накрая се омесва пастата с мидите. На мен ако ми се занимава отварям черупките и оставям само едната половина, за да е по-лесно.
Уточнявам, че аз миди също не ям, но досега колкото пъти съм ги приготвяла все съм обирала овациите  Hands Clap Ей на поФалих се  Mr. Green

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 6 591
Смърфи,хубави и пресни миди можеш да хапнеш в Гролша и в Хепито.
В Гролш ги правят с черупки,пикантни на  тиган.

Нощният памперс на момчетата и аз махнах последен.Момата още е изцяло на пампи.

Обожавам всякаква морска храна.Тази вечер имам гости от Варна,а утре идва детето.
Нямам много време,че правим ремонт. Sick
Най-гадната работа!

# 683
  • Мнения: 644
Ще видя как е и тази нощ и ще преценя .Знам ли може и да бъркам и да сте прави.Но на практика си мсиля,че вече е голям и трябва да го махна.Едно време не сме били до 4 5 по -памперси.
Скачам да го изведа.За един час изчистих ама галимация голяма.Имам 2 перални за сгъване,но после.Емо да се налудее навън.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 265
Днес не съм излизала, цял ден ми притъмнява и ми се вие свят...
Айде, утре по хладничко Peace

# 685
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добър вечер Hug
ние пък от вторник почваме ремонти Crazy ММ извика едни майстори, ще си местим хола в по-голямата стая, а сегашния ще става детска Mr. Green Ще се правят едни гипсокартони,  едни чудесии мале-мале ooooh!
При нас вечер става много приятно и ние тогава излизаме на разходки, иначе през деня е голяма печка навън Crazy

# 686
  • София
  • Мнения: 2 265
Коконче, дано да свършите бързо и всичко да стане както искате, че тез майстори... Peace Hug

# 687
  • UK
  • Мнения: 5 999
Коконче, дано да свършите бързо и всичко да стане както искате, че тез майстори... Peace Hug

А бързо ще е , това е проверена фирма (работили са с баща ми Mr. Green) и за седмица са готови Peace

# 688
  • София
  • Мнения: 2 265
Браво!

Лека нощ от мен!

Отиваме да мием зъбките и ме чакат 2 големи приказки! Peace

# 689
  • Мнения: 2 169
Аз миди обожавам, както и всякакви морски дарове. Риба също. Не съм приготвяла досега, но като малка си спомням като бяхме на море мъжете вадеха много миди и ги правеха на тенекия на огъня директно, става чудно. В интерес на истината от тогава не съм яла така приготвени миди, и всяка година се каним да си направим с моя мъж и все не успяваме.
Мойто дребничкото нещо се опитва да кашля. Тъкмо обяснявах вчера на една приятелка как досега не се е разболявал и не знаем що е това антибиотик, и те ти булка Спасовден  Tired Давам му клеева тинктура, дано да я пресечем пустата кашлица. Ако продължи така ще отидем на лекар де, ама много ми се ще да се разминем с лекарствата.
Мама-коко, радвам се, че се появи. Тия дни си мислех нещо за теб и се чудех къде зачезна  Hug
Куинчето и нея я мисля, тя пък не помня от кога не се е появявала, дано да са добре.

Общи условия

Активация на акаунт