Днес в корема ни подритва, а през НОЕМВРИ сладко ще ни се усмихва! Тема 11

  • 24 072
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • USA
  • Мнения: 1 323
Дорис моя син е много малък и нищо не разбира още.Даже като му кажа,че в корема ми има бебе,той само повтаря бебе и се чуди как така това е и корем и бебе пък не го вижда  Laughing
Реакцията на сина ти е нормална детска реакция и е предизвикана от ревност и неизвестното.Ти трябва да го убедиш ,че с появат ана малкото човече,няма да спреш да го обичаш,глезиш и грижиш за него,а всичко друго ще си дойде с времето когато сте вече заедно.Прекарайте си чудесно когато сте заедно.Води го на разни интересни места и по никакъв начин не се оправдавай с бебето за каквото и да е или пък да го лишавате от нещо поради същата причина.Любовта ще дойде с времето.  Peace Гледала съм деца който са били в очакване на по-малки братче или сестриче и знам,че изживяват нещата по свой начин,но всичко е предизвикано от ревност и неизвестното.
Контракции и аз си имам от много време на сам,но не им се притеснявам и със сина ми имах Бракстън Х.Неприятни са защото освен стягането има и едно като напрежение или натиск ,не мога да го опиша точно,но те изобщо не са регулярни и са през прекалено големи интервали.Нищо не пия по случая и не съм пила с първата ми бременност.
С бебе №1 се мазах с Мустела и нямам нито една стрия,никъде.Сега пак се мажа със същото ,но си купих и органик масло от кокос и от време на време се мажа с него само по корема ,ако много ми се види суха кожата.
петна по лицето с бебе№1 ми се появиха още като си слагах инжекциите по инвитрото.Сега започнах да се мажа предвидливо винаги преди да изляза на вън със висок фактор сън блок и нямах,но миналата седмица излязох (уж нямаше слънце,само облаци) и забравих и се сдобих с няколко тъмни петна по скулите Rolling Eyes Ще се махнат след раждането,но сега съм като с кафяв руж и слагам фон дютен за да го прикрия.

# 61
  • Мнения: 4
Благодаря за окуражаващите думи - за пръв път правя тема и съм малко като в небрано лозе. То без Вампи и файла нямаше да стане де:)

Поздрави на всички!

# 62
  • Мнения: 594
Включвам се с един въпрос към тези мами, които вече имат дечица. Как реагират децата ви на бременността?

Аз честно казано не помня какви са били първите реакции на дъщеря ми като разбра, че ще става кака,... но и тя тогава е била на 3 годинки и вероятно не го е осмислила. Помня само, че не беше никак очарована, че ще си има братче, а не сестричка... Като се роди бебето много му се радваше, но и до днес си я има ревността и борбата за внимание...
За сметка на това малкия отдавна си говори, че иска да стане батко и да си имаме бебе и когато разбра, че ще си имаме бебе беше много ентусиазиран...  Дойде с нас на втората ФМ и като му казаха, че ще има сестричка реагира само каза "Сърдит съм!"... Вече му мина де и от време на време ме пита - Мамо, кога ще се роди бебето да го гушкам и да го милвам...
Сега непрекъснато ме пита какво прави бебето, идва да си слага ръка на корема ми да го усети как рита, говори му... Мила картинка...
Иначе за кафеви петна по лицето и на мен ми появиха и то още в началото на тази бременност по челото. С предишните 2 не помня да съм имала... И в интерес на истината въобще не го свързвах с бременността докато майка не ги забеляза и ми каза, че са от бременността...

# 63
  • Мнения: 14
Благодаря на всички ви за позитивните думи.  Hug Hug Hug Знам, че това може би е нормална детска реакция, но като че ли ми се искаше мен да ме подмине... Аз самата се сетих, че преди години като ме питаха и не исках братче или сестриче.  Embarassed Е, сега ми се връща тъпкано! Даже тогава една моя леля беше възмутена от мен и ми викаше, че съм егоистче.  Embarassed

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 714
doris83 моята щерка е на 6 и страшно се радва и чака бебето, но ме пита ще я обичам ли и след Като се роди бебето Laughing.
Според мен е нормално да се притесняват.
За петната по лицето -  появяват се от сльнцето на жени с липса на желязо. Аз получих желязодефицитна анемия с пьрвата бременност и от тогава всяко лято ми излизат на челото, вьпреки шапката и крема. А сега имам по цялото лице. На есен ги махам с кремчета.     

