6 годишните на предучилищна

  • 33 143
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Ще правите ли коледни календари?
Тази година дребния сам се сети и понеже тогава бяхме на вълна детски атлас, решихме да е по-нестандартен - карта на света с 24 характерни обекта. Сега оцветява ролки и кутии като луд, да правим сгради от тях, но май някои обекти ще присъстват само със знаменце Simple Smile. Идеята ми е задачките и подаръците да са тематични, колко ще се справя ще видим.


Това бих искала да го видя на снимка Praynig Peace

# 691
  • Мнения: 9 990
Системата та системата...
Ами все някаква система трябва да има.
И нашата не е безобразно лоша.
Просто е нормално да има И недоволни от това или онова. Което всеки намира как да си компенсира в крайна сметка.
А напоследък е по-модерно да сме повече недоволни, та така.

Аз анализите си ги имам заради факта, че имам и друго дете, което наскоро е минало по този път, а да разпознавам нуждите на децата ми го намирам за естествено.

Ето и разлика, средата ни е такава, че децата нямат допир с тази чалга-маса. Приятелчетата им и семействата им са различни. Знаят, че съществува, но нямат интерес да са в нея. Нямат и време.

# 692
  • Мнения: 284

Ще правите ли коледни календари?
Тази година дребния сам се сети и понеже тогава бяхме на вълна детски атлас, решихме да е по-нестандартен - карта на света с 24 характерни обекта. Сега оцветява ролки и кутии като луд, да правим сгради от тях, но май някои обекти ще присъстват само със знаменце Simple Smile. Идеята ми е задачките и подаръците да са тематични, колко ще се справя ще видим.


Това бих искала да го видя на снимка Praynig Peace

Не знам до колко ще го направим за снимка, но поне в процеса на работа научава доста неща. Онзи ден хвърли баба си в оркестъра като й каза: "Трябват ми ролки от фолио за Тадж Махал! Laughing

# 693
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Ами все някаква система трябва да има.


Мисля по същия начин. Вероятно съм се изразила неточно, ако съм внушила обратното.


... а да разпознавам нуждите на децата ми го намирам за естествено.


Разбира се Hug
Не бих искала да бъда разбрана погрешно заради написаното в тази връзка от мен, то беше преди всичко автокритика. Peace

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Разбрах те, Джиз, съгласна съм. Simple Smile


Аз искам само да поясня, че хоумскулването за мен не значи да изолирам детето си от външния свят, пак бих му осигурила контакти с други хора, но на място и занимания, а не без значение и средата малко или много в случая, които бихме избрали сами.
    Бихме и начули детето, че има хора (визирам най-вече преподавателите) всякакви ( то този урок върви отдавна вече) с конкретни примери разбира се, но защо още в тази крехка възраст да го изпитат на собствен гръб?!  Точно това мисля, че би убило интереса и мотивацията на децата да учат и то единствено за себе си.
 Тук ще спомена без да конкретизирам моите несъгласия, за които писах малко по-горе.
Не одобрявам преподавателя да порицава и обсъжа пред всички децата, които не се справят добре или по бавно просто (така изобщо не се създава колектив  Naughty), да два зловещи примери, да разказва травмиращи случаи без всякаква поука и смисъл на този етап (върастта на децата) и други нещица...  Толкова можах да споделя с общи приказки.
    Да, и аз смятам, че семейството е най-важния фактор, но тъкмо от възрастта и опита си изобщо, ама изобщо не мога да пренебрегна влиянието на средата на децата, когато прекарват всъщност повече време в у-ще, отколкото в къщи през учебната година.
Това са моите виждания. Simple Smile


Дойде ми поръчката от стор бг, доволна съм от тях и от книжките за Гушкан. Моята ще я чета и не се съмнявам, че ми хареса. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 9 990
Morena, аз разбирам твоите мотиви.
Смятам обаче, че на човек му се случва да попада в среди, в които е поставен без да го желае, случва се, въпреки възпитанието и въпреки семейните ценности, и е добре да има усещането за свобода, че може да се справи.
Детето се научава, че има хора всякакви не само на приказки. Моето го усети на свой гръб, както ти казваш, и това е безценен житейски урок, който аз разказвайки и го нямаше как да и внуша какво е усещането и как се излиза от него. Това за някои може да доведе до убиване на интерес, у други-обратното-хъс, че има и инакви и че нещата могат да се случват и по-добре.
 Peace

# 696
  • Мнения: 284
За съжаление темата за сблъсъка със средата е много болна при нас. Каката изживява този кофти житейски урок, сега (на стари години Grinning) и никак не е по-леко, даже май че е по-трудно, защото сравнява непрекъснато с предишните години. А ние уж избирахме средата, отиде в училище със сериозен подбор, но децата се оказаха умни и знаещи, но възпитание и толерантност....

# 697
  • Мнения: 9 990
 Peace
Гледам ти подписа и виждам, че твоята кака е колкото моята та:
Категорично ДА.
Нищо им няма при сблъсък и при "изпитване на собствен гръб".
Човек от приказки не се учи, учи се от живот в реалността. Който живот поднася сблъсъци на периоди, а не избирателно-когато си готов и мама е прочела лекцията.
Точно това бях писала, писала, обяснявах с, пък го изтрих.
Човек колкото и да се старае, не винаги е в среда, която е подходяща. Живота те поставя понякога, обстоятелствата, уж за добро, пък то не било съвсем. Това няма как с говорене да се научи.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Като мисля за хоумскула, както и по горе писах, няма да бъде изолирано детето и нищо няма да е само на теория, но поне ще съм направила нещо, за да намаля до някъде сблъсъците с това или онова и влиянието на средата.

