МАЙски бебета - тема 2

  • 30 275
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да,  kanye, и аз така мисля. Няма "разглезване", има различни деца просто.

През първите години от живота си детето трябва да бъде до майка си и до баща си и да усеща безрезервната им любов и подкрепа във всяка една минута и ситуация, така децата израстват силни, добри и обичани хора.
А когато няма дефицит на любов и внимание в детството, няма и психопатски постъпки в зрялата възраст. В повечето случаи.

# 721
  • Мнения: 173
Съгласна съм с вас, ама Ния май е млко по особена.Тя не иска да я гушкам, не ми дава да я галя, много рядко да я целувам, дърпа се , мръщи се.Иска просто да я нося,за да гледа.Вече не иска и да я подрусам малко за да заспи, заспива сама.Носенето при нас е а да гледа, иначе почва и сама да се позанимава, не и трябваме на моменти ние с баща и.
Мъчих я сега пак да яде пюре, изяде почти цяло ама с много зор.И явно поблемът не  ев пюрето,защото и мляко не иска, плюе го, даже пюето с повече охота го яде.Не знам вече какво става ooooh!

# 722
  • Някаде там
  • Мнения: 245
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ
Имам син, който следващата седмица става на 4 месеца. Изцяло на кърма е от деня на раждане, вода не пие. Първите два месеца наддавахме добре - по около килограм,тогава гърдите ми направо преливаха Smile Той даже повръщаше.След това обаче започнах да ги усещам не чак толкова подути, не протичаха сами както преди като дойдеше часът за кърмене. Започнах да се храня повече.
Третия месец качи 700 гр. Сега ходихме на междинно теглене и само 250 гр. за 18 дни, което е твърде малко. По съвет на лекарката купих АМ, но той отказва да го пие. Смених две млека и три шишета, но изобщо не захапва.
Освен малкото наддаване има и други неща,които ме карат да мисля,че кърмата не му стига - ака веднъж на 4-5 дни,понякога и повече; през деня нямаме дълъг сън от 2 часа, спи най-много по 4 х 1 час,понякога и 40 мин. Вечер също се събужда на 2-3 и се кърмим. Ръцете почти винаги са му в устата.
Започвам да се притеснявам,че недохранването и неспането ще се отразят зле на развитието му. Вчера си купих лактогенния чай на Хип. Бих искала да продължа да го кърмя. Днес мисля да започна да го захранвам с пюре от тиква и АМ.
Пропуснах да кажа,че тази седмица забелязах,че са пробили долните два зъба. Възможно ли е да има някаква връзка.
Иначе нямаме режим на кърмене - но горе-долу е на около 3 часа. А не иска много да се задържа на гърдата, разсейва се, смее ми се,гука.

# 723
  • Мнения: 12
много точно се изрази kanye (социопати и психопати ) на мен пак толкова ми става мъчно като вървя по улицата и като чуя някакво бебче да реве в количката и майка му да не му обръща грам внимание
аз исках да питам какво мислите за този тип захранване
1-3 ден
обяд: 1 ч.л. оризова каша с кърма/вода
4-6 ден
обяд: 1 кубче пюре от круша с кърма/вода
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша
7-9 ден
обяд:1 кубче пюре от морков
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от круша
10-12 ден
1 кубче ябълково пюре
2-3 оризова каша
13-15 ден
1 кубче сладък картоф(или картоф)
2-3 оризова каша и едно кубче пюре от круша
16-18 ден
1 кубче картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от тиквички
3-4 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша
19-21 ден
1-2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от морков
3-4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша
22-24 ден
2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede( шведска ряпа,но не съм сигурна за превода,сладка е)
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка
25-27 ден
2 кубчета картофено пюре или 2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от зелен боб
4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша
28-30 ден:
2 кубчета пюре от морков или 2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша

# 724
  • Мнения: 151
Здравейте мами,
да се разпиша, че сме добре.
Мон, Кание..съгласна съм с вас за бебегледането.  Hug То и затова нямам време за нищо..с това носене на ръце.
 Elisandra и ние сме така със съня..През деня спи 3,4 пъти ...сумарно за мах два часа.. в интервала от 7 до 20ч. Разбира се 1 или 2 пъти са навън. И на нас ръцете все са ни в устата и има обилно слюноотделяне. Спи си поне по цяла нощ. Наддаваме в долната граница и няма да си удвои теглото на 5-тия месец
С каката имам разни бели кахъри с предучилищната, имам чуството че е първи клас.  Rolling Eyes бели, бели..ама като се струпат повече и направо Crazy
Хайде всички болни бързо да оздравяват Praynig

# 725
  • Мнения: 151
Djjjeni, не е лоша захранващата схема..но аз мисля първо да захраня със зеленчуци един месец и после с плодове..точна схема нямам...тука гледам, че са смесени и малко ме притеснява зелен боб и това swede..не бих ги дала в края на първия захранващ месец Peace

# 726
  • Мнения: 12
reniboro тях може  да ги пропусна и аз ако ще захранвам по тази схема и на мен ми изглеждат  малко съмнителни   Thinking като за първия месец но смесването на плод и зеленчук не мисля че е лошо знам ли newsm78 ще се посъветвам  педито първо

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
jos я няма, а аз по принцип знам как се пускат теми, но нямам паролата на Май2013 и за тази тема не знам как. Някой знае ли и може ли да пусне нова тема, ако не му се занимава да търси картинки и т.н. нека само копира първия пост.  Peace

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Това захранване ми идва прекалено смесено на мен.
Аз ще почвам само със зеленчуци, към средата или края на 5-ти мес.

# 729
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте,
  да се отчета за прегледа , пак ни отложиха ваксините, заради мен , въпреки че малката си е съвсем здрава. Иначе сме вече 6.800, 62 см. Педито каза да й давам по 1 ампула вит. Ц на два дни. И вечер да започна да й добавям безглутенови гранули на Плазмон, по 2 лъжички в млякото. Със  захранването ще започнем др месец към 5-6 след ваксинацията. Тя каза да почнем с картоф, но няма да се съобразя с това. Също каза да добавям АМ към пюрето, но не разредено , а така като е на прах  newsm78. Нанинка , ти как го добавяш? И след като захраним с 3-4-5 зеленчука , да предложа и плод обаче следобяд. Общо взето почти така както бях решила аз да правя.

 А относно дечицата, това имах предви , различни са - едни искат да ги гушкаш, други не. Така ,че няма такова нещо като научило се е на ръце .
  Djjjeni  аз не бих захранвала по тази схема, много ми е разбъркана, каша ,плод , зеленчук...Пик и по 3 дни ми се вижда малко за първи месец на захранване.

Още нещо полезно, което научих днес за мамите със секцио. За да се заличи по-лесно белега- първо се нанася масло от макадамия и след това Контактубекс, имало ефект почти на 90 проц, като лепенките Цикакер, който са към 100-тина лева едната
 Hug Hug

# 730
  • София
  • Мнения: 484
Мон, рейни май имаше паролата и линковете , нали тя прави и новта тема за бъдещите майски майки

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
kanye , а откъде се купува това масло, не съм ползвала такова досега..

# 732
  • София
  • Мнения: 484
Поръчах го от аптеката, сега трябва да го взема, момичето каза че май е на Икаров, но после ще пиша. Иначе вчера ми го сподели един хирург от Александровска.Само забравих да го питам поколко пъти на ден да го правя

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Взех паролата от рейни, има ли желаещи да пуснат темата? Аз ще мога да пусна нова тема най-рано утре.

# 734
  • Мнения: 173
Кание, аз почнах с картоф и само пъвия ден дадох с АМ , не го иска, иначе го разредих.Ама тя и с кърма не го иска, иобщо не знам как ще я караме с това хранене, поне веднъж два пъти на ден не иска АМ ,  а и пюретата борба, не мисля,че е от вкуса.Чудя се утре какво д давам, вече е яла тиква,картов и морков и смесен ги е яла. ooooh!
За темата- изобщо не знам как става, но иначе бих помогнала.
А какво става с Жос?
Мон, ти как си , по-добре ли сте

Общи условия

Активация на акаунт