# 66
  • Мнения: 20
Хоп,да се запиша и аз  Hug
Днес попаднах на една много странна статия,която ме обърка по въпроса за или против Магнезия...
http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/mg_contr/
Аз пия Нутри маг вече 2 опаковки и не съм сигурна дали искам да продължа приема на магнезий занапред... Thinking

# 67
  • Мнения: 41
Някои майки споменаха за Пренатал , и аз тях пия:-) . Аз имам кафяво петно на лицето, но имам и луни4ки .Забравих да се мажа с висок фактор, да се надяваме, 4е след бременността 6те се махне. Да се похваля днес взехме мебелите за детската стая, сега когато има време моя съпруг 6те ги сглоби. Долният етаж е блокиран от кутии и картони, но здраве да е, моето бебе си има ве4е ко6ара, гардероб4е и 6каф. Много съм доволна  Hug.

# 68
  • София
  • Мнения: 297
Хоп,да се запиша и аз  Hug
Днес попаднах на една много странна статия,която ме обърка по въпроса за или против Магнезия...
http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/mg_contr/
Аз пия Нутри маг вече 2 опаковки и не съм сигурна дали искам да продължа приема на магнезий занапред... Thinking

И моите лекари са привърженици на тези резултати, и аз им с е доверявам, но това си е до лекар и до пациент...Не можем да кажем на някоя бременна да не пие или да пие магнезий, все пак се преценяват и други рискове...Аз съм с над 10 контракции на ден (безболезнени и нерегулярни, само стягания), но не взимам магнезий, освен по 1 прахче диаспорал 300 мг. в деня на контракциите и два дни след това (така ми е предписано), никакви по-високи дози или мг. (като магнерот и др.). Пак казвам, че това е лично за мен, аз съм се доверила на лекарите и споделям мнението им, в друга статия, както и в изследвания на запад, изрично се набляга приема на магнезий да не надвишава 9 дни, а тук се взима с месеци...Там се влива за превенция на прееклампсия, не за контракции и преждевременно раждане, тук обратно....При някои има ефект, при други не...Мненията са противоречиви, всеки сам си преценява риска дали ще се довери на лекаря, който си е избрал...

# 69
  • Мнения: 107
аз за контракциите пия нутри маг, но шпа и гинипрал+верапамил

# 70
  • Мнения: 1 298
Направо се стреснах от това за магнезия  Sad, аз пия по 3 хапчета магнерот на ден, сега се чудя дали да си ги намаля поне самосиндикално newsm78

# 71
  • Смолян
  • Мнения: 64
Запис на 5 стр Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 297
Направо се стреснах от това за магнезия  Sad, аз пия по 3 хапчета магнерот на ден, сега се чудя дали да си ги намаля поне самосиндикално newsm78

Недей мила, както казах, мненията са разнопосочни и противоречиви  Peace Ако лекарят ти така е преценил, значи е имал нещо предвид. За твое успокоение можеш да говориш с него следващия път, но пак зависи той от кои привърженици е  Peace Все пак над 80% от бременните в БГ пият магнезий, дори и без показания, чисто "превантивно" и раждат живи и здрави бебета Simple Smile Не сме лекари, за да преценим къде е повече истината...Затова избирай лекар на когото вярваш, от там нататък всякакви мнения във форума няма да са от значение, щом му вярваш  Peace