Днес пак е имало попляскване от властимащия.
Ето сблъск, при който видимо нищо му няма на моето дете, както и на останалите деца свидетели.
Обаче какво ли става в главата и'/им сега.  Как према това поведение, като в аналогично държание (а и в никой случай) от нейна страна не е получавала таква реакция?! Може би ще го приеме за нормално поведение (понеже не е за сефте) с времето и може би ще се страхува да не направи нещо, с което да предизвика такава реакция и спрямо себе си.   
Да се чудя ли тогава, защо хем и' харесва в у-ще пък трудно остава сутрин?!
Ми не искам такова ежедневие за детето си и това е.

Обаче това е само моето мнение разбира се, споделям го, не споря и не убеждавам. Simple Smile

Днес купих последния брой на Многознай (докато чакам поръчаните), за начало не ми хареса хартията.
Още в в нета като го гледах, не са ми любими и илюстрациите... тип компютърна анимация ми идват. И май има само задачки, няма приказки... та ще видим.  Thinking

# 699
  • Мнения: 9 990
Морена, аз казах, те разбирам.
Просто моето дете, ни едното, ни другото-никога не са споделили за това, учител да си позволява да бие.
Към днешна дата ако видят и споделят-вече са достатъчно големи, за да може да се води разговор с тях на тази тема.
Да го нарека директно-растат не толкова чувствителни предполагам. Не казвам, че са от камък, просто не се травмират от такива неща.

# 700
  • Мнения: 284
Morena, и двете ми деца са в системата от ясла. Дъщерята говореше и в яслата и подробно разказваше за случилото се през деня. Не съм чувала учител да удря дете. Ако го чуя мисля, че ще преместя детето веднага. С агресивни деца трябва да се учи да се справя, но с агресивни възрастни няма как. Надявам се никога да не го приеме за нормално поведение! С всички недостатъци на българското училище, все пак мисля, че това не е често срещано поведение на преподавател или ние до сега сме били късметлии.

# 701
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
...и съответно не се знае дали ще ни приемат в района и няма да се наложи да пътуваме.

Откъм вашата страна в квартала мисля, че няма да имате проблем с +точките по адрес. То остава и при това положение да се налага да пътувате #Cussing out Вие в 134-то ли сте на предучилищна?

# 702
  • Мнения: 2 990
Откъм вашата страна в квартала мисля, че няма да имате проблем с +точките по адрес. То остава и при това положение да се налага да пътувате #Cussing out Вие в 134-то ли сте на предучилищна?
Да, сега е там, но не сме с произход, а те не ползват предимство за първи клас и въпреки че на родителската за записване директорката каза, че приемали едва ли не всички, учителките после ни обясниха, че съвсем не е така, имало доста разочаровани. Опитът им от двете години показал, че приемат в първи клас само децата с произход и тези с братчета и сестрички, а ние нямаме нито едно от двете.
За 32-ро със сигурност няма да имаме предимство, там питах, районът по граници е супер малък, излизаме с 10 номера на улицата извън. Та шанс никакъв. До 18-то не съм отишла още, там пише само близост до училището, карта не намерих, но се боя, че и там ще ни отвеят. Остава 30-то, до Мол-а, ама се чува, че не било много добро и 76-то, абе наред ще кандидатстваме в горните.
Вие къде сте на предучилищна?, че може и да си споменала, но не съм запомнила.

# 703
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ние сме в ДГ-то, в което си ходи от тригодишна.
Ох, тия пък от 32-ро, не сте им били в райна, ако в района им има първокласници с брой колкото пръстите на едната ми ръка, ей мЪ на, гррр.  #Cussing out
Мда, и при 18-то е същата работа, три улици на кръст им е зоната #Crazy
76-то май е доста по-ок от 30-то. Определено няма да се спра на вариант 30-то, около него смърди Close. За нас има още една опция, тип квартална - 43-то ОУ. Ах, има и една съвсем квартална, но сме прекалено белички за нея Mr. Green. За вас и 20-то е близо Flutter
Много ми се иска да не се налага да се ползва транспорт, макар и за кратко придвижване. Аз не шофирам, но пък мъжът ми да ходи всеки ден с кола заради училището, също не ми се иска.
А за 134-то чак пък толкова деца с произход да кандидатстват, не ми се вярва, според мен си имате всички шансове за там Peace
Ех, борбата ще бъде жИстока. Ще го мислим и борим, има още малко време дотогава Hug

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
... За нас има още една опция, тип квартална - 43-то ОУ. ..
До преди 3 години живеехме на диагоналния ъгъл на 43то... много си го обичам квартала (Света троица), мъчно ми е за него...  Та там е и 45то, ама не знам нищо за него сега, а навремето там учиха двамата големи син и дъщеря.
А 30то изобщо не бих го броила за вариант.

Общи условия

Активация на акаунт