# 73
  • Мнения: 94
Благодаря за темата! smile3525
Звяра, днес си мислех за теб и сега видях, че си се разписала в старата тема. Радвам се, че всичко е ок въпреки премеждията в болницата. Сега леж до края, тъкмо да събираш сили за после. А за престоя по болниците ми е направило впечатление, че го удължават за щяло и нещяло, за да източват касата.
Вампи, аз като идиот повтарях да си направим групата тайна и никой тук не реагира, та се почувствах все едно само аз държа на сигурността и спрях. Имам мнг неприятни примери в обкръжението как се вземат снимки на деца и се правят кампании - фалшиви, че детето е болно и събират пари на негов гръб, а също и злоупотреби от жълтите вестници. Мнг неприятно. Затова на детето ми не качвам снимки. Но ако си имаме тайна група ще добием и визуална представа една за друга и ще можем да споделяме мнг по интимни неща без да бъдат видими за всички. Така че, ако все пак се решим на такава група ще ми бъде мнг приятно.
Маги, взела си ми думите за бременността, поредността, далечния край и т.н. Тази работа и за мен не е, но няма как и кой друг да го свърши вместо нас, и при мен планирано е за последно, надявам се да не ми се случва непланирано.
Рейни, аз се мажа по веднъж на ден, по-натам надявам се да имам време за 2 пъти. И на мен Икаров ми мирише, затова се мажа с друго, за което съм писала преди.
Скрит текст:
От ДМ - олио за бременни на Алверде
Мазането е важно не само сега, а и след раждането, когато всичко се прибира. Аз съм със сравнително малки гърди и от препълването с кърма ми се нацепиха яко. Така че имайте го предвид, както и мазането не само на корема, а също и бедра, вътрешна част на бедрата, дупе, гърди. Витамини не пия, сега мисля да почвам едни хранителни добавки
Скрит текст:
на Аквасорс, ако някой има отзиви моля да сподели
.
Фи, бебчо си взема всичко от което има нужда за сметка на твоя организъм. Така че за него не се притеснявай.
Веронче, честито момченце!
Kalalily, ти фотосесия няма ли да направиш с коремчето и баткото или ще чакаш бебче да се роди? Изтръпнах като го прочетох това за хващането в последния момент. Мнг са бързи и не могат още да се пазят, а колкото и да сме на 100% с тях винаги има миг на разсейване от наша страна. Дано ги пази Господ, а ние ще дадем всичко от себе си. Моят син за малко да го прегази кола, подобна на тези по голф игрищата в комплекса, в който бяхме на морето, слава Богу баща му го хвана макар и в последния момент. Аз днес плаках за първи път откакто съм бременна. Мнг съм изнервена напоследък и самата аз не мога да се търпя. Всичко и всички ме дразнят, дано ми мине скоро, че се чувствам ужасно.
МН, честит розов щъркел! Аз петна нямам и не мога да помогна.
Момичетата от ВТ - в началото на Август и аз ще съм там и ще се радвам да се видим.
Европа, по принцип бебетата ги хранят с адаптирано мляко докато майката е в реанимация. С пластмасови шишета, които изваряват. Не се притеснявай, щом искаш да кърмиш ще се получи - 2-3 дни хранене с шише няма да са проблем. Пък и като то го дадат след реанимацията и почнеш да го слагаш на гърда, ще е имало само 24 часа хранене от шише. Има болници, в които можеш да пожелаеш да не му се дава АМ, но дали тази е такава трябва да провериш.
Дорис, синът ти е в трудната възраст и според мен е нормално да реагира така, дано да дойде при теб и тогава ще е друго. Поднеси му го самата ти с любов и го увери, че той винаги ще е важен и обичан за и от теб. Кажи му, че си щастлива и го помоли да те разбере. Не се притеснявай, стискам палци да мине леко, пък и не се знае той как ще реагира пред теб, пред баби е друго според мен.
И мен ме е страх как ще реагира синът ми въпреки че е бебе. Но ние така си решихме, да са с малка разлика и да не помнят живота си едно без друго. Няма да е лесно, но дано да имаме късмет и всички се адаптираме бързо и леко. Като знам каква депресия ме беше налегнала цяла зима 2012, а тогава беше адски студ и се излизаше, но не с часове, сега се моля да ме подмине.
Моето бебе мърда адски много, денонощно. Дали е нормално? Притеснява ме много, кога спи?
Болки и аз имам, но ги приемам за нормални. Често се будя по корем и ми е гузно дали не го смачквам прекалено това бебе. Спя с единия крак върху възглавница и коремът ми пада в улея м/у възглавницата и тялото, но все пак...
Извинете ако съм досадила, но все искам да пиша, а не ми идва музата. Та когато ме осени нямам спирачка.

# 74
  • Мнения: 1 298
Лимонче, ще радвам да се видим, само да мога да излизам  Grinning, пиши като наближи отново Grinning
А за лекаря, по принцип му вярвам, но не на 100 %, просто няма лекар на който да имам пълно доверие, иначе ходя при него от 16-годишна.

Общи условия

Активация на акаунт